Výpočet únosnosti krovu - střecha 10 a 20° nesymetrická sedlovka, KVH hranoly

Reklama

Rubriky:

Reklama
VM vit Matrka @vit.matrka před 9 měsíci21.08.2023 12:33:14
Výpočet únosnosti krovu - střecha 10 a 20° nesymetrická sedlovka, KVH hranoly

Dobrý den,

hledal jsem v tabulkách a výpočtech, bohuže jsem nenašel odpovídající záležitost.
jedná se o krov na garáži, o rozponu 6,18 m ( vnější rozměry včetně zateplení 7 x 7,5 m, vnitřek garáže 6,18 x 6,68 m ) uprostřed velká vrata 5,5 m šíře.
od architekta mám navržené sklony 10 a 20 stupnů, a je řešeno sbíjenými vazníky.
bohužel vazníky nebudu realizovat, neboť jsem koupil za slušnou cenu KVH řezivo 60 x 240 mm a z toho potřebuji pomoct vypočítat resp pomoci navrnhnout krov.
Statické zatížení mám, 1,83 kN / m2
potřeboval bych radu případně výpočet na krov z materiálu který mám, a určit jak daleko od sebe mají KVH být.
Je zde někdo kdo dokáže navrhnout vhodné spojení KVH hranolů ( například závitovka M20) atp ?
výpočet vazníků mohu pak předat mailem. stejně tak půdorys a fotky aktuálního stavu.
děkuji Vám kolegové, zdraví VM.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

27 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.