Vodorovné odvětrání digestoře

Autor: Jan Fiurášek
Datum: 26.07.2017 12:45
uživatel: 125648

Fotogalerie:

Dobrý den,

dělám "jednoduché" odkouření. Na co si mám dát pozor ?
Jímku kondenzátu tam dám , ikdyž myslím že to moc kondenzovat na tom metru nebude. Zpětná klapka aby to nefoukalo je. Je ještě něco na co si mám dát pozor ?

Může být výdech přímo na zdi nebo se tam bude srážet vhkost a mám dát komínek ?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 26.07.2017 13:43 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Fotogalerie:
Nějaká vlkost na zdech za velkých mrazů se srážet může viz foto. Mám digestoř předělanou tak, že motorová jednotka je odstraněna a na venkovní straně domu je diagonální ventilátor, který se dá snadno vyndat a čistit. Trasa je opatřena tlumičem hluku (aby se při vaření dalo poslouchat i rádio). Kondenzát se může tvořit za velkých mrazů když není jednotka v chodu a malou rychlostí se pohybuje někam vzduch. Hlavně když vlhký jde ven. když je to opačně, tak se nemá co srážet.
Dbejte na to aby se to dalo raz za 5 let vyčistit od mastnoty a nalepeného prachu. Záleží na intenzitě vaření. Mřížku venku jsem musel opatřit hrazdou aby s tím vítr tolik netřískal (jenom z určitého směru) a nezasekávaly se lamely v oteřené poloze. Zkouším jinou klapku s jedným listem blokovaným magnetem ale zatím to nemám hotové.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czPraha 8 chce jednat s majitelem o budoucnosti chátrajícího Paláce SvětPokládka koberce na podložku. Jaké má výhody a jak připravit podklad?Vodu v nádržích znečišťuje fosfor a soli ze silnicPo katastrofě obnovená vesnice bere ohled na ekologii i místní obyvatele