SDK na panel

Autor: Jakub Trnka
Datum: 21.09.2016 16:54
uživatel: 117986

Ahoj stavaři(ky), na toto téma jsem něco málo našel, ale ne to co bych potřeboval já.
Chystám se renovovat byt 3+1 +-85m2 ve kterém jsou omítky šité horkou jehlou, hliníkové rozvody el (kromě kuchyně)...
Chtěl bych na stávající stěny nalepit SDK (přijde mi to levnější a méně pracné než omítky) a abych nemusel vyřezávat panel, tak bych v SDK+omítce udělal jen drážky ve kterých bych tahal kabely a pak je jen zasádroval. Co se týče zbytků rozvodu, tak bych je tahal v SDK podhledu s co nejmenším snížením stropu.
Dilema mám co se stěnou byt/chodba popř byt/venek, v zimě je od ní dost chladno. Mohu na ni dát "rastr" s vatou a na to sdk nebo také jen nalepit SDK? Co plíseň, srážení vody apd.?
Jak kolem dveř. zárubní? prostě ukončit, zatmelit a hotovo?
Zatím jen sbírám informace, realizovat bych chtěl až během zimy.
Děkuji za koment, myslím, že to bude zajímat více lidí.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jakub Trnka17.10.2016 14:36
Jaroslav Tík17.10.2016 14:26

Datum: 17.10.2016 14:26 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 122137
reakce na ...
Právě si lámu hlavu se stejným problémem.

Dospěl jste k nějakému řešení. Je vhodné sádrokarton lepit na zeď. A co v koupelně

Autor: Jakub Trnka
Datum: 17.10.2016 14:36 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117986
reakce na ...
jak vidis, tak jsem bez odpovedi, ale pujdu do toho... v koupelne necham pravdepodobne zdivo (je tam cihla) , na wc to stejny. kabely koupim "placaty" a mely by vyjit pod sdk bez drazkovani apod...
Ale zatim je to jen teorie ;-) kdyz budes mit osobni zkusenost, tak se nestyd a podel se :-)

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czPraha koupí objekt nádražní restaurace v BubenčiVize pro okresní město: Hala obchoďáku nebo moderní čtvrť pro bydlení a služby?Jak navrhovat, prodávat a instalovat řízené větrání a moderní vytápěníPraha 8 chce jednat s majitelem o budoucnosti chátrajícího Paláce Svět