Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Vysušování zdiva pomocí magnetokineze

Autor: Jakub Kolařík
Datum: 03.12.2002 11:10

Vážení,

dostal se mi do rukou leták firmy Aquapol inzerující novou metodu vysoušení zdiva pomocí magnetokineze. Jedná se o jakési generátory "pravotočivého polarizovaného pole podobného magnetickému", které "rozrušuje přitažlivé síly mezi molekulami vody a stavebního materiálu". Vlhkost pak má vlastní vahou klesat do podzákladí.

Rád bych se zeptal, jestli nemá někdo s touto metodou zkušenost, případně by nedokázal přesněji popsat princip funkce metody (pokud z fyzikálního hlediska vůbec může fungovat).

Děkuji
J. Kolařík

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky<< novější   zobrazuji 151 - 180 z 311   starší >>
Datum: 24.05.2011 12:32 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 102629
reakce na ...
Fotogalerie:
Zde máte foto rozdělaného hydropolu. Je tam zdroj, časovač s PIC mikroprocesorem, který je nastavovatelný pomocí DIP přepínačů. Dále ta modrá věc je cívka a uvnitř je ještě další elektronika pro tvarování pulsu do cívky.

Autor: Jiří Konstruktér
Datum: 24.05.2011 18:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104575
reakce na ...
Paráda, dobrá práce.
Mám opravdu upřímnou radost z toho odkrytí přístroje.

Autor: petr kocina
Datum: 24.05.2011 19:28 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104814
reakce na ...
reknu vam to mozna surove - ale notebook za 7 000kc ma v sobe vice vecicek a hejblatek.
cena rozhodne neodpovida nejake magnetokinezi - notebook me vyjde levneji.za tu cenu si jich mohu koupit 5 do kazde mistnosti jeden.
jinak vam preji uspech a mockrat dekuji za zverejneni.

bohuzel kdyz nekdo s necim takovym prisel vcetne perpetusu a infrapanelu,vzdy to melo obrovsky ohlas.smula je ta,ze se nikdo po letech neozval jake s tim ma zkusenosti a jak se projevila uspora :-(((
takova jsou fakta!!

Autor: Elektro Vývoj
Datum: 19.05.2011 08:51 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tak asi po 14 dnech se zdá že sytém který používá Ecodry funguje. Fleky na zdi jsou sice stejné ale vlhkost vzduchu se změnila a také na omak je vhkost zdí mnohem menší. Omítka se začíná drolit. Ovšem zdali to zabrání novému vzlínání to otázka. Spíše to dokáže rychle odvést vlhkost která je již ve zdivu.

Datum: 19.05.2011 14:45 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
a kam to tu vlhkost odvede elektro vyvoji??zpet do podlozi??

pripada mi to jako diskuze perpetus a infrapanely s vysokou usporou energii :-)
kdyz jsem dal dum k dispozici tak se neozval nikdo - jak je to mozne???

mam ale problem s vlhkosti zdiva na chalupe,nechcete to tam vyzkouset ?jen aby ty spotrebivany energie nebylo tolik,ze se pak nedoplatim.bezne se stava,ze je v chalupe stejna teplota jako venku - hlavne v zime!

Datum: 19.05.2011 14:51 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Přečtě te si napřed diskuzi než začnete reagovat. Já jsem to nevymyslel ani nejsem zastáncem, pouze nabízím alternativu a spolu s jinými to zkoušíme a dáváme sem výsledky - nic víc nic mín. Na to kam se co tlačí se zeptejte těch co z toho těžce vydělávaj.

Datum: 19.05.2011 17:36 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
diskuzi sleduji pozorne ,nemusim jit cist.

pouze nabízím alternativu a spolu s jinými to zkoušíme a dáváme sem výsledky - muzete dat odkaz,kde bych ty prakticke vysledky nasel??
lidi se ozvalo dost,vysledky z praxe jsem nenasel.

Datum: 19.05.2011 22:27 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
No to co tady si mužete přečíst , to jsou zatím ty zkušenosti. Je ještě brzo. Ale již je zde uvedeno že daný systém funguje tak a tak že ze stěn odpadává suchá omítka že někde se za že to funguje jinde ne atd.. Co by ste chtěl více? chemický rozbory? video ? animace ? Jste se asi zbláznil ne? :-) Mám pro vás radu - kupte si Hydropol ten je super - 20let zkušeností, nebo ještě lepší DryPol - ten je dokonce českej výrobek takže ty prachy vyhodíte v rámci české ekonomiky a posílíte ji tak.

