Diskuse ke článku: Povinnosti vlastníka plynového zařízení – část 1.

Autor článku: Ing. Jiří Buchta, CSc.
Plné znění článku: Povinnosti vlastníka plynového zařízení – část 1.
Anotace článku: Provoz, údržba, servis plynových spotřebičů a povinnosti, kdo je za tyto úkony zodpovědný, závisí na umístění těchto zařízení a na postavení osoby, která za úkony odpovídá. Bohužel předpisy, které se na tuto oblast vztahují, používají různé definice a mnohdy je velmi komplikované se v nich orientovat. Tento příspěvek má za cíl určit, které jsou hlavní předpisy a jaká je mezi nimi vazba.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Autor: Josef Hrdlička
Datum: 07.08.2017 12:06 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 125745
reakce na ...
Dobrý den, po přečtení článku mám dotaz. Při pravidelné roční revizi PZ v našem panelovém domě (SVJ) revizní technik zjistil, že chybí vodivé propojení přívodního a výstupního potrubí u plynoměru. Uvedl to jako závadu dle TPG (je nezávazná?).
Výbor SVJ dle revizní zprávy předal vlastníků b.j. dopis s uvedením zjištěné závady a termínem odstranění do konce září 2017. Kdo musí uvedenou závadu odstranit, když potrubí před plynoměrem je vlastnictví SVJ a potrubí za plynoměrem je vlastníka bytové jednotky?
Já jsem to už na vlastní náklady provedl.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czO dotaci na výměnu kotle mohou žadatele připravit jejich chybyOchrana proti pronikání radonu do objektuJak jsme začínali: Pohled do 25 let historie firmy ISOTRA a.s.Kancelářská židle poi se dokonale se přizpůsobí vaší výšce i váze