Diskuse ke článku: Připravované změny v posuzování shody s ohledem na Nařízení EU č. 305/2011 a novinky v normalizaci pro okna a dveře

Autor článku: Ing. Milan Helegda, Ph.D.
Plné znění článku: Připravované změny v posuzování shody s ohledem na Nařízení EU č. 305/2011 a novinky v normalizaci pro okna a dveře
Anotace článku: V letošním roce dochází k významné změně v posuzování shody stavebních výrobků. Od 1. července 2013 vejde v úplnou platnost NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) č. 305/2011 ze dne 9. března 2011, kterým se stanoví harmonizované podmínky pro uvádění stavebních výrobků na trh a kterým se zrušuje směrnice Rady 89/106/EHS. Co tato změna přinese výrobcům?

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Připravované změny v posuzování shody
Autor: Vladimír Buk
Datum: 27.05.2013 15:30 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100029
reakce na ...
V novém nařízení mě zaujal zejména bod ... * bude posílen význam označení CE, kde se v dalším textu popisu úprav uvádí, že ....stavební výrobek ve smyslu nařízení jako meziprodukt může plnit bezpečnostní ukazatele stavby teprve poté, co byl projektantem na základě svých vlastností správně navržen a zabudován do stavby.
Ta poslední dvě slova mi říkají, že označení CE by měla vydávat montážní firma, která jedině může osvědčit, zda byl výrobek správně zabudován do stavby-ve smyslu platných zákonně-normových požadavků. Vydání požadovaného označení CE výrobcem okna nebo projektantem stavby je iluzorní a nepředstavitelné, protože posledním subjektem v manipulační řadě s oknem je vždy montážní firma, která podle celostátního průměru kvality z cca 8O % dobré vlastnosti výrobku chybnou montáží znehodnotí. To je můj názor k tomuto bodu připravovaných změn.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czČernobílý interiér obývacího pokoje je vyladěn do posledního detailuPraha zapracuje do územního plánu podzemní železniční tratěNový bezbariérový práh EasystepOdborná porota vybrala vítěze „Soutěže o nejlepší projekt“ společnosti Wienerberger