Datum: 23.05.2011 19:22 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
da se ta vase masinka zapujcit?
pres zimu bych ji vyzkousel na chalupe.
predpokladam,ze to nepujde, stejne jako s infrapanely a zjisteni 40% uspory za vytapeni EE.

Datum: 23.05.2011 21:13 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Předpokládáte dobře, nejsem charita. Co bych z toho tak asi měl nevíte?? navíc svoje zařízení používám, musel bych vám vyrobit jiné a to stojí peníze.

Datum: 24.05.2011 13:24 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
dozvedeli by jsme se skutecnou pravdu vcetne foto.
pro vas by to mohla byt vyborna reklama,nebo strmy pad.nehodlam nic skryvat.

infrapanely do meho domu taky nechteli dat - proc asi???

Datum: 24.05.2011 13:56 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pane já reklamu nepotřebuji, já na tom nevydělávám, nic nezkrývám tak nechápu vaše slova. Oslovte výrobce těchto systémů, např. toho od Drypol, nebo Hydropol atd.
Nevím proč sem pořád pletete nějaké infrapanely, ale chápu že je vám nikdo nechtěl nainstalovat, protože jste to chtěl zadarmo na vyzkoušení že?

Datum: 24.05.2011 20:01 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
ne na vyzkouseni,ale na prokazani,ze ta uspora 40% je opravdu realna.
skoda,ze jste nepochopil myslenky a podstatu veci.je to u nekterych jedincu naprosto normalni.logika veci jim nedochazi a hlavne podstata daneho problemu.

Autor: Jozef Homola
Datum: 27.05.2011 09:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
http://wstop.colweb.cz/pub/zapis_MKM.pdf

Datum: 27.05.2011 12:09 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
kdyz to tedy shrnem,tak ten vyrobek je uplne na nic.
obycejna nopovka mi zdivo spolehlive odvlhci za par kacek.

Datum: 27.03.2011 22:22 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Zájemce o informace atd. od "Elektro Vývoj".. prosím KONTAKTUJTE PŘÍMO na email : , nepiště zbytečně do fóra.

Datum: 13.04.2011 09:56 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Způsob umístění na vlhké zdi. Dle mých zkušeností je třeba dát přístroj na vrchní okraj vlhkosti a né např. do prostřed. V případě špatného umístění se udělají na stěně vlhké a suché skvrny a ty zabranují těm vlhkým dále ustupovat k zemi. Viz. Obrázky.

Datum: 27.04.2011 14:15 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Takže to tu nějak shrnu co a jak:

Za prvé jsou různé principy. První z nich je vysílat impulsy , řádově desítky Hz, do cívky která se rozkmitá na asi 4-5kHz. Tento systém má pracovat tak že rozkmitá molekuly vody aby se ztratilo povrchové napětí. Voda tak lépe vysychá a také padá k zemi.Tento systém využívá firma Ecodry.

Za druhé jsou to impulsy do cívky c řádu desítek až stovek Hz, kde cívka se rozkmitá na frekvencích kolem 140kHz popř. přesně na 141kHz. Tento systém má pracovat tak že tlačí vodu dolů, resp. používá ten tzv. elektrofyzikální jev. Tento systém používají ostatní firmy. Zde jsou dva způsoby jak to dělají. První je jednoduše jen rozkmitávání laděného obvodu cívky a kondenzátoru a druhý je přímo amplitudové tvarování výstupu oscilátoru který běží na těch 140kHz.

To je vše. Všechny tyto principy lze nalézt v dokumentaci, užitkových vzorů atd.

Nejsem zastáncem toho zda tyto systémy fungují či ne. Sám provozuji svůj systém kde na jedné stěně se zdá že to zafungovalo, jinde ovšem se nic moc zatím neděje. Takže se mě neptejte zdali to funguje , za jakých podmínek atd. Prostě nevím.
Jsem schopen max. přístroj vyrobit.

Zde jsou obrázky rozdělaných přístrojů, je vidět že tam toho za 50tis. moc není :-)

Autor: Miroslav Slobodnik
Datum: 25.04.2012 18:30 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109592
reakce na ...
Dobry den.
Prosim Vas o zaslanie ponuky na vyrobu jedneho pristroja.
Dakujem.
Miroslav Slobodnik.

