Zapojení okruhů topení - trojcestný/čtyřcestný ventil

Reklama
JK Jan Kotas @jan.kotas před 12 roky14.03.2012 14:18:00
Zapojení okruhů topení - trojcestný/čtyřcestný ventil

Dobrý den.
Prosím o radu.
Jsem před dokončením topení v novostavbě RD. Potřebuji propojit akumulační nádrže s jednotlivými topnými okruhy.
Dům má tři podlaží, v přízemí a podkroví je pouze podlahové topení, cca 550 m trubek průměru 18 mm na patro. V suterénu je 5 radiátorů, které budou využity pro temperování. Tepelné ztráty cca 6kW.
Topenář navrhuje vyrobit rozdělovače z trubky průměru 76mm, použít pro každý okruh čerpadlo Grundfos USB 25-40 a pro nastavení teplot do okruhů čtyřcestné ventily.
1. Já jsem předpokládal použití termostatických trojcestných ventilů např. ESBE VTC311 (s tím, že teplotu bych zatím nastavoval ručně) - přinese použití čtyřcestného ventilu nějakou výhodu? Podotýkám, že prioritou je maximální využití tepla z AN (celkem 4m3).
2. Je nutné zapojení čerpadel v každé větvi? Nebylo by možné použít jedno silnější čerpadlo pro všechny větve?
3. Nemá někdo tip na levné jímkové teploměry do AN (délka alespoň 200mm)?
V připojeném obrázku je naznačena navrhovaná koncepce, pouze čtyřcestné ventily jsem nahradil trojcestnými.
Díky

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

22 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.