THERMOSHIELD

Autor: Karel Prucha
Datum: 12.02.2002 11:20

1) Do rukou se mi dostal letak s metodou zateplovani pomoci THERMOSHIELDu(WWW.THERMOSHIELD.CZ). Rad bych se zeptal na vase zkusenosti ci nazory.
2) V pripade, ze pouziji zatepleni cihel POROTHERM44P+D polystyrenem 5cm kontaktnim zpusobem, je lepsi lepit polystyren primo na cihly nebo mam nejdrive nahazet jadro a srovnat zed?

Dekuji

Karel Prucha

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky<< novější   zobrazuji 211 - 240 z 413   starší >>
Datum: 29.08.2008 13:46 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
taky jsme to tam malem mely pred par lety,ale to jeste nebylo TZB.

Autor: obraní amatermi
Datum: 01.09.2008 13:49 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
vidíš, my sme na to upozorňovali, mali aj správu, ale ked máš v baráku 2/3 dementov, tak to tak to dopadne ;)

Autor: petr kocina
Datum: 02.09.2008 15:05 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
dokonaly firemni marketing.vetsina lidi se chova jako stado vovcí.100x opakovana lez se stava pravdou :-((

Autor: Dr.Podvod Lhář
Datum: 24.06.2008 03:02 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
ono že to pánúm sype...
to se asi sypou taky hlupáci...

to ať se táhnou z trhu ...
je v náplni jejich práce...

Autor: čobej kizliar
Datum: 15.08.2008 00:40 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Váž. pán Dr. podvod lhář,
snímam klobúk pred Vašou schopnosťou vyjadrovať sa ironicky a zmysluplne. Vaše príspevky sú obohatením a vyľahčením diskusie na rozdiel od podozrivo kŕčovitých príspevkov pána Fajtu a spol.Do diskusie som vstúpil úplne náhodou, niečo viem o nových náteroch a veľa viem o EPS, žiaľ iba zlého.Dal som si prácu ešte prečítať ostatné príspevky a to len potvrdilo moje podozrenie, ktoré som vyjadril v prvých príspevkoch, netušiac ešte úplnu pravdu: pre pána Fajtu je veľmi dôležité zhovadiť tieto materialy, lebo on sa pokúša o nemožné: zastaviť negatívne ohlasy na EPS,lebo tento ho živí t.j. ide mu o život. Tak sa nečudujte. Okrem toho je jasné, že kuje pikle o novom náterovom termoizolante, tak potrebuje" vyklidiť pole", a keď sa mu to náhodou nepodarí, bude mu dobrý starý a osvedčený EPS.Dobrý a osvedčený však iba v jeho hlave a ostatných dílerov EPS. "Dlouho si nás podvádelo EPS,ale už nebudeš: hušt na smetisko dejin ty rakovino nestydatá.

Autor: Ing. Marek Faina
Datum: 15.08.2008 12:42 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
1. neschovávám se za nejspíš neexistující jméno

2. Já jsem svůj doklad o vzdělání doložil, Vy ne. asi sám víte, proč ne. Že by pouliční vzdělání ???

3. Pokud jste si za celou dobu mých příspěvků nevšiml, nejsem zastánce EPS. Pouze vím, že pohádky o termo-keramických schopnostech na zateplení v zimě jsou skutečně pohádky.
My (POWER-Color s.r.o.)jsme v Čechách a na Slovensku oslovili snad všechny distributory termo-keramických systémů, protože jsme měli zájem o spolupráci, pokud bude systém fungovat.
Protože nefunguje, nic z termo-keramiky neprodáváme, a naopak se snažíme vysvětlit, jaké podvody se při prodeji termo-keramiky dějí.

Firma POWER-Color nepropaguje EPS, pouze sama vyvíjí funkční vzorky termo-keramiky.

