Diskuse ke článku: Vitalita v architektonickém prostoru

Autor článku: Ing. David Eyer, prof. Ing. Josef Chybík, CSc.
Plné znění článku: Vitalita v architektonickém prostoru
Anotace článku: Architektonický prostor je pro naše mentální, sociální a fyzické zdraví bytostně důležitý a také nás významně zpětně ovlivňuje – podporuje a inspiruje nebo také utiskuje a otupuje. V článku sleduji vlivy kompozice, techniky a použitých materiálů na vitalitu architektonického prostoru a představuji doporučené hodnoty dle standardu stavební biologie.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Koncentrace CO2
Autor: Jiří Svoboda
Datum: 01.01.2015 19:42 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 105443
reakce na ...
Mne zarazily anomální hodnoty CO2 pro vnitřní klima. Považovat hodnotu nad 1000 ppm za velmi vysokou anomálii není, podle mého, jakkoli podloženo zdravým rozumem a zjevně nahrává vzduchotechnickému lobby. Dýcháním musíme udržovat v plicních sklípcích koncentraci CO2 ve výši 50 000 ppm a pokud jsme v prodtředí s 500 ppm či 1000 ppm CO2, rozdíl v navýšení ventilace plic je 1 %. To nemůže nikdo jakkoli pocítit.

Myslím, že není správné pouze kopírovat nějaké tabulky, aniž bychom jim rozumněli a měli ponětí komu to slouží.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czPotřebují vaše plastová okna již nutně seřídit nebo opravit?Jak se vyrábí sádrokarton u MělníkaTradiční český výrobce dveří CAG představí své novinky na veletrhu FOR HABITATNenechte si ujít to nejlepší z FOR HABITAT 2018 a přijďte již tento týden do Letňan!