Zapojení elektrické varné desky

Autor: Jan Vintr
Datum: 27.01.2007 00:06

Nepodařilo se mi nikde najít informace o praktickém provedení elektrického připojení varné desky. Vzhledem k tomu, že jde o spotřebič o značném příkonu, asi je nutné jej zapojit do více fází. Existuje nějaký praktický návod, jak toto zapojení provest vzhledem k současnosti odběru tohoto spotřebiče a ostatních větších spotřebičů v domácnosti?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Martin Mik25.05.2009 18:28
Vicenec Lukáš20.07.2008 11:52
Jan Němec05.03.2007 10:10
Tomáš Peřina05.03.2007 09:41
Jan Němec30.01.2007 07:27
Petr Zíka29.01.2007 23:08
Jan Němec29.01.2007 06:13
Jaromír Sladký28.01.2007 01:25

Datum: 25.05.2009 18:28 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Vážený pane elektrickou varnou desku bez vidlice která má příkon 6 KW musí zapojit elektrikář a je plně odpovědný za zapojení tohoto spotřebiče. Jiné zapojení je pouze na Vaše riziko a v případě škody bude za zapojení zodpovídat majitel nemovitosti. Přeji příjemný den

Autor: Vicenec Lukáš
Datum: 20.07.2008 11:52 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Zapojení el.varné desky!

Autor: Tomáš Peřina
Datum: 05.03.2007 09:41 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobrý den, i když jsem z oboru, není mi úplně jasné, jaký je rozdíl mezi šňůrou typu CGSG a CYSY.
Rád bych připojil varnou desku v rámci vestavného sporáku (propoj desky a trouby bude, doufám, v dodávce fy MORA) a v návodu k obsluze, který jsem našel na stránkách MORY, je uvedeno pouze to, že min. průřez pro připojení varné desky je 5x1,5. Mám sice původní šňůru od el. sporáku (měď 5x4), ale nejsem si jist, jestli nebudou přivodní svorky u desky malé.

Díky všem za rady a postřehy.

Autor: Jan Němec
Datum: 05.03.2007 10:10 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Přívodní svorky pokud máte CGTG 5Cx4 Vám vyjdou. Rozdíl mezi CYSY a CGTG. CYSY je měkká šňůra, která se lehce připálí, není odolná vůči olejům. CGTG je těžká guma, vydrží přímý kontakt o vyšší teplotě než CYSY. Osobně ke sporáku dávám CGSG, která je lehčí, levnější a její odolnost na teplo je stejná jako CGTG. Připojení 5x1,5 je na desku dost málo. Teda pokud má víc než 3kW. Což zcela jistě má. Pokud máte komplet desku a troubu, záleží jestli ovládání desky je na troubě, nebo na desce. Pokud na desce, má každý spotřebič svůj přívodní kabel.

Autor: Petr Zíka
Datum: 29.01.2007 23:08 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Varné desky jsou mnoha typů. Trvejte na dodání schema zapojení, máte na něj nárok. Pokud je prodejce neochotný, pohrozte mu obchodní inspekcí. Jinou věcí je, že pokud nemá varná deska koncovku do zásuvky, měl by ji zapojovat člověk s oprávněním dle vyhlášky 50, a ten by to měl zapojit správně.

Datum: 30.01.2007 07:27 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Varná deska nemůže mít koncovku do zásuvky, protože její příkon je nad 3kW. To je limit pro dimenzování všech zásuvkových prvků, včetně kabelů. Takže pouze pevně. Zapojení by mělo být u nové desky i s montážním návodem česky. Včera jsem měl k instalaci desku Electrolux a s jejich příslušenstvím a popisem je to práce na 20 minut.

Datum: 29.01.2007 06:13 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
používají se tzv. odlehčovací relé, které při odběru vyšším, než nastaveném vypnou jiné spotřebiče, např. topení, bojler apod.
Je nutné je instalovat do rozvaděče s jističi. Jinak desku na 1f nezapojovat. Uděláte si hokej v zatížení jednotlivých fází.

Autor: Jaromír Sladký
Datum: 28.01.2007 01:25 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
No když jsem zakoupil sporák s elektrokeramickou deskou udivilo mne, že jej lze připojit jak na 3fáze, tak na 1fázi, jen je potřeba zajistit dostatečné jištění a průřez přívodního vodiče.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Diskusní fórum

Hledání v diskusích

E-mailový zpravodaj

WebArchiv - stránky archivovány národní knihovnou ČR

Nejnovější články

Reklama

Vysoká účinnost, úspora paliva a nízké emise. To je jen krátký výčet vlastností revolučních kamen a kotlů LS KAMNA. Krbová kamna a kotle prvotřídní kvality vyráběná českou firmou ze Strakonic.
Ještě sháníte krbová kamna?
Slevy až 40 procent na kamna výrobců jako jsou ABX, HAAS+SOHN, Romotop, Nordica, Jotul a další. Nyní např. 6kW kamna Romotop Evora 03 se slevou 32 %!
www.krbova-kamna.com
Svítit „za“ 12 místo 80 Watů? Proč ne?! LED osvětlení do kuchyně, chodby nebo obývacího pokoje na www.led-house.cz. LED pro domácnosti i komerční a průmyslové prostory skladem. Nevíte jak na LEDky? Navštivte nás!

Aktuální články na ESTAV.czSetkání lídrů českého stavebnictví se neslo v duchu legislativních změnPivovar Děčín: Přidaná hodnota projektového managementuIzolace v příštích letech? Jen dobré vyhlídky