Diskuse ke článku: Vitalita v architektonickém prostoru

Autor článku: Ing. David Eyer, prof. Ing. Josef Chybík, CSc.
Plné znění článku: Vitalita v architektonickém prostoru
Anotace článku: Architektonický prostor je pro naše mentální, sociální a fyzické zdraví bytostně důležitý a také nás významně zpětně ovlivňuje – podporuje a inspiruje nebo také utiskuje a otupuje. V článku sleduji vlivy kompozice, techniky a použitých materiálů na vitalitu architektonického prostoru a představuji doporučené hodnoty dle standardu stavební biologie.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Koncentrace CO2
Autor: Jiří Svoboda
Datum: 01.01.2015 19:42 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 105443
reakce na ...
Mne zarazily anomální hodnoty CO2 pro vnitřní klima. Považovat hodnotu nad 1000 ppm za velmi vysokou anomálii není, podle mého, jakkoli podloženo zdravým rozumem a zjevně nahrává vzduchotechnickému lobby. Dýcháním musíme udržovat v plicních sklípcích koncentraci CO2 ve výši 50 000 ppm a pokud jsme v prodtředí s 500 ppm či 1000 ppm CO2, rozdíl v navýšení ventilace plic je 1 %. To nemůže nikdo jakkoli pocítit.

Myslím, že není správné pouze kopírovat nějaké tabulky, aniž bychom jim rozumněli a měli ponětí komu to slouží.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czNová generace vysavačů UltraOne: Vysoký výkon, snadné ovládání a nízká hlučnostVánoce ve znamení tepla, to jsou nízkoenergetické radiátory RADIK RCOhřev teplé vody: Velikost a výkon ohřívačů a zásobníků na ohřev teplé vodyStavebnictví příští rok vzroste o 3,5 procenta, odhadují stavaři