Diskuse ke článku: Montáž oken konečně s vlastní prováděcí normou ČSN 74 6077

Autor článku: Richard Čemus, Marketing Manager, Tremco illbruck s.r.o.
Plné znění článku: Montáž oken konečně s vlastní prováděcí normou ČSN 74 6077
Anotace článku: Roky dohadů o správné montáži otvorových výplní definitivně končí. 1. května vešla v platnost nová a historicky první prováděcí norma ČSN 74 6077 Okna a vnější dveře – Požadavky na zabudování, jež vychází z doposud platné technické normalizační informace TNI 74 6077 a nahrazuje ji. Norma v mnoha směrech definuje, rozvíjí a upřesňuje požadavky na funkční a trvanlivé zabudování oken a dveří.Český spotřebitel by měl nyní automaticky dostat odpovídající kvalitativní standard, aniž by si o něj musel výslovně říkat.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
okna dveře Roman Šeda13.07.2014 19:25
sprára mezi oknem a stěnouJan Rypl02.06.2014 10:51

Příspěvky
Předmět: okna dveře
Autor: Roman Šeda
Datum: 13.07.2014 19:25 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 108489
reakce na ...
hezky sepsané jen by mě zajímalo kdo se podle toho bude řídit a hlavně platit

Předmět: sprára mezi oknem a stěnou
Autor: Jan Rypl
Datum: 02.06.2014 10:51 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100371
reakce na ...
Plně s Vámi souhlasím. Úplně běžně se setkávám s tím, že realizační firma u těsnění spáry mezi oknem a zdivem místo nízkoexpazní pěny "vesele" používá vysoceexpazní pěnu. A že je potřebné používat nějaké vzduchotěsně-parotěsné těsnění na interiérové straně a difúzně otevřené a vodotěsnící na vnější straně tohoto detailu nemá ani zdání, resp. patrně ani znát nechce. Když pak přijdete k obornému technikovi této realizační firmy s otázkou jaký bude součinitel tepelné vodivosti této spáry, kouká na Vás jako spadlý z višně a ptá se "co to je" ? Přitom montují panelák např. s cca 200 ks takových oken. Osobně mám zkušenost, že nesprávné řešení jednoho celého bytu s provedenými okny vycházelo na 48.000 Kč a správné řešení na 53.000 Kč. Tj. mezi správným a nesprávným řešením provedení oken byl rozdíl pouze 10% ceny. A to nemluvím o tom, že firma nebyla schopná doložit jaké mají tyto okna součinitel tepelné vodivosti Uw, a že neměla nejmenší tušení o potřebě infiltrace vzduchu při zavřeném oknu. Přitom stejných oken bylo na jednom objektu použito cca 224 ks (panelák 8 pater, 4 vchody). Ale byli "nejlacinější" :-( ?!?

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czČernobílý interiér obývacího pokoje je vyladěn do posledního detailuPraha zapracuje do územního plánu podzemní železniční tratěNový bezbariérový práh EasystepOdborná porota vybrala vítěze „Soutěže o nejlepší projekt“ společnosti Wienerberger