Cimra na půdě

Autor: Bečvář Josef
Datum: 03.12.2017 21:41
uživatel: 115204

Zdravím vás.
Potřeboval bych pro vnučku udělat na půdě cimřičku tak cca 3x4 m, Nechce se mi to řešit jako klasickou podkrovní místnost, ale jako "stavbu ve stavbě"
Cimřička bude občasně využívána - hlavně v létě, ale možná i v zimě, při návštěvách vnučky. Moje představa zatím je, že vnitřní stěny (kromě štítové zdi s oknem) i strop, by byl z palubek, stěny by měly mít i nějakou tep.izol. schopnost -na půdě je v létě dobrých 30st. C. Štítová zeď s oknem,které bude tvořit jednu stěnu cimřičky, zaizolována je. Topení - snad nějaké přenosné topidlo, popř. klima.
Neřešil podobný případ někdo? Budu rád za vaše rady a nápady, hlavně jak a z čeho zhotovit stěny cimry.

Díky

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Bečvář Josef04.12.2017 05:46
Jiří Kubíček04.12.2017 00:20

Datum: 04.12.2017 00:20 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, právě jsem dokončil podobnou půdní místnost o rozměrech 5x6 m, ale využil jsem to celé, tedy až k obvodovým stěnám a i se šikminami. Jelikož už z dřívějška byla pod střechou nekontaktní difúzní fólie a bylo raději potřeba udělat pod fólií mezeru a na izolaci už mi zbylo jen 8 cm mezi šikminami a pod šikminy jsem si nemohl dovolit dát více, jak 5 cm, udělal jsem to celé z PIR desek obalených ALU fólií, takže jako kdyby to bylo i s parozábranou. Jen strop jsem řešil jinak, protože hřeben je odvětraný, tam jsem parozábranu nedával, pouze OSB desky. Malou nadezdívku pod šikminami jsem zateploval zevnitř pomocí EPS a ytongu (kde byly potřeba udělat zásuvky), štítovou stranu jsem jen zevnitř dostavěl pomocí ytongu (je silná jen 15 cm se sloupky) jinak je veškeré zdivo ještě zatepleno i z venkovní strany. Každý případ je ale jiný a specifický, asi by to chtělo nějaký plánek té místnosti, ale jestli to bude celé jen z kolmých stěn a rovného stropu, řešil bych to jako dřevostavbu, a zde si musíte zvolit, jestli chcete difúzně otevřenou nebo difúzně uzavřenou konstrukci. Pak je ještě si potřeba rozmyslet, jak řešit podlahu, jestli chcete dávat kročejovku s plovoucí roznášecí vrstvou.

Autor: Bečvář Josef
Datum: 04.12.2017 05:46 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 115204
reakce na ...
Fotogalerie:
Děkuji,
doplňuji foto. Kročejovou izolaci asi řešit nebudu, na hranolech pod OSB na podlaze je nalepen mirelon 10 mm a jakž takž to stačí. Zda bude konstrukce dif. otevřená, či uzavřena zatím nevím, prostor ve štítě je odvětrán. Nemáte pane Kubíčku nějakou fotečku z realizace. S těmi PIR deskami se jak pracuje?
email:
Děkuji

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czZačaly přípravné práce pro novostavbu na Václavském náměstíČištění a ochrana fasády rodinného domuPraha koupí objekt nádražní restaurace v BubenčiVize pro okresní město: Hala obchoďáku nebo moderní čtvrť pro bydlení a služby?