Kvalita znacek klimatizaci

Autor: Vladimir Klestinec
Datum: 11.02.2016 21:10
uživatel: 121917

Dobry den,
chci si poridit domu multisplit klimatizaci. Nechal jsem si udelat 3 nabidky a v tom je ten kamen urazu. Kazdy rika neco jineho. Jak jsou na tom s kvalitou a hkucnosti znacek klimatizaci? Jeden rikal Sinclair je super, druhej rika ze Sinclair je smejd, ze jedinie Mitsubishi. Kde je pravda? Mam nabidky na LG, Panasanonic a Sinclair. Ale celkove, jak je na tom treba i takova Toshiba?

Diky za odpovedi. Prijde mi ze kazdej vychvaluje co prodava... bohuzel pak clovek nevi cemu verit...

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Honza Kopřiva01.07.2017 08:00
Jan Drábek28.06.2017 22:05
jan čech28.06.2017 21:48
jan čech28.06.2017 17:47
Marek Bednar28.06.2017 06:32
Jan Drábek27.06.2017 22:14
Jozef Homola27.06.2017 21:27
jan čech27.06.2017 20:39
Michal Paukner24.06.2017 23:39
Vladimir Klestinec14.02.2016 15:33
Pavel Nedbal11.02.2016 22:46
Lubomir Švarc11.02.2016 22:33
Pavel Nedbal11.02.2016 22:12
Lubomir Švarc11.02.2016 21:47
Jan Drábek11.02.2016 21:30

Datum: 27.06.2017 20:39 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 122917
reakce na ...
Klimatizace je zbytečná ,ted jsem koupil ventilátor na stul a to uplne postačí ,delá to podobný chlad jako klimatizace.

Autor: Jozef Homola
Datum: 27.06.2017 21:27 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
A o kolik °C to ten vzduch "ochladí".

Autor: jan čech
Datum: 28.06.2017 17:47 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Když se postavím k nemu tak to chladí že bych prochladl.To je neco a levne .

Autor: Jan Drábek
Datum: 27.06.2017 22:14 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 114501
reakce na ...
Tak tohle je odpověď hodna génia . . .

Autor: Marek Bednar
Datum: 28.06.2017 06:32 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 110950
reakce na ...
Nevidel bych to tak dramaticky. Je klidne mozne, ze pan Cech nastavil na dalkovem ovladaci klimatizace MOD ,,ventilator,, misto chlazeni.

Autor: jan čech
Datum: 28.06.2017 21:48 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ventilátor dokáže ochladit motor Tatry tak proč ne jeden pokoj.Ted mne veje ventilátor a je mi dobre ,mám ho v okne a dovnitr vháni chladnej vzduch z venku a když se postavím mokrý ze sprchy tak to vyvolá pocit jako v unoru venku hoci teplota v pokoji je 26°C ani klimatizace to nedokáže, a to je ventilátor o prumeru vrtule 30cm a 45W a jsou i vetší.

Datum: 28.06.2017 22:05 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ty seš chlapče dobrej případ :-D

Autor: Honza Kopřiva
Datum: 01.07.2017 08:00 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100266
reakce na ...
Jo, jo a když bude potřeba zatopit tak se ze špajzu vyndá flaška rumu.

Autor: Michal Paukner
Datum: 24.06.2017 23:39 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124855
reakce na ...
Mám doma i v kanclu klimatizaci Daikin a hluk nedělá naprosto žádný. Musím nastavovat teplotu zvlášť pro každý prostor, třeba v servrovně nemůže být teplota jako v zasedačce a ať "topím" na kolik chci, slyšet to fakt není.

