Diskuse ke článku: Připravované změny v posuzování shody s ohledem na Nařízení EU č. 305/2011 a novinky v normalizaci pro okna a dveře

Autor článku: Ing. Milan Helegda, Ph.D.
Plné znění článku: Připravované změny v posuzování shody s ohledem na Nařízení EU č. 305/2011 a novinky v normalizaci pro okna a dveře
Anotace článku: V letošním roce dochází k významné změně v posuzování shody stavebních výrobků. Od 1. července 2013 vejde v úplnou platnost NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) č. 305/2011 ze dne 9. března 2011, kterým se stanoví harmonizované podmínky pro uvádění stavebních výrobků na trh a kterým se zrušuje směrnice Rady 89/106/EHS. Co tato změna přinese výrobcům?

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Předmět: Připravované změny v posuzování shody
Autor: Vladimír Buk
Datum: 27.05.2013 15:30 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100029
reakce na ...
V novém nařízení mě zaujal zejména bod ... * bude posílen význam označení CE, kde se v dalším textu popisu úprav uvádí, že ....stavební výrobek ve smyslu nařízení jako meziprodukt může plnit bezpečnostní ukazatele stavby teprve poté, co byl projektantem na základě svých vlastností správně navržen a zabudován do stavby.
Ta poslední dvě slova mi říkají, že označení CE by měla vydávat montážní firma, která jedině může osvědčit, zda byl výrobek správně zabudován do stavby-ve smyslu platných zákonně-normových požadavků. Vydání požadovaného označení CE výrobcem okna nebo projektantem stavby je iluzorní a nepředstavitelné, protože posledním subjektem v manipulační řadě s oknem je vždy montážní firma, která podle celostátního průměru kvality z cca 8O % dobré vlastnosti výrobku chybnou montáží znehodnotí. To je můj názor k tomuto bodu připravovaných změn.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czVyladění interiéru podle feng shui: Prvek dřevaPREFALZ svitkový plech – patina zelená se zárukou 40 letVchodové dveře vám o sousedech řeknou možná víc, než byste chtěliVhodný koberec do kancelářských a komerčních prostor?