zateplení kamenných základů

Rubriky:

Reklama
MB Marián Boštík @marian.bostik před 6 roky29.08.2017 11:44:00
zateplení kamenných základů

Dobrý den,

rád bych poprosil o radu, tipy či jakékoliv postřehy k zateplení základu. Pročetl jsem spoustu příspěvků, ale stále nemám jasno:

A) odkopal jsem základy domu do hloubky 80cm - tvořeny převážně pískovcem a spojené jílovou hmotou;

B) vodorovná hydroizolace je provedena ve výšce terénu - na fotce vyznačena zelenou linkou.

Uvažuji následující postup:

1) vyspravení a vyrovnání základů betonem do svislé roviny - umožní snadné nalepení XPS polystyrenu na zateplení;

2) zateplení 10cm XPS polystyrenem;

3) nopová fólie jako ochrana XPS proti mechanickému poškození;

4) štěrkový zásyp.

DOTAZY:

i) je nutné dále řešit hydroizolaci, pokud je přítomna vodorovná? Mám vyspravené základy opatřit asfaltovým nátěrem a teprve pak lepit XPS? Nebo alespoň svislou hydroizolací opatřit část stěny nad vodorovnou hydroizolací do výšky např. 30 cm nad terén?

ii) mohu vyspravit základy až nad vodorovnou izolaci? tzn. postavit šaluňk a zalít betonem až nad izolaci? nebo by tím betonem vzlínala voda a dostala by se nad vodorovnou hydroizolaci?

iii) nebo mohu případně nalepit XPS přes vodorovnou hydroizolaci, tzn. část pod a část nad? bude lepidlem vzlínat voda?

Děkuju za jakoukoliv radu

Marián

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.