Topeni Klimatizace

Autor: Jarda Pospíšil
Datum: 31.12.2008 14:31

Dodrý den všem!Četl jsem vaše názory na vytápění, větrání apd.Je dobrý ,že jsou lidi zavistiví a vychloubačný, aspoň se člověk něco dozví!!!Tak se Vám taky pochlubym.Několik let jsem vytápěl RD přímotopy,ale česem jsem zjiistil,že to nebude asi ono!tak jsem začal číst.Dostala se mi do ruky kniha Tepelná čerpadla a bylo vše vyřešené.Koupil jsem si klimatizaci s tepelnym čerpadlem a topím!Namontoval jsem jí do garáže mého domu a přisávání jsem jí přitáhl s kuchyně a obýváku u podlahy.Klimoška maká jako dlázen a je nám teplo za pár kaček.Topím sní pul domu a chrochtám!Nazamrzá mi žadnej výparník a COP mám furt stejnej kolem 4.Příští rok koupim ješte jednu a budu vytápět tu druhou pulku domu s 3KW/hod celý dům.Tak bádejte badatelé.Jo a ta sranda mě vyšla na 18000Kč včetně montáže.Pápa lala

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 265   starší >>
Datum: 17.12.2017 21:12 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126777
reakce na ...
Dobry den, skusal som klimu Sinclair ZOOM ASH-13AIZ [Výkon kúrenia 3,7kW], bezala cca 2.5 hodiny, odmrazovala 12 minut cca kazdu hodinu.
Vonkajsia teplota -2 oC, nevykureny dom, vnutri bolo najprv asi 5 oC. Klimu som nastavil na 30, fan auto.

Lenze teplota vyfukovaneho vzduchu bola len 20-25 stupnov, chvilami max 30, ale niekedy aj len 18.
Pocitovo sa jednalo o vlazny vzduch.

Za ten cas sa izba [20 m2] vyhriala na cca 11 stupnov.

Nemam niekde chybu? Myslim, ze takymto vzduchom nic nevykurim.
Klimu montoval chladiar, akurat ju dal len 10cm pod strop.

Diky.

Autor: Jiří Šmach
Datum: 17.12.2017 21:20 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 112937
reakce na ...
Předchozí topnou sezónu jsem 13 Aiz použil k vytápění obýváku 4x5 a tempérovani sousední ložnice 4x3 a kuchyně 2.5.x4. Topil jsem i při minus 15°C. Letos topim viníkem a AIZ je jen k přitápění. 13 Aiz stihla v pohodě.
Trubky mám cca 6m délky a vnitřní jednotka je taky pod stropem cca 10cm.

Autor: denial denial
Datum: 17.12.2017 21:35 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Nemozete ju niekedy zapnut ked bude okolo nuly vonku a odmerat infrateplomerom teplotu vyfukovaneho vzduchu?

Autor: Martin Kill
Datum: 18.12.2017 21:07 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123396
reakce na ...
Venkovní teplota má na teplotu vyfukovaného vzduchu vliv až sekundárně (snížení účinnosti /COP čím je větší zima). U vás to je dáno velmi nízkou teplotou nasávaného vzduchu. Mám vzduchovou jednotku také s 3,5kw topným výkonem, a maximální teplota, která z toho leze je ca 45stC pokud ji zapnu při vnitřní teplotě 16stC. To ale trvá jen chvíli, jak se začne zvyšovat vnitřní teplota, klesá i teplota výstupu, v ustáleném stavu kdy už udržuje vnitřní teplotu ca 21stC je na výstupu z jednotky zhruba 32stupnu (ale ventilátor na manuální stupen 2 nebo 3. Ve vašem případě nevylučuji problém ani s nedostatečným množstvím chladiva - koukněte na výměník venkovní jednotky - namrzá rovnoměrně nebo v pruzích ? namrzá i kdxž je venkovní teplot avyšší než třeba 5stC? (ted to asi nevyzkoušíte, je zima). Jinak odmrazování při max. výkonu po hodině, hodině a půl není nic zvláštního, pokud je vysoká vlhkost. nechte ji prostě zapnutou trvale několik hodin, tu tepelnou kapacitu objektu prostě musíte nějak nakrmit a to chce čas..

Datum: 18.12.2017 21:51 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pri -2 vonku namrzala rovnomerne - uplne cela bola biela.

Urcite to vyskusam nechat dlhsie bezat hned ako to bude mozne.

