navrh rozvodov vzduchu rekuperacie - seriove zapojenie

Rubriky:

Reklama
PK Peter Kovac @peter.kovac271 před 8 roky02.12.2015 16:46:00
navrh rozvodov vzduchu rekuperacie - seriove zapojenie

Dobry den,

vedel by mi niekto skuseny v tomto obore poradit ako by sa dali vyriesit rozvody vzduchu v starom montovanom dome typu OKAL 117/38 SP.
Nacrt podorysov prizemia a podkrovia prikladam v prilohe.
Znizit stropy kvoli rozvodom vzduchu v obytnych miestnostiach nemozem, lebo uz aj takto je dost nizka svetlost izieb (cca 250cm).
Moja predstava, kde by bolo mozne polozit rozvody rekuperacie a samotnu RP su priestory "PUDA" oznacene cislom 220. Z hornej strany tohto podorysu je tento priestor priechodny po celej sirke domu a je mozne sa dost cez strop do miestonosti obyvacka 101, izba 103, spalna 102. Keby som chcel pripojit na privod vzduchu aj izbu 104, musel by som tahat ruru uz cez povalu nad podkrovim, co by bola uz znacna dlzka. Este ostavaju izby v podkrovi 201, 202. Odvod vzduchu si predstavujem z kuchyne 105, kupelne 106, pripadne este z kupelne v podrovi 204. Priestor PUDA 220 na tejto strane domu ale nie je priechodny v celosti, lebo je preruseny schodiskom. Pristup do tohto priestory je z dvoch stran na spodnej strane - dvierka 31 a na hornej strane 1 dvierka 31.
Cize ak by som chcel ruru potiahnut z jednej casti PUDY do druhej, tak cez povalu nad podkrovim.

Vedeli by ste mi poradit najoptimalnejsie riesenie? Je mozne vetvy sania aj privody zapojit do serie? Jedna rovna rura by bola zaizolovana, tak ze by bola sucastou vykurovaneho priestoru domu. V miestach kde by som potreboval odbocky by boli T-cka na ktore by sa pripojili vyustky do izieb.
Ak budem mat prilezitost, tak odfotim ten priestor PUDY a povaly a pridam sem foto.

Vdaka za pomoc.
Pekny vecer.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

9 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.