přeložka přípojky / sloupku

Autor: Karel Jelínek
Datum: 23.09.2013 21:03
uživatel: 114204

Zdravím,
začínám si dopisovat s ČEZem, kde jsem se předběžně chtěl informovat na podmínky a náklady spojené s přeložkou stávající hlavní přípojky/pojistkové skříně.
Stávající vystavený sloupek je starý a v rámci rekonstrukce plotu bych rád pojistkovou skříň nechal zabudovat do nového sloupku, který by byl součástí mého plotu na mém pozemku. Jednalo by se o posunutí o cca 2m
Z ČEZu jsem zatím obdržel předpokládané náklady na akci a to 91 000 Kč!!! Stavební povolení, projekt, realizace, kolaudace, věcné břemeno... Hezká sada nesmyslných akcí, které bych musel zaplatit.

Nemáte někdo s podobnou akcí zkušenosti? Rád bych se s ČEZem zkusil domluvit na nějakém alternativním postupu.
Vystavím sloupek, protože bude součástí plotu s jimi zvolenou skříní. Oni by provedli naspojkování kabelů a připojili do nové skříně. Já bych zřídil věcné břemeno a hotovo :-)

Díky za nějaké návrhy

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Vojtěch Hoffmeister23.11.2017 20:58
bob svaton25.09.2013 20:28
Jan Šnajdr25.09.2013 15:30
bob svaton24.09.2013 23:55
Karel Jelínek24.09.2013 19:44
bob svaton23.09.2013 21:41

Datum: 23.11.2017 20:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126570
reakce na ...
Dobrý den.
Je to už nějaký pátek co jste to tu řešil. Mám stejný problém. Dokupovali jsme pruh pozemku a tím se ocitl sloupek 4 metry v pozemku. ČEZ si zato odhadl náklady 82 000 Kč. Nehoráznost. Povedlo se vám to nějak vyřešit? Moc děkuji za odpověď a za radu. Jsem s tím doslova v pasti.
Můj email popř. telefon 602678720
Hezký den Hoffmeister

Autor: bob svaton
Datum: 23.09.2013 21:41 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 108292
reakce na ...
udelat a nerikat jim to .

Autor: Karel Jelínek
Datum: 24.09.2013 19:44 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 114204
reakce na ...
No tak takový střelec zase nejsem. Do stejné pojistkové skříně je připojený i sousední dům, navíc do toho to asi žádná firma bez povolení nepůjde a ani nemluvím o následcích toho když by na to ČEZ přišel

Datum: 24.09.2013 23:55 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
oni vam napsali svoje podminky a ja vam napsal variantu. myslite ze oni vedi odkud jste pripojen? likvidoval jsem sloup a pripojoval z uplne jineho mista a je jim to uplne jedno. proste vybudujte plot s pilirem osazenym el. mer. skrini. a pote pozvete nekoho kdo vam to presune. ofiko staci nahlasit rozplombovani z duvodu zavady na jistici. pri tom se provede i prepojeni a oni si dojedou po oprave zaplombovat.

Autor: Jan Šnajdr
Datum: 25.09.2013 15:30 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100383
reakce na ...
Pokud tam je klasická kabelová smyčka v hds např. 240 kabelem může být na to celá čtvrť kterou by musel vypnout což také nemusí být tak jednoduché protože může jít přímo z trafačky.Dvě spojky+zapojení nikdo za 5 minut neudělá a pište si že lidi budou volat na čez co se děje.Pokud by se jednalo o vypnutí pouze souseda tak s tím by se dalo domluvit.

Datum: 25.09.2013 20:28 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
samozrejme jde o provedeni. se smyckou by byl problem, pokud je to stazeno ze sloupu tak neni. potrebuje to nejaky nakres nebo fotku.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czPokládka koberce na podložku. Jaké má výhody a jak připravit podklad?Vodu v nádržích znečišťuje fosfor a soli ze silnicPo katastrofě obnovená vesnice bere ohled na ekologii i místní obyvateleWC instalační prvky Nicol INEO pro mokrý i suchý proces zazdění