Napojení a vymetání kouřovodu s funkcí komínu (Americký komín)

Rubriky:

Reklama
JG Jaroslav Gargulák @jaroslav.gargulak před 9 měsíci08.08.2023 14:00:00
Napojení a vymetání kouřovodu s funkcí komínu (Americký komín)

Zdravím Vás.

Potřeboval bych poradit a ujistit se, že jsem správně napojil kamna na nerez 3pláštový komín - průměr 150.

Původně jsem měl kamna napojená do vnitř komína (po kouři). Výstup kamen jsem zredukoval ze 150 na 145 a použil komínovou vsuvku abych tam nějak dostal roury https://www.akoupelnyatopeni.cz/topeni-a… Toto řešení dobré nebylo, protože vsuvka na vstupu do komína se při zahřátí zasunula ale při vychladnutí už nevysunula. Takže se postupně pořad zasouvala, protože na spodní straně jsem to měl utěsněné kvůli propadávání sazí.
Toto řešení je na fotce.

Tak jsem to předělal. Roury komplet 150 a napojené vně (po vodě) na komín. Šňůrou jsem utěsnil co se dalo, protože roura na komíně měla dost vůli. Abych tam roury dostal, tak jsem použil stavitelné koleno 0-45°, které jsem rozpojil, nasadil roury a pak sešrouboval. Toto je konečné rešení.

Zajímalo by mně, jak by jste toto připojili vy?
A další věc jak komín vymetat, když komín je nerez a roury ocel? Měl bych mít dva kartáče? Na roury a na komin?

Díky za rady.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.