Diskuse ke článku: Důsledky nevhodné kombinace trubních materiálů a neupravené oběhové otopné vody

Autor článku: Ing. Miroslav Machalec
Plné znění článku: Důsledky nevhodné kombinace trubních materiálů a neupravené oběhové otopné vody
Anotace článku: Je obecně známé, že kombinace nevhodných materiálů a chemického složení otopné vody může způsobit vážné poruchy otopné soustavy. Přesto se stále častěji, vzhledem k absentujícímu dozoru projektanta na stavbě (investor ho neobjedná, protože si myslí, že je drahý a podle dodavatelů i zbytečný) a neodbornému stavebnímu dozoru, objevují případy, které dokumentují porušení dosud platných topenářských zásad, které bylo možné najít. Vznik havárie a finanční škody, je pak zcela zákonitý.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re: Realita v plné nahotěOndřej Jurásek06.12.2017 16:50
Realita v plné nahotěJozef Homola04.12.2017 07:12

Příspěvky
Předmět: Realita v plné nahotě
Autor: Jozef Homola
Datum: 04.12.2017 07:12 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100172
reakce na ...
Bylo už načase upozornit na tento nešvar oficiálně. Patří Vám pochvala. Když se podobná upozornění už vyskytly na diskuzi TZB, tak byli autoři podrobeni šikaně a že straší. Dokonce se nebral ohled ani na zkušenosti ze zahraničí, kde už podobná zjištění z milionů instalací se vyskytovaly. I výrobci kotlů už vědí své a to se promítlo do podmínek záruky a při nějaké reklamaci v záruční době okamžitě odebírají vzorek vody z topného okruhu.

Předmět: Re: Realita v plné nahotě
Autor: Ondřej Jurásek
Datum: 06.12.2017 16:50 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 124063
reakce na ...
Smutna realita dle mého názoru, Kvalitní technicky dozor (součinnost si projektantem) je základ dlouho dobře a úsporně fungujícího topného systému, včetně údržby sledovaní spotřeb, p.s. -15 je dvakrat v roce a každé topení topí jde o to jak, za kolik, a jak dlouho O.J.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czNová generace vysavačů UltraOne: Vysoký výkon, snadné ovládání a nízká hlučnostVánoce ve znamení tepla, to jsou nízkoenergetické radiátory RADIK RCOhřev teplé vody: Velikost a výkon ohřívačů a zásobníků na ohřev teplé vodyStavebnictví příští rok vzroste o 3,5 procenta, odhadují stavaři