Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Vekra okna nemá někdo zkušenost?

Autor: Vrá´ta Dvoržak
Datum: 24.07.2007 19:03

Na 99%jsem rozhodlej pořídit dřevěnná okna Vekra ze dřeva Meranti nemá někdo zkušenost.Dík za odpověd´.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 85   starší >>
Datum: 28.02.2019 08:19 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129887
reakce na ...
Ty dřevěná okna od nich jsou podle mě v pohodě, sice dražší, ale pro mě byla třeba velká výhoda že dělají i atypické tvary. Mám je i s rámovou a křídlovou okapnicí, to je dobrý proti slunci a dešti aby okna vypadala jako nová, a zatím to tak i funguje.

Autor: Pavel Milko
Datum: 08.05.2019 11:10 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130061
reakce na ...
No mě nepřišli zas o tolik dražší ale je pravda že já bral jen klasické rozměry, ale ve všem jiném souhlasím, od Vekry je mám už rok a nemám problém.

Autor: Jiří Fišer
Datum: 03.02.2019 15:10 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129650
reakce na ...
Chtěl bych se podělit o moji zkušenost s okny od Vekry. Po 5 letech se mezi skly objevili otisky prstů a jaké si strojové šedivé řádky (uniklo asi vakuum). Stalo se to skoro u všech oken. Po dotazu na Vekru mi bylo sděleno po dvou měsících, že je to na výměnu skel. A jelikož mam po záruce, tak samozřejmě na moje náklady. Krytky pantů popraskali už při prvním roce užívání, takže kvalita oken asi nic moc. Už bych volil asi jinou společnost, které nabízejí např. 10let záruky.

Autor: Jindra Machacek
Datum: 21.11.2018 16:04 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125971
reakce na ...
Dřevěná okna přímo z meranti od nich už máme pátým rokem a zatím drží pevně jako židovská víra. Od objednávky jsme čekali něco málo přes dva měsíce, než přijedou montážníci z vekry. Ti teda neprohodili ani jedno zbytečné slovo, i když jsem se snažil si s nimi povídat. Zato ale byli s montáží hotoví ještě ten den.

Autor: Roman Stejskal
Datum: 04.01.2019 09:53 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128366
reakce na ...
To se mnou se zase dělníci bavili tak že jsem si myslel že po montáži zůstanou ještě na kafe :D ale tak hlavně že práci odvedli dobře, já od vekry mám tedy dřevěná okna ze smrku, a taky dobrý, zatím jsem nenašel něco co by bylo potřeba zdůraznit.

Autor: Josef Dvorák
Datum: 13.10.2018 12:25 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128663
reakce na ...
Počátkem léta jsme si nechali od Vekry vyměnit dřevěná okna v bytovce 3+1 za rovněž dřevěná, plasťáky zásadně nechceme. Komplet včetně parapetů a žaluzií nás to přišlo kolem 90 000Kč. Výměna proběhla celkem rychle bez problémů, ale vadí nám, že okna nedrží v otevřené poloze, zavírají se, musíme dávat do okna peřiny.
Reklamovali jsme to, ale jejich technik po změření vodováhou prohlásil, že to je v toleranci.
Podle nás to ale v pořádku není a zvažujeme o přiznání soudního znalce o objektivní nestranné posouzení.

Autor: Miroslav Toman
Datum: 23.10.2018 15:01 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128321
reakce na ...
Já mám okna od Vekry teda už nějaký pátek furt dobrý, hlavní je že dobře těsní, pokud chcete okno nechat otevřené stačí do něj jen něco dát…

Autor: Ondřej Krabs
Datum: 15.11.2018 20:35 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128966
reakce na ...
V Bauhausu prodávají takové plastové regulovatelné zarážky, aby okno drželo dle potřeby. Fungují na ventilačku i na otevření celých oken.

Autor: Michal Rener
Datum: 17.08.2018 12:19 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124045
reakce na ...
Já mám teď čerstvou zkušenost s okny od Vekry, minulý týden nainstalované. O kvalitě mluvit nebudu, na to je ještě dost brzo. Přístup firmy byl slušný, udělali mi na zakázku eurookna, doporučili jaké zasklení se hodí do našeho domu, a vyřízení objednávky byl fofr, pak jsem asi měsíc a půl čekal, ale přijeli na termín na kterém jsme se dohodli a všechno stihli na čas, montážní banda byla podle mě zručná, koukal jsem jim pod ruce a vypadali že to mají docela v malíku. Celkově jsem byl tedy s firmou spokojen, teď ještě uvidíme jak na tom okna budou za pár let.