Datum: 16.08.2008 18:26 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
p. Faina,
Ospravedlňujem sa,lebo Vaše meno som viac krát skomolil. O moje vzdelanie sa nebojte. Ale v jednom máte pravdu: TO uličné za posledných 20 rokov, no to je proste "neco" to Vám žiádna škola nedá. V dnešnej dobe je všetko možné, doslova všetko.I vyrobiť akreditovaný dokument, veď sám dokazujete, že niektoré sú falošné.
Dosť pochybností vo mne vzbudila veta " sami sa tým zaoberáme. To je naozaj podozrivé, nemyslíte?
ďalej: že jsem si nevšiml tech podpisú na tom dokumentu.
Ďalej je mi podozrivé: prečo napadáte dilerov a nie výrobcov, díleri pokiaľ veria svojmu produktu boli asi podvedení tiež?
Prečo nepočujeme, že napr v USA už výrobcu roznosili na kopytách a zabásli. Nie je Vám čudné, že tam to naozaj vo veľkom funguje a nie sú súdne procesy? V krajine, kde občan vysúdil miliony od výrobcu cigariet? Nemyslíte si, že tomuto boomu podľahli aj díleri v dobrej viere? Z Vás srší nenávisť a tá je podozrivá vždy! Nič nehovoríte o konduktivite/ dokument áno/ako je možné cítiť pri dotyku spätné teplo, ak by to nebol tepelný izolant z nízkym súčiniteľom tepelnej vodivosti? Som skeptický voči všetkému, ale aj voči Vašim dôkazom.

Datum: 16.08.2008 19:59 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
1. Vaše vzdělání asi není zajímavé, proto se jej bojíte zveřejnit, na rozdíl ode mne.
PROČ ASI ???

2. Falešné dokumenty vyrábí výhradně výrobci nebo distributoři keramických nátěrů. My toto zásadně neděláme. Navíc padělat soudně-znalecký posudek ???
Originál posudku je k nahlédnutí u pana doc. Kalouska ( http://www.fce.vutbr.cz/struktura/zamestnanec.asp?ID=kalousek.m )
nebo u pana doc. Šťastníka ( http://www.fce.vutbr.cz/struktura/zamestnanec.asp?ID=stastnik.s )

3. To, že dnes sami vyvíjíme keramické nátěry, asi není pro nikoho novinka. Důvod je jasný - když jsme v celém světě nenašli jediný funkční, pustili jsme se do toho sami.
Nechtěli jsme zahodit testy a teoretické podklady z VUT Brno, Fraunhoferova institutu Stuttgart a UNI Regensburg. Ani pomoc od některých firem v Česku a Německu.

4. Napadáme jak výrobce, tak i prodejce.
Právně je za dovezené materiály odpovědný dovozce nebo prodejce. A také dovozci a prodejci jsou odpovědní za to, co prodávají. Když prodávají podvodné zboží, mohou se přece i sami bránit, tak jako to dělá firma Šimíček Přerov.
My jsme, například, vždy testovali vzorky rádoby funkčních nátěrů na VUT Brno, protože technické doklady byly vždy neúplné. A protože všechny testy byly negativní, a v rozporu s tvrzením technických podkladů, tak jsme tyto nátěry nikdy neprodávali.

5. Podívejte se na americké stránky a pak na evropské, jak se v argumentaci liší. A dojde Vám, jaký je rozdíl mezi USA a Evropou.
Ten rozdíl je v legislativě, i v přístupu Federální obchodní komise USA. Ta se touto problematikou poprvé zabývala v roce 2003 - http://www.tprl.com/Stherm.htm

6. K zatahování politiky do problematiky.
Asi není náhodou, že nejvíce aktivní jsou podvodní prodejci na Slovensku. Z historie je jasné, že na Slovensku je to průchodnější než v Čechách.
Navíc, po předání problematiky THERMOSHIELDu na slovenské Ministerstvo výstavby a místního rozvoje mi ten samý den, kdy kauzu začalo ministerstvo řešit, volal jakýsi pan Holčík.
Představil se jako doktor Holčík, přestože doktorem není. Ale je technickým konzultantem firmy PEPO Slovakia (distributora THERMOSHIELDu na Slovensku) a zároveň bývalým ministrem průmyslu na Slovensku v letech 1990-1992. To on zdůrazňoval svoji ministerskou historii. A začal vykládat pohádky o THERMOSHIELDu z USA.
A pak se divíte, že souhlasím s naším prezidentem Klausem, který jasně Mečiarovi po volbách v roce 1992 nabídl, že emancipaci Slovenska si může budovat, ale za své a ve svém vlastním státě. Že toto už Češi přes federální rozpočet financovat nechtějí. A proto se federace rozdělila.

Datum: 16.08.2008 20:18 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
pán ing.
u nás sa hovorí: trafená hus zagágala. A vy gágate bez ustáni.
To" s úctou" bolo na rozlúčku a pokus o mier.
Takže ješte jednou si to zvopáknem: Má úcta!

Datum: 16.08.2008 20:37 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Velmi se mýlíte.
Když si prohlédnete mé příspěvky v této diskuzi, mimo prvních dvou, kdy jsem ale stále jakoby reagoval na předchozí příspěvky, jsem vždy jen odpovídal na cizí příspěvky, které směřovaly na mne nebo na firmu POWER-Color.
Jinak náš příspěvek k léčbě rakoviny ve stavebnictví jménem termo-keramické nátěry neskončí dříve, než budou zrušeny nebo revidovány všechny Certifikáty (minimálně v ČR a na Slovensku), které něco tvrdí o tepelných úsporách těchto nátěrů.
Důkazů pro naprostou nefunkčnost těchto nátěrů máme dostatečné množství, aby to tvůrci těchto Certifikátů museli respektovat.

Datum: 17.08.2008 22:29 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
on má na to teoriu, ja prax
Máme to na múre a sú to iba kecy, stena ako vždy cez leto prehriata, ako vždy vysoká teplota v izbe, proste bez zmeny.

Takže tie vaše kecy si už nechajte.

Napíšem vedeniu tohoto webu, nech pri menách zverejňujú aj IP adresy, aby sme vedeli, že tu stále a do okolo píše tá istá osoba čo to tu obhajuje.

Obhajujte hlúposť, že vás to baví.

Ale aspoň nie som sám, už poznám viacero ľudí, ktorým by sa predaj sa TS nemal ukazovať na oči, lebo to čo píše a uvádza nieje pravda.

dovi dopo

Datum: 16.08.2008 19:42 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
pán Faina, ešte niečo mi na Vás vadí:
akosi nápadne zabrdate aj do politiky,Vaše názory aj v tomto považujem za neobjektívne:
Aj Mečiar aj Klaus sú veľký tárajovia. U nás však táraj nie je prezidentom, u Vás však áno.
U nás tárajovi nedovolíme veľmi vyskakovať, u Vás iba vďaka Klausovi nastúpia nezmysly typu "radar."a bezohľadne ohrozujú aj svojich susedov.Ten Váš táraj je proti tomu, čo robíme a hľadáme obaja: Ochranu životného prostredia. Z toho dôvodu sa zaujímam o nové veci a dúfam, že aj Vy.EPS dobojovalo, já ho považujem za väčší podvod, lebo je masovo použitý, ako pokusy o nové technológie. S úctou.

Datum: 16.08.2008 21:01 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Váž. pán inžinier Marek Faina
Mal som v úmysle ukončiť túto zmysluplnú debatu, ale ešte si neodpustím nasledovné:
ten, kto poctivo získal svoje vzdelanie nemá potrebu ho stále luďom" hádzať "na oči.
Sám ste si dal mat, keď ste napísal:

Firma POWER-COLOR nepropaguje EPS, pouze sama vyvíjí funkční vzorky TERMO-KERAMIKY inými slovami" síce považujeme termokeramiku za rakovinu stavebníctví,/hlavne u druhých dílerú/ sami sa však napriek nášmu presvedčeniu, že je nefunkčná, podieľame na jej zdokonaľovaní a vyvíjaní.
Dohodnime sa že už nebudete ing.Bez úcty!

Datum: 16.08.2008 21:14 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Vaše úcta je to poslední, co mne zajímá.
Ten, kdo se bojí doložit vlastní vzdělání, a přesto to od jiných chce deklarovat, je srab.

Ten, kdo nechápe rozdíl mezi vývojem funkčních a prodejem nepoctivých výrobků, je nedouk.

To, že stále vyvíjíme, mimo jiné znamená, že naše vzorky ještě nejsou komerčně použitelné. Přesto jsou v dlouhovlnné reflexi na násobku dnes prodávaných, ale přesto nefunkčních keramických nátěrech.

Až do cca 3 měsíců budeme publikovat naše nové poznatky, věřte, že to bude stejně nepříjemné pro prodejce podvodných keramických nátěrů, jako soudně znalecký posudek na THERMOSHIELD z VUT Brno.
Pak budete mít možnost opět se vyjádřit k pseudo "pokrokovým" inovacím v zateplení.

