Rozdélení HDO, zapojení rozvaděče.

Autor: Izolace Roubenka
Datum: 18.10.2017 23:39
uživatel: 125195

Fotogalerie:

Dobrý den,
řeším novou elektroinstalaci ve staré roubence.
Kabely si tahám sám podle instrukcí pana elektrikáře, který provede samotné zapojení.

Mám dva dotazy + přikládám obrázek pro lepší pochopení.

1. Potřebuji od hodin natáhnout do hlavního rozvaděče kabel pro signál HDO. V tomto rozvaděči ho potřebuji rozdělit a táhnout do dvou samostatných rozvaděčů (Tak aby z každého z těchto rozvaděčů šel blokovat bojler nebo přímotopy v každém patře samostatně).

- Chci vás poprosit o co nejelegantnějš í řešení jak to provést. Elektrikář by HDO vedl z jednoho podružného rozvaděče do druhého ale mě zajímá i nějaká alternativa.

2. Ze skříně, do které je přiveden přívod ze sloupu potřebuji natáhnout asi 10m kabelu CYKY-J 4x10 který povede do skříně k hodinám. Kabel bude vedený po dřevěném pobití domu.

- Otázka zní: Mám kabel jenom přichytit ke dřevu, nebo ho mám schovat do nějaké chraničky?
Varianta odhaleného kabelu, na který působí všechny venkovní vlivy se mi moc nezamlouvá, na druhou stranu věřím že kabel v chraničce taky nemusí být výhra (vlhkost?, ... ? )..

Předem vám děkuji za vaše řešení a názory.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 20.10.2017 10:38 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100266
reakce na ...
Přívodní kabel bych asi dal do chráničky. Použil bych ale UV stabilní aby se po letech nerozpadla.
Proč hodláte použít pro HDO kabel 5x1,5? Běžně se na tyto účely používá a stačí 3x1,5.
HDO jde samozřejmně natáhnout tak jak radí elektrikář a to z jednoho rozvaděče do druhého. Je potom ale potřeba dát pozor aby ve všech rozvaděčích byly všechny ovl. obvody stykačů na stejné fázi!
Druhá možnost je v prvním rozvaděči signálem HDO spínat pomocné relé kterým to HDO jednoduše "rozmnožíte" pro více rozvaděčů.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czPokládka koberce na podložku. Jaké má výhody a jak připravit podklad?Vodu v nádržích znečišťuje fosfor a soli ze silnicPo katastrofě obnovená vesnice bere ohled na ekologii i místní obyvateleWC instalační prvky Nicol INEO pro mokrý i suchý proces zazdění