Autor: Šalý Jaroslav
Datum: 17.12.2017 21:37 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118337
reakce na ...
Chybu? To si myslíte, že vymrzlou cirmu vytopíte za dvě hodiny? Za dva dny a ani o hodinu dřív. To nejsou kamna.

Autor: Vaclav Kalina
Datum: 17.12.2017 21:40 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 101287
reakce na ...
Tipuju to na unik chladiva. Zkontrolujte sroubeni. Jestli je to nekde mastne, tak vam to unika. Doporucuji vypustit a pres vahu znovu napustit. Inverter se totiz neda rozume odmerit na tlak.

Autor: Šalý Jaroslav
Datum: 17.12.2017 21:48 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118337
reakce na ...
nestrašte. Na to je dost času. Nejdřív musí tu ratejnu prohřát.

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 17.12.2017 22:55 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, jak už psal p. Šaly, nejdříve ten vytápěný prostor musí taky naakumulovat nějaké teplo, jestli už před tím nebyl vyhřátý, to nějakou dobu trvá. Další věcí, jaký má ten vytápěný prostor vlastně tepelné ztráty, to vůbec neuvádíte. Ono se taky může stát, že výkonově to nemusí na ty tepelné ztráty stačit, a v neposlední řadě taky záleží na tom, jaký je výkon té klimošky při spádu -2°C venkovní teploty, ta nominální hodnota 3,7 kW bude pravděpodobně pro jinou venkovní teplotu.

Autor: Laďa Jaskva
Datum: 17.12.2017 23:25 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100179
reakce na ...
Dobrý den. Děláte jednu velkou chybu. Jste přesvědčen, že místnost s teplotou 5°C vytopíte na 22 °C za 2,5hodiny. Že jste to vytopil na 11 °C je celkem přijatelný výsledek. Je iluzorní si myslet, že studenou místnost je možné rychle vytopit pomocí zdroje s výkonem 3,5 kW. A ten výkon je zcela evidentně pro venkovní teplotu +7°C a ne pro -2°C. Čili zapomeňte na rychlost a nechejte ji pracovat, až se to vytopí. Přepokládám, že ta místnost nemůže mít nějaké extrémní tepelné ztráty a bude to jen otázka času, kdy se dočkáte pozitivního výsledku.
S pozdravem Laďa

Datum: 18.12.2017 00:46 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobry den,

sorry za zmatok. Ked sa bude dat, skusim nechat klimu bezat 1-2 dni vkuse.

Akurat to ma prekvapilo, ze z nej isiel iba ~25 stupnovy vzduch a pan Skarka tu spominal, ze jemu ide 50 stupnov pri nule vonku.

Jedna sa o stary nezatepleny dom, 40cm palena tehla, stare drevene dvojokna. Co som to pozeral cez samsung klima konfigurator, tak by to malo vykurit vykonovo.

Autor: Jozef Homola
Datum: 18.12.2017 07:27 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
(Denial)
Pro vaši představu co je to vytopit zdivo a vzduch. Ohřát 1 mm vápenné omítky o °C na ploše 1 m2 potřebuje tolik tepelné energie jako 1 m3 vzduchu. To znamená zhruba 1000 x více. Takže nějaké ohřívání vzdchu situaci neřeší, musí se nahřát na nějakou teplotu zdi a to u stavby jakou popisujete nelze výkonem 3,5 kW. Když to půjde i plným výkonem, tak to zvedne o několik °C vzduch ale čím bude vzduch teplejší, tím bude více tepla "odcházet" do zdí a i ztráty domu (neizolovaného) navenek budou růst. Jinak řečeno zvyšování rozdílu teplot mezi ohřátým vzduchem a teplem ještě nenasycenými zdi žádá stále více tepla. Pokud budete topit plným výkonem mnoho dní, tak teprve zjistíte na jakou vnitřní teplotu vzduchu dokážete topit.

Autor: Petr Penc
Datum: 10.01.2016 11:36 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 121552
reakce na ...
Dobrý den, můžu Vám někdy zavolat s dotazem?

Díky

Petr Penc

Autor: Honza TT
Datum: 10.01.2016 20:42 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 119586
reakce na ...
Dobrý den,

Pokud chcete zavolat ohledně vytápění klimatizací, tak v tuto chvíli Vám moc nepomohu. Systém budu instalovat až na jaře a zkušenosti přijdou následovně...