Datum: 23.11.2010 20:51 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den,

přečetl jsem spoustu kolem diskuzí na toto téma a hlavně přístrojů Hydrodry - Hydropol atd. Vzhledem k ceně přístroje a dle mého názoru směšné výrobní ceny tohoto přístroje se mi zdá prodej za podmínek fy. Hydropol velmi nemorální.

Pracuji jako vývojový inženýr elektrotechniky a tímto bych dal nabídku všem kteří se o to zajímají popř. již přístroj mají, či těch který si jej chtějí zkonstruovat, že by jsme se spojili a reverzním způsobem přesně zjistily jak přístroj funguje, z čeho je vyroben atd. Následně jsou možnosti výroby přístrojů podobných za rozumnou cenu a zaplacení rozebraného přístroje a následné zveřejnění všech informací, video nahrávek rozebírání atd. Vzhledem k tomu že je možné mít na tento přístroj patent,popř užitný vzor, který jsem ovšem nenašel, šlo by jen o úplné zvěřejnění všech informací.

Pokud by se někdo tedy chtěl přidat k tomuto projektu, má li někdo více informací atd, pište na

Datum: 25.11.2010 18:11 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Takže mám již nějaké informace o funkci a interním zapojení Hydropolu, Drymat, Dryband atd... vše je naprosto jednoduché a opravdu to lze sestavit zhruba do 2-3tis. v zavislosti na výkonu kvalitě atd. Navrhnu funkčně stejný systém s novými součástkami a za nějakou dobu to zveřejním, popř. dám sem schéma.

Jedná se opravdu jen o oscilátor dostatečně zesílen a připojen k vysílací indukci. Zdrojová, signalizační aj. část se může v mnohém lišit. I Samotný zdroj oscilací může být jak analogový tak i např známý 555 obvod.

Autor: Lucie Cabáková
Datum: 23.03.2011 13:13 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104604
reakce na ...
Dobrý den, prosím nabídněte mi Váš výrobek(). Předem mnohokrát děkuji, Cabáková

Autor: kusch marco
Datum: 02.06.2011 09:13 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 105211
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4 obrázek č. 5 obrázek č. 6 obrázek č. 7
Pozor na tech 20... variant....magickych boxu......!!!!!
informace a soudni rozhodnuti:

http://vitplus.cz/forum/topic39-elektroosmoza.html

ELEKTROOSMOZA je uplne neco jineho.....

http://en.sevenload.com/videos/B34CnDA-Co-je-Elektroosmoza-Was-ist-eine-Elektroosmose

Datum: 02.06.2011 09:24 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4 obrázek č. 5 obrázek č. 6
Dalsi informace - Co je normovany ELEKTROOSMOZA:

http://www.elkinet.eu/cz/index.html

Autor: Jiří Hájek
Datum: 24.07.2011 22:05 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 105602
reakce na ...
Dobrý den,měl bych zájem o tento výrobek.Děkuji za odpověď.Hájek tel.605282084

Datum: 25.07.2011 08:56 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
http://www.mauerwerkentfeuchtung.de/
kontakt: Pani Kuschova 0049(0)3501 525302

Datum: 09.12.2010 10:29 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
Tak zde je schema z originál informací o hydropolu. Některé rezistory jsou v originále nastavovací pro kmitočet a výkon, toto konkrétně je nastaveno na pevno na optimální výkon.

Mé řešení obsahuje dvě 555, kde jedna rozmítá druhé v rozmezí 340 - 500kHz s běžnými tranzistory BC807 místo darlingtona. Celé zařízení je možno vyrobit kdo bude mít zájem i s krabicí atd.

Autor: ivan mrkva
Datum: 09.12.2010 11:50 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100125
reakce na ...
Základní otázka, proč si tento oscilátor levně vyrábět, když si ho mohu draze koupit? Fungovat nebude ani jedno ani druhé, ale ten pocit, že jsem si koupil něco drahého, je k nezaplacení :-)

Autor: Radek Marvan
Datum: 06.01.2011 19:08 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 103381
reakce na ...
Dobrý den.Mám zájem o vaši alternativu Hydropolu.tel.737764543 Díky.

Autor: Ondřej Michálek
Datum: 20.02.2011 23:54 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104166
reakce na ...
Dobrý den, o zařízení mám zájem.
Nabídněte prosím na email:

<< novější   zobrazuji 151 - 180 z 311   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.