Okna Janošík

Autor: Jakub Martínek
Datum: 18.03.2006 00:32

Má někdo zkušenosti s okny Janošík řady SOFTLINE 92?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Tomáš taky27.03.2006 16:10
Kimi Kimi27.03.2006 12:12
Pavel Polák27.03.2006 10:21
Tomáš taky27.03.2006 10:06
Pavel Polák26.03.2006 19:32
Tomáš Rosenbaum26.03.2006 17:40
Pavel Polák26.03.2006 16:18
Jakub Martínek26.03.2006 03:21
Petr Borák24.03.2006 15:21
Test Test22.03.2006 08:54

Datum: 26.03.2006 16:18 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Já se rozhoduji mezi dvěma nabídkami na okna a to: Slavona-IV78, izol. trojsko 0,69 nebo TWW-IV84, izol. trojsko 0,70.
Rozdíl v cenových nabídkách je zanedbatelný (cca 1500,- Kč za okna na celý dům). Může mi někdo poradit konkrétní zkušenosti (pozitivní i negativní). Obě firmy jsou dobře hodnoceny, okna vypadají hezky, opravdu těžké rozhodování.
Děkuji.

Autor: Tomáš Rosenbaum
Datum: 26.03.2006 17:40 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Ta hodnota 0,69 a 0,7 je hodnota celeho okna i s rámem, nebo jen sklo (skla)??? V jiné diskuzi o oknech Slavona tam nekdo posílal celou nabídku, tak jsem se chtěl zeptat jestli by jste nebyl tak hodný a neposlal mi ty Vaše nabídky, dost by mě to zajímalo, abych si udělal cenovou představu, kolik taková sranda stojí. Email na mě je tomas tečka rosenbaum zavináč email tečka cz. Děkuji moc za ochotu

Tomáš

Autor: Pavel Polák
Datum: 26.03.2006 19:32 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Je to hodnota jen skla, u TWW profilu IV84 udávají hodnotu prostupu tepla u celého okna 0,97, což je podle mě velmi dobré. Nabídky vám pošlu na mail. Cena mě docela příjemně překvapila, v porovnání se standardními profily IV68 s dvojsklem je vyšší o cca 10% ,mám nabídky celkem od 7 firem na profily IV68 i IV78 (v případě TWW IV84 a u Winpro IV80). Ale pozor, na ceny se vztahují ještě zimní slevy, které většinou končí v březnu!

Autor: Tomáš taky
Datum: 27.03.2006 10:06 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Máme okna od TWW v provedení IV84 s trojskly U=0,7, Nákup byl přes regionálního prodejce v Brně /fi. DAMOS/. I já jsem se rozhodoval mezi TWW a Slavonou. DOkonce už jsem byl rozhodnut pro Slavonu, ale TWW šlo s cenou dolů a taky podstatně lépe a ochotněji odpovídali na tech. dotazy. Informovanost brněnské pobočky Slavony byla naprosto katastrofální, dokonce po zaměření oken od TWW se zjistilo, že pracovníci od Slavony chybně zaměřili vchodové a všechny balkonové dveře, v jednom případě téměř o 3cm !!:)) Nakonec při rozhodování pomohlo i to, že Slavona měla o 3 týdny delší dodací lhůtu /9týdnů/.

Autor: Pavel Polák
Datum: 27.03.2006 10:21 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Jak dlouho již okna máte a jak jste s nimi spokojen? Vše OK? Nabídku mám taky od DAMOSu, tak mě zajímá i zkušenost s dodržením lhůt, provedení montáže a tak. Díky za odpověď.

Autor: Tomáš taky
Datum: 27.03.2006 16:10 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Okna byla namontována loni koncem srpna. Dodací lhůtu dodrželi, dokonce okna namontovali o jeden den dříve než bylo slíbeno:)) Okna přežila první zimu bez sebemenších problémů, v domě se netopilo a dům byl těsně po omítkách.
Montáž byla OK. Celkově max. spokojenost.
Jedinou nevýhodou bylo, že TWW v IV84 nenabízelo u balkonových dveří hliníkové prahy. My jsme je chtěli pouze u jedněch dveří na terasu, ale při těch letošních vrstvách sněhu jsem nakonec rád, že to není v úrovni podlahy, ale o kousek výš.

Autor: Kimi Kimi
Datum: 27.03.2006 12:12 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Také prosím o zaslání nabídky na email: Děkuji.

Autor: Petr Borák
Datum: 24.03.2006 15:21 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
mě nabídka přišla rychle, při jednání po telefonu přímo u výrobce byli ochotní, ale musím potvrdit nekompetentnost a nezájem prodejců v předváděcích prodejnách - např. Otrokovice.

Okno vypadalo normálně, ale detailně jsem je nezkoumal, musím to napravit, protože tyto okna také silně zvažuji.

Autor: Test Test
Datum: 22.03.2006 08:54 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Mám a nemám... Co se týká parametrů a poměru cena/výkon, vycházejí více než zajímavě - standardně trojskla 4-16Ar-4-16Ar-4, U celého okna 0.8 atd. za cenu oken IV78 s "obyč" trojskly od jiných výrobců.
Nicméně mne od nich odradila opakovaná návštěva jejich pražské pobočky - totální nezájem, absolutní neznalost odpovědí na technické otázky ("no, to určitě nějak půjde", "to se pak vyřeší", atd.), cenovou nabídku mi nezpracovali ani na opakovanou výzvu. Okna, která jsem viděl na výstavách i ve vzorkovně byla taková "divná" - řemeslné provedení detailů vystavovaných vzorků nic moc (napatlaný silikon, nedoléhající napojení mřížek, u jednoho okna jsem viděl vylomené panty) ap. U výrobku, který si kupujete naslepo a poprvé ho vidíte až na stavbě, je to dost velké riziko - před případným podpisem smlouvy bych doporučoval navštívit nějakou konkrétní realizaci jejich dodávky nebo výrobní závod.

Autor: Jakub Martínek
Datum: 26.03.2006 03:21 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Děkuji za reakci.
Právě že mám také podobné zkušenosti. Na jednoduché technické dotazy jsem dostával podivné odpovědi. A např. použití bílého silikonu bylo "zajímavé". Možná to souvisí s původním zaměřením na dveře, kde byl prodejce podstatně více v obraze.
K výrobci to mám bohužel daleko, tak zkusím sehnat nějakou instalaci.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Diskusní fórum

Hledání v diskusích

E-mailový zpravodaj

WebArchiv - stránky archivovány národní knihovnou ČR

Nejnovější články

Reklama

Vysoká účinnost, úspora paliva a nízké emise. To je jen krátký výčet vlastností revolučních kamen a kotlů LS KAMNA. Krbová kamna a kotle prvotřídní kvality vyráběná českou firmou ze Strakonic.
Ještě sháníte krbová kamna?
Slevy až 40 procent na kamna výrobců jako jsou ABX, HAAS+SOHN, Romotop, Nordica, Jotul a další. Nyní např. 6kW kamna Romotop Evora 03 se slevou 32 %!
www.krbova-kamna.com
Svítit „za“ 12 místo 80 Watů? Proč ne?! LED osvětlení do kuchyně, chodby nebo obývacího pokoje na www.led-house.cz. LED pro domácnosti i komerční a průmyslové prostory skladem. Nevíte jak na LEDky? Navštivte nás!

Aktuální články na ESTAV.czVýzva pro dotace v roce 2015 z programu Podpora bydleníSprávce tunelu Blanka hrozí odchodem ze stavbyVánoční nabídka od společnosti ELVL s.r.o.