Tichý

Datum: 10.01.2016 21:55 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pokud Vás zajímají konkrétní data ohledně spotřeby za vytápění klimatizacema, mrkněte ke mě http://ksystems.cz/Dum/ Krom ledna a února jedu na klimatizace. Instalovaný výkon je v současné době 20kW a vytápěná plocha 250m2
Jsou tam vidět spotřeby po měsíchích několik let nazpět

Autor: Jiří Šmach
Datum: 30.06.2016 19:24 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 112937
reakce na ...
zajímavá apka, mám něco podobného na wl500.no-ip.info pokud by to nešlo přes doménu, pak IP 212.158.153.218 .
Vaše výstupy jsou zajímavé pro představu jak se klimatizace chová. Taky zvažuji mezisezonní topení pomocí klímy.

Datum: 30.06.2016 19:37 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Už jsem to navýšil na 25kW celkem 6 jednotek, jenom musím dodělat u dvou jednotek čidla. Dá se s tím jet už celoročně, Letos jsem topit pouze Leden Únor a to spíš abych neohrival bojler elektrickou když v zimě moc nesviti

Autor: caj ovo
Datum: 07.08.2015 16:51 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 119485
reakce na ...
dobry den, jaky mate tip na nejlepsi klimu pro vytapeni v cenove hladine kolem 20 000 Kc s DPH?

Datum: 18.04.2015 11:13 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den,

líbí se mi tento způsob přitápění (nízké náklady) a vážně o něm uvažuji do mezonetového bytu o rozloze 110 m2 v nadmořské výšce cca 240 m. Mrazivých dnů v této nadmořské výšce je jen pár v roce, proto zvažuji vytápění klimatizací primárně a přitápění přímotopem jen pár dnů za rok. V diskuzi uvádíte, že by to neměl být problém a klíma to v pohodě utáhne. Jelikož toto vlákno už je zde pár let, zajímala by mě zkušenost ohledně poruchovosti klimatizací a ideálně i životnosti, při takto kombinovaném (topení/chlazení) a frekventovaném provozu. Zvažuji nákup multi-splitu se 4 splity (vnitřní jednotky).

Předem děkuji za reakce,
Honza

Autor: Jindřich Seifert
Datum: 18.04.2015 11:31 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 101851
reakce na ...
Zdravím, jen ve zkratce- zatím jdou všechny klimky bez závad a pracují tak,jak je vyžadováno. Spíše bych doporučil klimky jednotlivě instalovat ,aby nebyly na sobě závislé. Je to pracnější s instalací,ale je to spolehlivější v tom,že si mohu nastavit každou místnost teplotně jinak dle potřeby. Teď již měsíc jedu pouze na dvě klimky a v pohodě vytápím 4 místnosti cca 120 m čtverečních při spotřebě obou klimek dohromady 1,2 kw za hodinu!!!! Klimky se dají dnes pořídit za cca 12-15 OOO Kč za kus i s inverterem,který je velice důležitý. Nechci se moc rozepisovat,protože se najdou rýpalové,kteří se tím živí a co jim není po chuti,to haní a pomlouvají a hlavně druhým nevěří jejich zkušenosti s takovým to typem topení. Více info mohu poskytnou emailem mimo tuto diskusi.

Datum: 18.04.2015 13:17 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
To co píšete je krásná spotřeba! Můžete být prosím konkrétní ohledně doby, jak dlouho je používáte?
Co myslíte jednotlivé instalace v návaznosti na teplotu? Předpokládal jsem, že každý split lze řídit samostatně a situace, kdy by měl jeden split topit a druhý chladit nenastane.

Datum: 10.01.2016 11:21 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den, mohl bych Vám někdy zavolat s dotazem na topení klimatizací?

S pozdravem Petr Penc

Datum: 10.01.2016 11:21 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den, mohl bych Vám někdy zavolat s dotazem na topení klimatizací?

S pozdravem Petr Penc

Datum: 10.01.2016 11:37 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den,

můžu někdy zavolat s dotazem?

Díky

Petr Penc

Autor: Karel Skarka
Datum: 18.04.2015 13:26 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 110328
reakce na ...
A to ja se klidne rozepisu, byt mam za sebou dve topne sezony.

Mam maly domek radovku na 25m2 s tim, ze ma 1.patro a pudu. Vzhledem k rozloze co patro to mistnost. V prizemi, kde je nejchladneji mam jednu klimatizaci eta 2575 a v 1.patrem mam druhou etu. Na pude se spi, takze je tam jen maly primotop. Domek ma dole 45cm a nahore cca 30cm tlustou zed. Neni nijak zatepleny a ma stara kastlova okna. Tzn., ze domek je z hlediska energeticke narocnosti hodne narocny.

