Nízké stropy - jak je zvýšit?

Rubriky:

Reklama
LO Lucas Oncirk @lucas.oncirk před 3 měsíci08.02.2024 09:46:18
Nízké stropy - jak je zvýšit?

Dobrý den,

v první řadě musím říct, že stavitelství vůbec nerozumím a jsem víc než lajk.

Zdědil jsem po prarodičích dům, kde tedy ještě dožívají, ale rád bych si nějak naplánoval v domě budoucnost, ale celý ten barák je taková dědovo slátanina.

Je to aspoň 50let starý dům s přízemím, jedním patrem a asi 1m půdou.
První patro už se nachází v podkroví, kde je strop necelé 2m a ačkoliv nemá z rodiny nikdo víc jak 175cm, tak se tam žít dá, ale je to hodně nepraktické.
V přízemí je stop dle mého odhadu 3 metry, což mi přijde asi až zbytečně moc.

Podlaha je v prvním patře hrozná. Všechno se chvěje jen co přiběhne kocour, plovoucí podlaha se od sebe odlepuje.

Moje představa je, že by bylo ideální, odstranit podlahu prvního patra, snížit jí aspoň o 30-50 centimetrů. Tím by se v obou podlažích dostalo stejné výšky a rád bych i odebral strop v podkroví a nechal tam viditelné trámy střechy. Střecha je sama o sobě vyšší, ale je tam udělané nějaké zateplení.
Je to takto reálné?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

9 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.