Autor: Ales Janda
Datum: 24.05.2018 10:37 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127278
reakce na ...
Firmu Vekra jsme vybrali na výměnu oken. Líbil se mi jejich prozákaznický servis, dokázali mi poradit i něco co by mě nenapadlo ohledně konstrukce oken. Po zhotovení a namontování jsou okna bez závad, takže můžu doporučit.

Autor: Jiří Effeneberger
Datum: 29.06.2018 09:04 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127627
reakce na ...
Mám s nimi obdobnou zkušenost co se týče servisu, po 5 letech co od nich okna mám jsem si tam zavolal kvůli kontrole oken. Servisák přijel asi do týdne, okna bez řečí promazal a kde bylo potřeba něco dotáhl, jinak jsou okna prý v dobrém stavu, po hodině práce odjel, takže za mě je to parádní servis.

Autor: Tomáš Vodák
Datum: 22.09.2017 11:09 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 116573
reakce na ...
Dřevěný okna mám, ale ne z meranti, zvolil jsem radši smrk, říkal jsem si že když ten strom roste v našem podnebí tak že i ustojí různé přírodní vlivy co jsou tady u nás, ale jinak jsem s dřevěnými okny spokojený, podle mě vekra nabízí dost kvalitní okna i s dobrým kováním a to je podle mě hlavní. Měl jsem jeden požadavek, aby do dětského pokoje dali okna s dvojklem a jinak na celý dům s trojklem, mála se totiž díky hluku z ulice často budila, a nebyl to žádný problém, všechno zařídila a namontovali tak jak jsme byli domluveni.

Autor: Martin Veleta
Datum: 23.11.2017 08:52 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 122517
reakce na ...
Dobrý den, já mám okna taky dřevěná, bral jsem je když u vekry měli nějaké slevy takže to bylo docela dobrý, ale chtěl bych se zeptat jak dlouho okna už máte, jsou na tom furt dobře? Já je mám teprve chvíli tak bych se rád ujistil že jsem vybral dobře…

Autor: Luboš Votípka
Datum: 23.02.2018 13:17 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123259
reakce na ...
taky by mě zajímalo...

Autor: David Mares
Datum: 02.03.2018 10:25 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125968
reakce na ...
Pokud můžu napsat svou zkušenost tak dřevěná okna od nich mám asi 10 let a dobrý, takže se nemáte čeho bát…

Autor: Marek Jedlička
Datum: 20.04.2018 13:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125358
reakce na ...
Důležitý je aby vám okna dobře zasadili, to už pak máte na půl vyhráno pak se o okna musí pečovat, natírat je, mazat kování, čistit. Já to tak dělám přes 5 let co od Vekry ta okna mám a jsou v pořádku, bez problému.

Autor: Ludvík Moučka
Datum: 15.08.2017 14:51 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118375
reakce na ...
Já okna od vekry mám, ale plastová, bohužel u mě byla rozhodující cena. Ale dal jsem si zas pak záležet, aby okna měla dobré kování a byla minimálně s trojsklem, a také aby po montáži bylo okno správně zasazené a dobře těsnilo, to je podle mě takové nejdůležitější věci, takže doporučuji si na to dát pozor.

Autor: Radovan Pafka
Datum: 19.10.2017 16:26 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117408
reakce na ...
Měl jsem to podobně no, taky mi dost záleželo na ceně, protože mám na krku hypotéku atd. a okna nejsou zrovna levná věc…ale myslím že mi u vekry poradili docela dobře co se týče těch parametrů a tak, okna mám totiž už asi 3 roky a zatím je všechno v pohodě…

Autor: Adam Cibulka
Datum: 12.01.2018 10:53 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123217
reakce na ...
No nevim, podle mě u nich okna nejsou tak drahá aby člověk musel vybírat jenom podle ceny, já mám od nich dřevěný okna, taky mám hypotéku, ale cena pro mě určitě na prvním místě nebyla, chtěl jsem hlavně aby okna byla kvalitní…