Autor: Pavel Nedbal
Datum: 11.02.2016 22:12 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 112823
reakce na ...
Vážený pane Klestinče,
dovoluji si Vám dát pár nepřímých rad, které je ale dobré při výběru a montáži sledovat. Dělal jsem klimatizace od roku 1987. Instaloval jsem většinu značek, co se na trhu vyskytly. Předpokládám, že budete klimatizaci používat pouze v letním období na ochlazení, nanejvýš ještě na lehké přitopení v reverzním režimu v přechodné sezóně, takže stroj nenaběhá za rok tolik hodin, jako když to třeba celoročně chladí třeba IT technologii. Troufnu si říci, že nejvíc se na spolehlivosti a životnosti bude podílet kvalita montáže. Montéři, kteří si práci usnadňují tak, že nepoužívají ochrannou atmosféru (N2) při letování trubek, neumějí dobře letovat, nezajistí čistotu uvnitř trubek (prach, vlhkost), nezaručí dokonalou těsnost všech spojů a neprovedou dokonalé vyvakuování a zprovoznění systému, jsou větší škůdci než méně spolehliví výrobci.
V současné době dochází ke změně chladiv, kvůli takzvanému skleníkovému efektu. Dosavadní chladiva jsou pod zákonnou kontrolou při náplni nad 3 kg, nebo ekvivalentu CO2 nad 5 tun. A tam Váš multisplit zcela jistě spadne, takže budete povinen nechat dělat kontroly certifikovaným pracovníkem každý rok. V žádném případě neberte jednotku s náplní chladiva R407C, je zcela neperspektivní. V současné době preferujte pouze chladivo R410A, i když na něj platí také omezení, ale časem by patrně šlo nahradit druhem R32 (začíná používat Daikin, kdyby ho nabízela některá z Vámi oslovených značek, volte ji), které bude dlouhodobě splňovat ekologické limity. Asi žádná ze zmíněných značek nenabízí zařízení s chladivem R1234yf, které z povinných kontrol kvůli nízkému ekvivalentu CO2 zcela vypadne. Takže R410A. Dále se podívejte, jestli Vám nenabízejí starší modely bez frekvenčních měničů pro kompresory - musí to být tzv. inverterová jednotka, která má zároveň tu výhodu, že kompresor startuje ve venkovní jednotce plynule, tedy je tišší, nikoliv ON/OFF, kde byly vždy slyšet rázy při startu a zastavení. Co se vnitřních jednotek týče, funkčně jsou na tom cca stejně, liší se pouze vzhledem (ale do toho by mohla mluvit manželka?). Promyslete - nevím, jedná -li se o novostavbu, nebo již vybavený byt - jak bude řešen odvod kondenzátu (vody) z vnitřních jednotek, ideální je samospádem, pokud nelze, jsou samozřejmě čerpadélka, ale přidávají trochu na hlučnosti (poznámka: trvejte na tom, aby bylo čerpadélko v připojení napájení jištěno odpovídající malou pojistkou). A ještě jedna důležitá věc, a tou je napájení elektřinou. Většina modelů Multisplit jednotek má jednofázové napájení, což by mohlo vést k problémům se zatížením el. sítě ve vašem domě. Zvažte dražší třífázový model, předpokládám, že třífázovou přípojku máte.

Autor: Lubomir Švarc
Datum: 11.02.2016 22:33 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 108029
reakce na ...
Pane Nedbale,proč by se nemohlo klimatizací plněhodnotně topit i mimo přechodné období?
Domnívám se ,že jednotky off/on již nelze delší dobu dovážet ani u nás vyrábět.

Autor: Pavel Nedbal
Datum: 11.02.2016 22:46 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 112823
reakce na ...
Vážený pane Švarci,
já jsem naznačil mínění, že p o k u d bude používáno jen část roku, bude životnost víceméně jakékoliv značky vyhovující.

Autor: Vladimir Klestinec
Datum: 14.02.2016 15:33 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 121917
reakce na ...
Dekuji za odpoved -
ad odbornost montaze - to mate jiste pravdu, ale jak to poznat? :) kdo to dela spravne a kdo je fuser?

Ad chladiva - podivam se :)

Ad 3 faze - musel bych to tahnout pres cely byt, takze to se mi nechce, je to novostavba, ale uz stoji a rok bydlime.... takze to resime dodatecne.

Ad. starsi modely - takove se podle me uz prakticky nedodavaji na nas trh.

Update:
mam nabidku na Panasonic za 65k a LG za 47k tak premyslim jestli se vyplati jit do drazsiho panasonicu.... papirove je to stejne. Ale jiny "klimatizar" mi rikal ze LG ne, ze strasne huci. Coz se mi uplne nezda, jelikoz ten hluk je meren nejakou normovanou metodikou a je prakticky stejny jako u jinych jednotek ....

Datum: 11.02.2016 21:30 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Sinclair je totální čína. Je to ošizený jak to jde, ale kupodivu to i nějak funguje. Je to hodně o penězích, ale asi bych vybíral mezi Mitsubishi, Toshibou a Panasonikem a možná i LG . . .

Autor: Lubomir Švarc
Datum: 11.02.2016 21:47 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 108029
reakce na ...
Pane Drábku,zkuste napsat,v čem je sinclair ošizený vůči dalším číňanům.Předpokládám,že je montujete a tudíž máte praktické zkušenosti.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czPraha 8 chce jednat s majitelem o budoucnosti chátrajícího Paláce SvětPokládka koberce na podložku. Jaké má výhody a jak připravit podklad?Vodu v nádržích znečišťuje fosfor a soli ze silnicPo katastrofě obnovená vesnice bere ohled na ekologii i místní obyvatele