Navíc naše poznatky jsou konzultovány, mimo jiné, i u těch institucí, které "stvořily" velmi problematické Certifikáty na dnes prodávané podvodné keramické nátěry.
Právě tyto konzultace jsou pro mne osobně více, než nějaká konverzace s někým, kdo je srab a nedouk.

Autor: Ing. Pokorný Libor
Datum: 16.08.2008 21:54 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Nejak se nám to vymklo z rukou pane Fajna, že jo. Že by jste disponovali výskumním ústavem, se veriti nechce. No uvidíme co dál.

Datum: 16.08.2008 22:12 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Nemusíte disponovat výzkumným ústavem, stačí spolupracovat se stávajícími institucemi.
Ono to není zas tak složité.
Hlavní problém je v tom, že dlouhovlnnou reflexi umí změřit jen velmi málo laboratoří v Evropě.
Ale VUT Brno toto naštěstí dokáže.

Mimochodem, naše firma asi nechala provést v souhrnu více testů dlouhovlnné infračervené reflexe, než všechny prodávané systémy minimálně v Čechách.
Důvodem ale není jen málo možných laboratoří na testování, ale také fakt, že minimálně výrobci a hlavní distributoři znají, jak by takovéto měření dopadlo, a proto se ani o měření nesnaží.

Autor: Ing. Pokorný Libor
Datum: 16.08.2008 22:31 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Nemyslím na meření a testováni, myslím na výrobu.Princip Vaší výroby srovnávate s termokeramikou, tu si přece nevyrobíte sami.

Datum: 16.08.2008 22:48 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Na tuto otázku Vám odpovím až za cca 3 měsíce.
V každém případě bude odpověď pro Vás nejspíše velmi překvapivá.

Rozhodně máte pravdu v tom, že keramiku si sami nevyrábíme a ani nikdy vyrábět nechceme.

Autor: Ing. Pokorný
Datum: 16.08.2008 23:32 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Veřím, že bude překvapivá pro všechny.

Autor: Miroslav Kucman, Lučenec, SK
Datum: 17.08.2008 00:43 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Pán Fainý
a nemyslíte si, že keď tak veľmi bojujete proti termokeramickým tepelným izoláciam, a pritom sám ich chcete na tomto princípe vyvíjať, zdokonaľovať a asi aj vyrábať, že ich tak veľmi poškodíte v očiach verejnosti, že ani tie Vaše nepôjdu na odbyt? A ešte, máme uveriť tomu, že Váš výskum a vývoj je lepší, ako v tých vyspelých krajinách? USA,Ňemecko?
Ďakujem za odpoveď.

Datum: 17.08.2008 11:07 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Věřte, že víme, co děláme.
Dnešní termo-keramika je pro zateplení v zimě naprosto nefunkční. A otázkou je, o kolik, a zdali vůbec je stávající termo-keramika lepší než obyčejné nátěry pro odraz slunečního záření na fasádě.

Přitom i dle VUT má termo-keramika v sobě zajímavý potenciál.

Pokud vím, skutečným výzkumem keramiky pro použití v nátěrech se ve světě zabývají pouze 2 firmy.
Ostatní jen vzali keramický prášek, přimíchali jej do barvy, některé tomu daly nálepku NASA - a šup s tím na trh.

Datum: 17.08.2008 10:05 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
jsem zvedav jak tohle dopadne.ty 3 mesice uz si pockam.
kazdopadne jsem rad,ze jsem cely barak obalil EPS.
je v nem krasny teplo i pres soucasne chladne rana.okolo me uz nekteri i topi.

Autor: Ján Milček
Datum: 17.08.2008 10:30 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
v prípade, že ste obalil barak EPS, a vymenil aj okná za plastové, bez automatickej ventilácie, tak cca od 2 - do 5 rokov čakajte za nábytkom plesne. Alebo vetrajte denne a intenzívne, tak, aby ste ušetrené teplo vypustili do exterieru.
Výskum dokazuje ,že spóry z plesní/ ešte neviditeľných/ sú karcinogénne.

Datum: 17.08.2008 11:01 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
treba vam neco rekne pasivni dum.
s vasim THERMOSHIEDELM bych to postavit nedokazal.i kdyby tech nateru na sobe bylo 50.