Autor: Mxxxxxx Gough
Datum: 28.07.2017 15:04 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125695
reakce na ...
Pri objednavke sa zastupca firmy Vekra pomylil, namiesto trojskiel do dokladov dal dvojskla, ale z technickych parametrov laik velmi tazko zisti rozdiel, preto sa zakaznicka pred podpisom usitovala u predajcu, ktory potvrdil ze ide o trojskla ktore si objednala . Po zisteni chyby po montazi, nebolo mozne sa skontaktovat so zastupcom firmy p. Turkom, nedvihal telefon,odmietal ustne komunikovat. Reagoval az na mail. Pripustil ze boli merat okna na trojskla, a tiez to, ze to on sam prepisal objednavku na dvojskla, dovod neznamy..... . Ked sa zakaznicka odvolala na jeho tvrdenie pri objednavke ze ta specifikacia zodpoveda trojsklam, ktore si objednala pan Turek klamal, ze toto nikdy netvrdil. Pri telefonickom rozhovore, kde sa zakaznicka domahala vysvetlenia, pan Turek polozil v prostriedku hovoru telefon. Riaditel okresu sa schoval za chybnu dokumentaciu, mate to podpisane, to je jedno ze ste tej specifikacii nerozumeli a ze ste chceli trojskla a dostali ste dvojskla, nam je to jedno. To ze pan Turek klame, je len tvrdenie proti trvrdeniu. My sme velka firma, mame svojich pravnikov, ale kedze to nemate na papieri, tak nas vobec nezaujimate. To ze specifikacia okien v dokladoch je pre laika nezrozumitelna, je nam jedno. Tiez ze ste nedostali to co ste si objednali u pana Turka je nam sum a fuk. My sme velka firma a mame svojich pravnikov a vy maly zakaznik..... NEODPORUCAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Autor: Mxxxxxx Gough
Datum: 28.07.2017 15:04 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125695
reakce na ...
Pri objednavke sa zastupca firmy Vekra pomylil, namiesto trojskiel do dokladov dal dvojskla, ale z technickych parametrov laik velmi tazko zisti rozdiel, preto sa zakaznicka pred podpisom usitovala u predajcu, ktory potvrdil ze ide o trojskla ktore si objednala . Po zisteni chyby po montazi, nebolo mozne sa skontaktovat so zastupcom firmy p. Turkom, nedvihal telefon,odmietal ustne komunikovat. Reagoval az na mail. Pripustil ze boli merat okna na trojskla, a tiez to, ze to on sam prepisal objednavku na dvojskla, dovod neznamy..... . Ked sa zakaznicka odvolala na jeho tvrdenie pri objednavke ze ta specifikacia zodpoveda trojsklam, ktore si objednala pan Turek klamal, ze toto nikdy netvrdil. Pri telefonickom rozhovore, kde sa zakaznicka domahala vysvetlenia, pan Turek polozil v prostriedku hovoru telefon. Riaditel okresu sa schoval za chybnu dokumentaciu, mate to podpisane, to je jedno ze ste tej specifikacii nerozumeli a ze ste chceli trojskla a dostali ste dvojskla, nam je to jedno. To ze pan Turek klame, je len tvrdenie proti trvrdeniu. My sme velka firma, mame svojich pravnikov, ale kedze to nemate na papieri, tak nas vobec nezaujimate. To ze specifikacia okien v dokladoch je pre laika nezrozumitelna, je nam jedno. Tiez ze ste nedostali to co ste si objednali u pana Turka je nam sum a fuk. My sme velka firma a mame svojich pravnikov a vy maly zakaznik..... NEODPORUCAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Autor: Tomáš Dvořák
Datum: 07.07.2017 13:51 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118085
reakce na ...
Já mám doma přesně okna od Vekry z meranti, a jsem s nimi spokojený, sice jsou okna o trochu dražší než jsem chtěl, ale řekl jsem si když už tak už. Okna máme asi 3 roky a zatím jsem dělal jen malou údržbu, okna mají stále stejnou barvu, ale myslím že příští jaro už je raději natřu. Jinak fungují dobře, žádný technický problém jsem u nich nenašel.

