Poslední příspěvek od Lubomir Švarc: K tomu není co říct.
Poslední příspěvek od Pavel Wolf: Nechte zapojit takto.
Poslední příspěvek od Michal Dobrý: Dobrý den. Mám obavu že pokud vůbec distributor přistoupí na variantu rozvaděče na fasádě, budete muset dát novou skříň, např, PER 2, ER 212 atd. Do původní Vám to nikdo neosadí a ani by se to tam nevešlo. Pokud máte společnou PSS se sousedem, udělejte (nechte si udělat) svůj připojovací bod.…
Poslední příspěvek od Pavel Wolf: To jste si dal na čas s tou radou.
Poslední příspěvek od Pavel Wolf: prohlížet zde https://www.manua.ls/wacom/one/manual?p=… ostatní v poště
Poslední příspěvek od Jan Němec: to zadání není přesne. píšete stop a pošlete požární tlačítko to je jiný úkol. STOP, Nouzové zastavení a nouzové vypnutí při požáru.. to jsou rozdílné úkoly a tím i schémata.. řešeté něco pro požární bezpečnost?
Poslední příspěvek od Petr Toman: Nakonec půjdu cestou varianty č. 2, akorát kanál nebude přiražen takto až ke zdi. Ještě mně napadla jedna věc a to je materiál toho kanálu. Elektroprojektant mně navrhl plechový kanál (Kopos PUK S1). Řříkám si ale, jestli by nebylo lepší místo plechu použít plast a to kvůli tepelným…
Poslední příspěvek od Tomas: Já jsem dělal podobnou věc a elekřikář přijel, nadiktoval jsem mu seznam spotřebičů, on to na papíře rozdělil na okruhy a podle toho vybral rozvaděč. Všechno jsem si sám natahal podle jeho doporučení a on zapojil rozvaděč a ještě bude dělat revizi. Projekt nebyl potřeba, stačilo to takto…
Poslední příspěvek od Jozef Homola: Řeknu to zjednodušeně jak si to říkají povolanější. Tam kde je u zdroje osvětlení "vykradené spektrum" není možné jej nějakou fintou doplnit.
Poslední příspěvek od Peter Fusik: Ked vie odmerat 32A tak Vam odmeria aj 2A aj 15A. Mal by odmerat aj 0,1A ak to nebude srot
Poslední příspěvek od Harry Minduton: V trafu.
Poslední příspěvek od Jiří Kratochvíla: vytvářet bod rozdělení PE a N na proudovém chrániči je věc vyskytující se, ale není standardní - bod rozdělení PEN na PE a N je rešen sběrnicovým můstkem.
Poslední příspěvek od Jiří Kratochvíla: Právě, že nebylo, vedeno bylo od počátku v zemi. "Vzduchem", či jak vy říkáte venkovní vedení, ne. Zákres na egd eviduje obě pojistkové skříně. Samozřejmě se k tomu egd, po včerejším telefonátu staví tak, že nene, jejich je pouze první pojistková skříň v předzahrádce. Ta na fasádě je…
Poslední příspěvek od Jozef Homola: Než cokoliv uděláte, tak to očistěte a za 24 hodin při chodu bojleru znovu dát foto. Bojler může "ucvrknout" při přetlakování během ohřevu. Pak zbývá vyhodnotit zda je v pořádku přetlakový ventil (jak už bylo poznamenané), zda není ve vodovodním řadu vysoký tlak a nepotřebuje být na patě…
Poslední příspěvek od Antonín Voborný: Přetoky omezím na střídači a pokud to nebude stačit tak tak relé....
Poslední příspěvek od Peter Fusik: pravdepodobne je to typ IEC 60320, skuste prekontrolovat rozmery panel je IEC 60320 typ C18 https://www.tme.eu/sk/details/cl191930/k… https://www.tme.eu/sk/details/px0690_28/… vodic IEC 60320 typ C17 https://www.tme.eu/sk/details/3-101-170/…
Poslední příspěvek od Marian Fiser: zhorel prúdovy chránič na fotke je vidieť ľavá
Poslední příspěvek od Filip Cada: Zaklad je po kazdem pouziti rict manzelce, aby to sporak ocistila. Po case se to manzelka jiste nauci i bez upominani.
