Kastlík na předokenní žaluzie

Autor: Lukáš Maťa
Datum: 09.01.2018 22:11
uživatel: 124995

Ahoj
rád bych se vás zeptal na radu. Na jaře začínám stavbu a řeším detaily jak a co bude ještě a narazil jsem ještě na jednu věc a to kastlíky na předokenní žaluzie.
Prvně skladba bude jen čistě porotherm 50 cihla bez zateplení a tak jsem se díval na ceny překladu a systémového řešení porotherm na kastlík.
Když vezmu délku na francouzské dveře které mají šířku 2,5m tak délku překladu beru 3m tak :
Porotherm = kastlík 10 000 + ještě překlady za něj
Heluz - ten to má komplet za 10 000 jeden celek , ale je zase potřeba jeřáb na usazení.

Nicméně oboje cena naprosto šílená a to jsem si říkal, že bych nejradši ty žaluzie všude při této ceně mě to přešlo. Když to vezmu tak včetně žaluzií by to bylo kolem 250 000,-

tak otázka zní nějaký tip nebo jak jste to dělali ? Přemýšlím aspoň kdybych našel lepší cenu na kastlík k překladům a dal bych je na všechny okna dotáhl elektroinstalaci a bylo by to nachystané kdybych tam ty žaluzie chtěl dát ... ale je to o ceně.

Zatím jsem našel alternativy ISO Kastl a SM PRodukt .... máte nějaké zkušenosti s tím ? A jaké jsou tam ceny ?

Díky moc za rady

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jan Kaluža10.01.2018 11:02
Jan Kaluža10.01.2018 08:32

Datum: 10.01.2018 08:32 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125783
reakce na ...
Mame porotherm 30, nad okny 3 preklady a misto ctvrteho vnejsiho mame XPS polystyren. Takhle je to navrzeno uz v projektu projektantem. Firma co nam montovala zaluzie si do prekladu pres xps polystyren umistila U profily, na ktere ja jsem vyrobil za sobotni dopoledne kastliky z cetris desek a pripevnil je k u profilum.

Cela sirka toho kastliku je od porotherm steny (a tim padem i od toho XPS polystyrenu misto ctvrteho prekladu) 16cm. Zateplovali jsme 18cm polystyrenem, takze se pres cetris desku daly 2cm polystyrenu a kastlik tim padem nejde videt.

Je to celkem podobne tady tomu obrazku: http://forum.tzb-info.cz/docu/diskuze/1249/124975/0096001.jpg s tim, ze pan tady ma predsazena okna, my je mame zarovno se zdi a hned nad oknem je ten XPS polystyren misto prekladu.

Autor: Jan Kaluža
Datum: 10.01.2018 11:02 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125783
reakce na ...
Hm, ted se divam, ze zateplovat nebudete, takze jsem vam asi moc nepomohl. Nicmene nekomu se to muze hodit.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czZačaly přípravné práce pro novostavbu na Václavském náměstíČištění a ochrana fasády rodinného domuPraha koupí objekt nádražní restaurace v BubenčiVize pro okresní město: Hala obchoďáku nebo moderní čtvrť pro bydlení a služby?