Datum: 17.08.2008 22:37 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
kecy a zas kecy
Už je to trapné meniť nicky :D
Poznám ludí čo to majú 5-15 rokov a nikto s tým nemá problém.
Ono je to o vetraný, samozrejme, šak hladina CO2 ktorá sa v nevetranej miestnosti zhromažďuje a ubúda dýchateľný vzduch, resp. množstvo O2, je super. Samozrejme niektorý radi fetujú a dýchajú do sáčku :D :D :D.
Stačí udržiavať teplotu v izbe a nenechať ju vychladnúť a treba vetrať, resp. mať kvalitné okná.
To vedia aj sedláci z dediny.

Ten váš TS má kolega a stretnúť vás, tak neviem.
Aj my ho máme, ale voľba nebola na mne, takže mi je to šumák!
Ale výsledky sú nulové, slubované ochladenie cez leto, je nulové.

Teším sa na ďalšie kecy :D
Viete ma rozosmiať.

Autor: Vlasta Krotký
Datum: 17.08.2008 10:55 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
To jsou věci, vždyť už nevím, kde je nahoru, a kde dolu.

Autor: Karel Maláč
Datum: 23.05.2008 15:07 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Koukám že je to tu samý odborník na slovo vzatý...
Co je ale zajímavé, žádný z kritiků tohoto nátěru zřejmě nemá osobní zkušenost, která by prokazovala jeho nefunkčnost. Každý si je ale přesto jistý, že nátěr fungovat z toho či onoho důvodu nemůže, i přes pozitivní ohlasy zákazníků, kteří jej na svém domě aplikovali (viz pan Hubal na zdejším fóru).
Co se týče odpovídajících certifikátů, v Česku se podnikají patřičné kroky k jejich získání, celou řadu jich však najdete na německé stránce evropského výrobce ThermoShieldu - společnosti SICC, Berlin, Německo - www.thermoshield-europe.com . V dohledné době dojde také k přeložení vybraných dokumentů pro zájemce do češtiny.
Pozoruhodná je také argumentace pana Ing. Fainy o neprůchodnosti necertifikovaných výrobků na ruský trh - právě v Rusku je totiž systém ThermoShield značně rozšířen - viz www.thermo-shield.ru nebo www.thermoshield.ru , kde můžete při znalosti ruštiny také najít množství certifikátů a nejrůznějších měření.

Autor: jez abel
Datum: 23.05.2008 16:54 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Ano, v Rusku a podobných zemích mají takové "suprvěci" největší šanci na úspěch.

Autor: Karel Maláč
Datum: 23.05.2008 17:29 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Těmi podobnými zeměmi máte na mysli které? Například Německo nebo Španělsko? Produkty ThermoShield jsou distribuovány ve většině evropských zemí a nejen tam, jak ukazuje i mapa světové distribuce na stránkách amerického výrobce - www.thermoshield.com/map_page.html . Proto mi Vaše argumentace nepřipadá příliš na místě. Rusko jsem zde uvedl proto, že o něm hovořil pan Faina, jak jsem také zmiňoval ve svém příspěvku.

Datum: 23.05.2008 17:53 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
koukam,ze jste asi nepochopil podstatu veci.
kdysi jsem tu psal,ze ten nater muzem vyzkouset u meho otce v cihlove zastavbe.
vy si ten nater zaplatite a pokud bude prokazatelna uspora za 1-2 roky bydleni,tak vam to proplatim.
jakou lepsi reklamu z praxe by jste asi tak chtel??

bohuzel se tenkrat nikdo neozval :-(

<< novější   zobrazuji 211 - 240 z 413   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Diskusní fórum

Hledání v diskusích

E-mailový zpravodaj

WebArchiv - stránky archivovány národní knihovnou ČR

Nejnovější články

Reklama

Vysoká účinnost, úspora paliva a nízké emise. To je jen krátký výčet vlastností revolučních kamen a kotlů LS KAMNA. Krbová kamna a kotle prvotřídní kvality vyráběná českou firmou ze Strakonic.
Nečekejte až na kamna našetříte!
V měsíci říjnu nabízíme krbová kamna na splátky BEZ navýšení. Např. Thorma Borgholm keramik za 6 x 2.311 Kč. Podmínkou je splacení v 6ti měsících.
www.krbova-kamna.com
Svítit „za“ 12 místo 80 Watů? Proč ne?! LED osvětlení do kuchyně, chodby nebo obývacího pokoje na www.led-house.cz. LED pro domácnosti i komerční a průmyslové prostory skladem. Nevíte jak na LEDky? Navštivte nás!