V zime, kdyz mrzlo, jely obe klimy na plny vykon tj. kazda mela spotrebu 1, 1kw. Ve chvili, kdy byly teploty nad nulou spotreba se ustalila na 0, 4-0,6 kw. To vse bez pomahani primotopy. Ty pouzivam pouze pokud je dum po nekolika dnech netopeni vymrzly a potrebuju dum vyhrat rychleji. Z dvou stupnu na 18 klimy vyhreji dum do 3 hodin, ale pote kazdy dalsi stupen trva dlouho. Vytopeni z 2 na 21st.pri mrazech trva temer 48 hodin. Pote vsak teplota drzi i kdyz je se teploty pohybuji hluboko pod -10 stupni celsia. Pocitam, ze celkove naklady na vytapeni se budou pri mych cca 70m2 pohybovat okolo 10-12.000,- kc rocne. Znovu podotykam, ze jde o nezatepleny stary dum s pomerne tenkymi zdmi a kastlovymi okny.

Klimatizace jsou uvnitr nehlucne. Jste schopni jejich tichy chod zaznamenat pouze v noci kdyz je naproste ticho. Navic jejich zvuk je spise prijemny. Vnejsi jednotky jsou venku trosku slyset pouze, kdyz jedou na plny vykon.
Nejcastejsi odmrazovani probiha kdyz je venku vlhko a teploty jsou mezi 0-3srupni celsia. To se odmrazuje az 4xdo hodiny. Samotny proces odmrazeni trva cca 2 minuty.

Naklady na porizeni tohoto typu vytapeni byly opravdu nizke na to, ze jsem ziskal levnou el.energii (tarif 56d).

2ks Klima eta 2575 inverter stala 17.200,-
Instalace obou klimatizaci stala 5000,-
O tom kolik stoji instalace jiz vami koupene klimatizace od firmy by bylo na samostatnou diskuzi. Dodnes nepochopim, jak muze nekdo chtit za instalaci jedne jednotky 12.000,- + material (v mem pripade 1500,-)

Dohromady jsem tedy toto komfortni vytapeni poridil za nejakych 22.200,-

P.S.
Klimatizace se ovladaji ir dalkovym ovladacem. Po zakoupeni ir wifi adapteru jsem nyni schopny vytapeni ovladat pres mobil na dalku z kterehokoli mistana zemekouli, kde je dostupny internet. Zaroven na mobilu vidim i aktualni teplotu v mistnosti.. ;-) to je oproti konvencnim topnym systemum tez prijemny bonus..

Datum: 18.04.2015 13:28 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
A to ja se klidne rozepisu, byt mam za sebou dve topne sezony.

Mam maly domek radovku na 25m2 s tim, ze ma 1.patro a pudu. Vzhledem k rozloze co patro to mistnost. V prizemi, kde je nejchladneji mam jednu klimatizaci eta 2575 a v 1.patrem mam druhou etu. Na pude se spi, takze je tam jen maly primotop. Domek ma dole 45cm a nahore cca 30cm tlustou zed. Neni nijak zatepleny a ma stara kastlova okna. Tzn., ze domek je z hlediska energeticke narocnosti hodne narocny.

V zime, kdyz mrzlo, jely obe klimy na plny vykon tj. kazda mela spotrebu 1, 1kw. Ve chvili, kdy byly teploty nad nulou spotreba se ustalila na 0, 4-0,6 kw. To vse bez pomahani primotopy. Ty pouzivam pouze pokud je dum po nekolika dnech netopeni vymrzly a potrebuju dum vyhrat rychleji. Z dvou stupnu na 18 klimy vyhreji dum do 3 hodin, ale pote kazdy dalsi stupen trva dlouho. Vytopeni z 2 na 21st.pri mrazech trva temer 48 hodin. Pote vsak teplota drzi i kdyz je se teploty pohybuji hluboko pod -10 stupni celsia. Pocitam, ze celkove naklady na vytapeni se budou pri mych cca 70m2 pohybovat okolo 10-12.000,- kc rocne. Znovu podotykam, ze jde o nezatepleny stary dum s pomerne tenkymi zdmi a kastlovymi okny.

Klimatizace jsou uvnitr nehlucne. Jste schopni jejich tichy chod zaznamenat pouze v noci kdyz je naproste ticho. Navic jejich zvuk je spise prijemny. Vnejsi jednotky jsou venku trosku slyset pouze, kdyz jedou na plny vykon.
Nejcastejsi odmrazovani probiha kdyz je venku vlhko a teploty jsou mezi 0-3srupni celsia. To se odmrazuje az 4xdo hodiny. Samotny proces odmrazeni trva cca 2 minuty.

