Diskuse ke článku: Povinnosti vlastníka plynového zařízení – část 1.

Autor článku: Ing. Jiří Buchta, CSc.
Plné znění článku: Povinnosti vlastníka plynového zařízení – část 1.
Anotace článku: Provoz, údržba, servis plynových spotřebičů a povinnosti, kdo je za tyto úkony zodpovědný, závisí na umístění těchto zařízení a na postavení osoby, která za úkony odpovídá. Bohužel předpisy, které se na tuto oblast vztahují, používají různé definice a mnohdy je velmi komplikované se v nich orientovat. Tento příspěvek má za cíl určit, které jsou hlavní předpisy a jaká je mezi nimi vazba.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Dotaz
Autor: Josef Hrdlička
Datum: 07.08.2017 12:06 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 125745
reakce na ...
Dobrý den, po přečtení článku mám dotaz. Při pravidelné roční revizi PZ v našem panelovém domě (SVJ) revizní technik zjistil, že chybí vodivé propojení přívodního a výstupního potrubí u plynoměru. Uvedl to jako závadu dle TPG (je nezávazná?).
Výbor SVJ dle revizní zprávy předal vlastníků b.j. dopis s uvedením zjištěné závady a termínem odstranění do konce září 2017. Kdo musí uvedenou závadu odstranit, když potrubí před plynoměrem je vlastnictví SVJ a potrubí za plynoměrem je vlastníka bytové jednotky?
Já jsem to už na vlastní náklady provedl.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czČernobílý interiér obývacího pokoje je vyladěn do posledního detailuPraha zapracuje do územního plánu podzemní železniční tratěNový bezbariérový práh EasystepOdborná porota vybrala vítěze „Soutěže o nejlepší projekt“ společnosti Wienerberger