Diskuse ke článku: Provádění zateplovacích systémů a chyby v praktických příkladech

Autor článku: Ing. Petr Bohuslávek
Plné znění článku: Provádění zateplovacích systémů a chyby v praktických příkladech
Anotace článku: O navrhování a provádění vnějších kontaktních zateplovacích systémů (ETICS) již bylo napsáno mnoho. Zajímavé je, že se přesto v konstrukci kontaktního zateplení stále stejně chybuje. Následující článek ještě jednou shrne základní pravidla pro zateplování vnějším kontaktním zateplovacím systémem a ukáže některé typické chyby.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re: Chyby v zateplováníPetr Bohuslávek24.10.2011 10:54
Chyby v zateplováníMiloslav Veselák04.10.2011 12:34

Autor: Miloslav Veselák
Datum: 04.10.2011 12:34 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 104051
reakce na ...
Dobrý den,

krásně jste uvedl nejčastější chyby v provádění zateplování fasád. Tento rok jsem si nechal "odborníky" zateplit fasádu svého domu a byla to zpočátku hrůza. Došlo až ke strhání nalepeného polystyrenu a pak vše začalo nanovo.

Bohužel, můj stavební dozor mě přesvědčil, že je možné lepit fasádní polystyren i na "buchty". Tak se jenom bojím jak bude fasáda vypadat po několika zimách. Je lepení na buchty velkou chybou při zateplování domu? Mám vyvolat reklamační řízení?

Miloslav Veselák

Předmět: Re: Chyby v zateplování
Autor: Petr Bohuslávek
Datum: 24.10.2011 10:54 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 101354
reakce na ...
Dobrý den,
lepení na buchty neuvádí jako možnost ani ČSN citovaná v článku, ani pravidla Cechu pro zateplování budov. Rozhodující je ale montážní návod systému, který Vám namontovali. Měl byste si nechat možnost lepení na buchty doložit v návodu platném v době, kdy Vám to prováděli, případně v návodu, na základě kterého byl zateplovací systém uveden na trh (kdy dostal certifikát), a podle toho se rozhodnout.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czZačaly přípravné práce pro novostavbu na Václavském náměstíČištění a ochrana fasády rodinného domuPraha koupí objekt nádražní restaurace v BubenčiVize pro okresní město: Hala obchoďáku nebo moderní čtvrť pro bydlení a služby?