Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Provádění zateplovacích systémů a chyby v praktických příkladech

Autor článku: Ing. Petr Bohuslávek
Plné znění článku: Provádění zateplovacích systémů a chyby v praktických příkladech
Anotace článku: O navrhování a provádění vnějších kontaktních zateplovacích systémů (ETICS) již bylo napsáno mnoho. Zajímavé je, že se přesto v konstrukci kontaktního zateplení stále stejně chybuje. Následující článek ještě jednou shrne základní pravidla pro zateplování vnějším kontaktním zateplovacím systémem a ukáže některé typické chyby.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
dotaz k fotografii č.11Aleš Břenek05.07.2018 16:24
Re: Chyby v zateplováníPetr Bohuslávek24.10.2011 10:54
Chyby v zateplováníMiloslav Veselák04.10.2011 12:34

Příspěvky
Předmět: dotaz k fotografii č.11
Autor: Aleš Břenek
Datum: 05.07.2018 16:24 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 107154
reakce na ...
Chtěl bych se zeptat na chybu na fotografii č.11. Norma mluví o ochraně proti odstřikující vodě do výšky 300 mm nad okolním terén. Není přeci dané, že zde musí být xps. Nevím, zda nedošlo k nějaké změně. Ale několik let zpět norma řešila jen ochranu, tedy natažením marmolitu, by byl problém vyřešen. Děkuji za odpověď

Předmět: Chyby v zateplování
Autor: Miloslav Veselák
Datum: 04.10.2011 12:34 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 104051
reakce na ...
Dobrý den,

krásně jste uvedl nejčastější chyby v provádění zateplování fasád. Tento rok jsem si nechal "odborníky" zateplit fasádu svého domu a byla to zpočátku hrůza. Došlo až ke strhání nalepeného polystyrenu a pak vše začalo nanovo.

Bohužel, můj stavební dozor mě přesvědčil, že je možné lepit fasádní polystyren i na "buchty". Tak se jenom bojím jak bude fasáda vypadat po několika zimách. Je lepení na buchty velkou chybou při zateplování domu? Mám vyvolat reklamační řízení?

Miloslav Veselák

Předmět: Re: Chyby v zateplování
Autor: Petr Bohuslávek
Datum: 24.10.2011 10:54 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 101354
reakce na ...
Dobrý den,
lepení na buchty neuvádí jako možnost ani ČSN citovaná v článku, ani pravidla Cechu pro zateplování budov. Rozhodující je ale montážní návod systému, který Vám namontovali. Měl byste si nechat možnost lepení na buchty doložit v návodu platném v době, kdy Vám to prováděli, případně v návodu, na základě kterého byl zateplovací systém uveden na trh (kdy dostal certifikát), a podle toho se rozhodnout.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama