Umístění sopouchu při vložkování nerez trubkami

Rubriky:

Reklama
DK Daniel Kloban @daniel.kloban před 7 roky26.09.2016 21:37:00
Umístění sopouchu při vložkování nerez trubkami

Ahoj,
chci si vyvložkovat komín ale nevím jak se reší sopouch.
Viděl jsem vždy prodávat sopouch v celku, takže se nedá spustit komínem, ale musí se v komínu vybourat díra a sopouch zazdít.
Zaroveň pod sopouchem potřebuji ještě metr trubky.

Řešení které mě napadá, ale nezdá se mi optimální.
- Vybourat otvor na sopouch.
- Spustit metr trubky, na ni nasadit sopouch a snýtovat. Měli by být nýty tři, ale vzhledem k tomu, že nasadím sopouch a s trupkou už moc neotočím tak víc jak dva nýty určitě nedám.
- Spustit zbytek snýtovanách trupek, nasadit na sopouch a opět snýtovat max. dvěma nýty.
Sopouch zazdít a je hotovo.

Spíše mě ale napadlo, jestli se to nedělá tak, že se komín vyvložkuje, v místě sopouchu se vyřízne díra a sopouch se tak vlastně vyrobí na místě. Netuším ale jestli se to tak dělá a případně jak.

Ještě nevím jistě jestli nepoužiji flexi rouru protože je v komíně vybočení, které se mi možná nepodaří vyrovnat, ale řešení sopouchu je asi v obou případech podobné.

Jak to tedy je? Musím sopouch zazdít nebo je i jiná varinta?

Dík Dan

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.