Diskuse ke článku: Zkoušky ohybem a diagramy odolnosti vláknobetonů s recykláty

Reklama
Redakce @redakce před více než rokem14.08.2021 01:40:56
Diskuse ke článku: Zkoušky ohybem a diagramy odolnosti vláknobetonů s recykláty

Plné znění článku: Zkoušky ohybem a diagramy odolnosti vláknobetonů s recykláty


Anotace článku: Článek se zabývá ohybovou zkouškou vláknobetonových trámců při čtyřbodovém podepření a především výsledkem této zkoušky v podobě diagramu odolnosti. Trámce o rozměrech 150x150x700 mm jsou zatíženy dvojicí sil ve vzdálenosti jedné třetiny teoretického rozpětí od podpor. Použitý vláknobeton se skládá ze čtyř základních složek. Plnivo tvoří recykláty ze stavebního a demoličního odpadu, jako pojivo je použit portlandský cement, dále jsou ve směsi syntetická vlákna a voda. Jsou zde ukázány rozdíly v diagramech odolnosti při použití různého množství vláken, vliv rychlosti zatěžování při provádění ohybové zkoušky a vliv, jaký mají syntetická vlákna různých délek na schopnost materiálu přenášet tahová napětí i po vzniku makrotrhliny.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.