Naklady na porizeni tohoto typu vytapeni byly opravdu nizke na to, ze jsem ziskal levnou el.energii (tarif 56d).

2ks Klima eta 2575 inverter stala 17.200,-
Instalace obou klimatizaci stala 5000,-
O tom kolik stoji instalace jiz vami koupene klimatizace od firmy by bylo na samostatnou diskuzi. Dodnes nepochopim, jak muze nekdo chtit za instalaci jedne jednotky 12.000,- + material (v mem pripade 1500,-)

Dohromady jsem tedy toto komfortni vytapeni poridil za nejakych 22.200,-

P.S.
Klimatizace se ovladaji ir dalkovym ovladacem. Po zakoupeni ir wifi adapteru jsem nyni schopny vytapeni ovladat pres mobil na dalku z kterehokoli mistana zemekouli, kde je dostupny internet. Zaroven na mobilu vidim i aktualni teplotu v mistnosti.. ;-) to je oproti konvencnim topnym systemum tez prijemny bonus..

Datum: 19.04.2015 12:06 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Děkuji za info a zkušenosti, jsou to opravdu pěkná čísla a věřím tomu. Ještě bych se chtěl zeptat, jak dlouho klimatizaci v režimu topení i chlazení používáte, zda jste řešil poruchy, atd. Zajímalo by mě, zda je možné odhadnout životnost celého systému, když se bude využívat skoro celý rok v režimech topení i chlazení.

Datum: 19.04.2015 13:17 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Zivotnost z praxe se myslim da tezko odhadnout. Ja bych si myslel, ze by to 10 let bez problemu mohlo fungovat, kdyz se budu o system trosku starat.

Nicmene v RD me maminky se v roce 95 koupil plynovy kotelWolf, o kterem zasveceni rikali, ze je na cely zivot. Stal opravdu hodne. Nemecka kvalita, vyrobeno v nemecku..
Po cca 12ti letech povozu odesla logicka deska - tj.oprava cca 10.000,- pote kazde dva roky trojcestny ventil-oprava cca 7.000,- souvisi s tim, ze se pravdepodobne pomalu rozpada zevnitr karma. Kotel zatim topi uz 20.sezonu a mozna jeste nejaky rok vydrzi, ale na cely zivot..?

Vzhledem k cene celeho sydtemu bych se zivotnosti nebal. I kdybyste cely system mel vymenit jednou za 10 let i po 30ti letech na to vydelate o levnejsi el.energii nemluve..

Autor: David Viktora
Datum: 16.06.2016 13:55 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120746
reakce na ...
Dobrý den,
vidím, že máte v podstatě podobné uspořádání domku jako já. Sám řeším přechod z klasických kamen s výměníkem na kouřovodu pro ÚT v podkroví (už jsem zde v jiném vlákně popisoval mé bydlení) na nějaký systém, který by umožnil snadné temperování domu a automatické vytápění s tím, že jako přídavný zdroj tepla by byl krb s horkovzdušným výměníkem pro podkroví pro pokrytí velmi mrazivých dnů.
Vaše zkušenosti jsou pro mne velice zajímavé a velice Vám za ně děkuji. Moje chata má tepelné ztráty kolem 4kW při -10°C, takže jsem počítal s instalací dvou klimatisačních jednotek (jedna pro podkroví a druhá pro přízemí) plus využití krbu, který by se zrekonstruoval na použití krbové vložky s horkovzdušným výměníkem. Jedna venkovní jednotka se dvěma vnitřními by také byla asi vhodná. Zdá se mi, že to nakonec bude asi nejjednodušší z hlediska přívodu napájení pro jednotky a jejich instalace.
Jaké máte po roce zkušenosti další zkušenosti s jejich provozem? Vyskytlo se něco, co by stálo za to vzít do úvahy, kromě toho, co jste už napsal?

Datum: 03.07.2016 11:01 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den,

systém mám nainstalovaný teprve od dubna, takže zkušenosti s vytápěním v tuto chvíli nemám - neměli jsme potřebu topit. První topná sezóna nás teprve čeká.

S pozdravem,
Tichý

zobrazuji 1 - 30 z 265   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czPraha 8 chce jednat s majitelem o budoucnosti chátrajícího Paláce SvětPokládka koberce na podložku. Jaké má výhody a jak připravit podklad?Vodu v nádržích znečišťuje fosfor a soli ze silnicPo katastrofě obnovená vesnice bere ohled na ekologii i místní obyvatele