Poslední příspěvek od Jozef Homola: Musíte zpřesnit označení kotle. Nicméně každý kotel je kontruován tak, aby po zhasnutí plamene žádné nebezpečí nehrozilo. Jedná se zejména o únik plynu. Kotel zhasnutý neprodukuje ani oxid uličitý ani uhelnatý. Co se týká úniku spalin, tak ty jsou možné za určité poruchy u všech kotlů j a to jak…
Poslední příspěvek od Jiří Ludvík: Nevím, jestli to už náhodou nemáte vyřešené, ale žádná vyhláška nebo norma nestanoví, co přesně se má stát po ukončení požáního poplachu. Teda krom ukončení aktivace. Nicméně návrat do klidového stavu (dveře otevřeny) může být automatický, ale také manuální- čili může být nutný zásah proškolené…
Poslední příspěvek od Jiří Wimmer: Člověče co to tady radíte za nesmysly, norma ČSN 341390 skončila 31.1.2009 a od 1.11.2006 v souběhu platí nová norma ČSN EN 62305 -1-3.
Poslední příspěvek od Pavel Wolf: Jak setkal? Ten chránič bude padat. A když ani nerozumíte jak pracuje proudový chránič tak by jste neměl do toho vrtat.
Poslední příspěvek od Jiří Wimmer: Dobrý večer pane Kment, pokud máte kovový komín, vystavený přímému úderu blesku a prochází do objektu, tak tento komín se nesmí spojit s vedením hromosvodu, ale je třeba ho ochránít oddáleným jímačem, který bude napojen s dostatečnou izolační vzdáleností na vedení hromosvodu - dle ČSN EN 62 305…
Poslední příspěvek od Mirek Svejda: Tazatel žádnou fotku nepřiložil. Já jsem hledal prodej náhradních dílů a tam jsem našel fotku https://www.mamlux.cz/nahradni-dily-bosc… Dole je vidět napájecí část. Vlevo dole varistor, pak filtrační tlumivka a kon
Poslední příspěvek od Jan Odlas: Dívejte se na to jinak. Další je zjednodušený popis. Před účinky blesku a přepětí chráníte především zařízení uvnitř domu. Tzn. všechny dráty co jdou do domu zvenku by měly být nejpozději někde na rozhraní obvodového pláště zdi/střecha opatřeny svodičem přepětí a i ten žlutozelený drát ze…
Poslední příspěvek od Jozef Homola: Zpráva je, že pokrok asi není a proto je potřeba změnit trenéra. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekono…
Dobrý den, jsem elektrotechnik s vyhláškou 50, paragraf 5. Ale pracuji v IT, takže toho tolik z elektrikařiny neznám, ale pamatuji si, že na všech školeních jsem slyšel informaci, že od roku cca 2010 musí být každý okruh včetně svítidel vybaven proudovým chráničem. Takto je to i napsáno v normě…
Poslední příspěvek od Libor Kniezek: Co brání tomu kabel před vidlicí zkrátit, obnažit jednotlivé vodiče a připojit na kabel třeba wago svorkama? Ovládání osvětlení teď neřeším. Nejsem elektrikář, ale takových fungujících spojů už za sebou několik mám.
Poslední příspěvek od Pavel Wolf: Asi máte slabý hlavní jistič.
Poslední příspěvek od Peter Fusik: Je moznost na vstupe pouzit prepätovu ochranu s vyssim impulznym prudom PO I 3+1m LCF 100kA, ale pokial nebudu spravne instalovane tak su v rozvadzaci bez vyznamu
Poslední příspěvek od Radek Mašín: Tohle se stalo kolegovi, když se mu upálil špatně utažený nulák na nulovém můstku v elektroměrovém rozvaděči, takže přes spotřebiče se dostalo do zásuvek sdružené napětí viz vysvětlení níže. Na tuto poruchu pomůže jen jedna věc a to mít dostatečně kvalitní samostatné uzemnění mimo přípojku DS.…
Poslední příspěvek od Michal Šolc: Nojo ale HVI by mě jen na štíty stál 32 000 Kč vs 1000 Kč normální 😀 A jak slabej? Zas tolik není - 23mm. Nedali tam jen ten hlinikovej potaženej izolací?
Poslední příspěvek od Stanislav Karásek: Děkuji...
Dobrý den, v příloze je náčrt elektroinstalace ve starším bytě v cihlovém třípodlažním domě. V bytě byla před 20 léty provedena rekonstrukce kuchyně a koupelny kde byla provedena nová elektroinstalace v mědi v zapojení TN-C-S. Elektroinstalace v obýváku a ložnici je původní v hliníku v zapojení…
Poslední příspěvek od Jan Němec: To co popisujete není chybějící fáze, ale přerušený nulák. potom vám při zapnutí spotřebičů na dvou fázích přes tyto teče těch 400V, protože nemají ten nulák uprostřed uzemněn. Tohle by se dalo ošefovat jedině hlídacím relé na napětí a potom by vám to vyplo celý objekt. Tohle přepěťovka neochrání,…
Poslední příspěvek od Stanislav Vinklárek: Tyto případy se množí ... mně už kdysi zničili router - dal jsem před něj následně ochranu. A v druhém případě PC ... oprava stála 2000Kč .. a stejně je zákl. deska částečně nefunkční - některé USB porty jsou k.o. .... Pojištěn nejsem a s Čezem jsem to neřešil ... ale do třetice budu - mám přece…
Poslední příspěvek od Jozef Homola: Frézovat něco do panelů z litého betonu nebo vibrovaných je dost na pováženou, protože je to zásah do statiky a navíc panely mají velmi malé krytí ocelové výztuže. U tenkých příček dokonce vyloučeno.V příručce co mám k dispozici se říká že do panelů už jsou vytvořeny dutiny předem pro instalace a…
Poslední příspěvek od Jana B.: Děkuji, našla jsem co jsem potřebovala
Nemohl by někdo kouknout na zapojení bytového rozvaděče? Nejedná se mi o detailní zapojení.Spíš o jakousi posloupnost odkud co napojit. Schema je zjednodušené, v podstatě jsou tam jenom fázové vodiče, jednotlivé trasy L1,L2,L3 vedu jednou čarou. Jenom malá legenda. ( modrá je od střídače, černá od…
Poslední příspěvek od Ivan K.: vzdy ak chcete "vyrobit" zo striedaveho jednosmerne napajanie tam bude nejaky "usmernovac"
Domovní zvonky u branky i do jednotlivých bytů zvoní,ale přestal fungovat otvírač branky (el.otvírač dveří) a to ze všech bytů. Elektrikář určil,že závada je v otvírači ,koupili jsme nový dle rady elektrikáře na 5-8V a nefunguje. Nemůže být vadné trafo? Napětí na přívodu do otvírače jsme…
Poslední příspěvek od Karel Dvořák: Dnes jsem se ptal na CEZ prodej a bylo mi receno, ze pokud pripojku prepisu na najemnika, tak rezervovany vykon prechazi na nej. Pokud to bude chtit prepsat na nekoho jineho, ja se to nezdozvim a ani tomu nezabranim, protoze jim staci bud cestne prohlaseni-vse jde i online, staci znat EAN. Nebo…
Zdravím zdejší guru. Mám problém s WattRouterem. Dle fotky je vidět, že mám vždy na jedné (random) fázi přetoky, což je blbost v zimě, natož když je tma. Vždycky se to nějak přeskládá, podle toho jak je spotřeba na jaké fázi, kde ve výsledku je vždy v součtu fází téměř nula. Momentálně spotřeba…
Poslední příspěvek od Harry Minduton: Intenzita světla ("dosvit") je defacto čistá matematika. Představte si ideální žárovku ve tvaru bodu a osvětlovaný prostorový úhel ve formě plné koule. Obecně platí, že koule s 2x větším poloměrem, má 8x větší povrch. Pokud tedy budete stát od žárovky 2x dále, pokles bude na 1/8…
Poslední příspěvek od Ludvík Michálek: Děkuji za přínosnou reakci, a ještě jsem k tomu zjistil, že se prodávají také 12 V a 24 V pásky, které se dělají hlavně na aplikace s velkými délkami - údajně pak jednotlivé pixely snesou větší napěťové ztráty, protože si zregulují samy to napětí na 5 V, co potřebuje LED, a těch 12/24 V je tam…
Poslední příspěvek od Milan Daniel: Pane, mám problém s přepětím, na netu jsem našel vaši starou repliku, kterou nabízíte řešení. Pokud to platí, pošlete mi prosím nějaké kontaktní údaje na e-mail …, nebo zavolejte 773466927. Děkuji. Milan Daniel, Chrudim
Poslední příspěvek od Ivan K.: nie je zaco, nech sa dari.
Poslední příspěvek od Frantisek Stepanek: Zkuste se zaměřit na bojlery. Mozná máte jinou vodu ale studniční voda v oblastech střední a severní Moravy bez úpravy totálně likviduje spiralu, zanese ji Ca a Mg apod. Snižuje účinnost až praskne a elektřina jde do vody. Pokud nemáte chránič, nemusí to vyhodit jistič. Spotřeba je enormní. Jinak…
Poslední příspěvek od Harry Minduton: Je to OK. Jen bych se přimlouval za to, pokud je to aplikace, kde hrozí delší svícení, tak ty pásky nalepit na hliníkový profil (stačí klidně placáč, např. 25x1 mm) a ten teprve našroubovat na místo, kde se to mělo lepit.
Poslední příspěvek od Ivan K.: chapem, takze ja by som tu urobil nasledovne, postupne si natahajte vsetky rozvody "nove" cize 3 drat k zasuvkam a podobne, a zatial si ponechajte TN-C siet (cize zapojite si iba 2 draty) a az budete mat vsetko v baraku "hotove" tak to "iba" v rozvodnej skrini…
Vyberte způsob sdílení