Autor: Ivan Tobeš
Datum: 07.06.2017 14:30 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117348
reakce na ...
Mám doma dřevěná okna, konkrétně z dubu, přemýšleli jsme se ženou i nad plastovými, ale dřevěná vyhrála, protože máme atypická okna, a jak nám byli řečeno, dřevěná okna mají dobrou tvarovou stabilitu. Máme velký rodinný dům který má fasádu do hněda, takže k tomu dřevěná okna pěkně pasují. Je pravda že nám okna trošku zasáhla do rodinného rozpočtu, v blízké době očekáváme nový přírůstek do rodiny, ale za kvalitu si člověk musí zaplatit, přece jenom jsou okna skoro na furt.

Autor: Václav Šrámek
Datum: 05.05.2017 15:48 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125209
reakce na ...
Nevím, asi mám od nich jiný okna, ale za mě dobrý... Mám eurookna ze dřeva meranti - co jsem si vybíral dost dlouho - ale jsem rád, že jsem do toho šel, kvůli té struktuře dřeva, vypadá to dobře, jen cena byla celkem vysoká, ale to je vedlejší, hlavní je že jsou okna kvalitní.

Autor: Patrik Mareček
Datum: 19.04.2017 18:34 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124929
reakce na ...
VEKRA - nikdy si od nich nic nekupujte - nechcete-li si vytvořit velké problémy. Neschopní obchoďáci, neschopní montážníci, reklamace vleklé a o kvalitě oken raději ani nemluvím. Levá ruka neví co dělá pravá.

Autor: Radek Pech
Datum: 13.04.2017 14:32 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125070
reakce na ...
Máme dřevěný okna i dřevěný dveře od vekry, podle toho jaké jsem dostal i jiné nabídky, si myslím, že jsou takový finanční střed a kvalitou těžko soudit, protože jsme před tím měli okna ještě z dob pradávných, takže za sebe tohle posuzovat vážně nemůžu... Já jen vím, že okna jsou v pohodě a určitě ceny nelituju.

Autor: Patrik Mareček
Datum: 04.04.2017 20:39 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124929
reakce na ...
KATASTROFÁLNÍ ZKUŠENOST S FIRMOU VEKRA - VYHÝBEJTE SE JIM OBLOUKEM !!!!!!!!!!!!!!!!

Autor: Roman Matouš
Datum: 14.02.2017 16:25 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124675
reakce na ...
Těsně před vánoci nám montovali okna. Přijeli dva maníci, kteří od samého ráno chodili k nám do 3 patra, takže asi vzbudili celý barák, ale bylo na nich vidět, že se snaží potichu... V obýváku byli hotový rychle a to tam máme i balkón... Udělal jsem jim v pauze kafe/čas, snědli k tomu i trochu bábovky co doma byla a pak šli znovu na okna... Při nandávání oken jim praskla jedna krytka na okně, tak jsme se domluvili, že za týden jedou okolo, tak že by se tu stavili... Co mě štvalo, bylo že okna byla špinavá a tak je manželka ještě večer otírala hadrem, ale jinak byl přístup montéru v pohodě a myslím, že i cena za ně byla odpovídající.

Autor: Martin Bělík
Datum: 23.03.2017 15:05 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124034
reakce na ...
Dobrý den, mohl bych se zeptat, jak dlouho vám okna cca montovali? Mám barák plný důchodců, tak si myslím že by nebyl problém kdyby přijeli nějako brzo ráno, ale spíš aby po 6 hodině večer už moc neběhali po baráku, znáte důchodce... Mám u nich poptaný okna na přístí týden, tak abych věděl ce mě čeká ...

Autor: Roman Matouš
Datum: 31.03.2017 13:09 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124675
reakce na ...
Dobrý den, nooo nevím přesně počet hodin, ale řekl bych že to bylo přes to dopoledne a na oběd jsme už měli klid, ale víte co, je to o tom kolik si od nich necháváte dělat oken, jestli plasty a nebo dřevo... všechno tohle je hodně individuální nebo se jich zeptejte, dá se s nima podle mě případně domluvit i čas příjezdu a odjezdu, nebo aspoň u nás to bylo v pohodě..:) a co se týče důchodců, vyvěšte papír s tím, že bude u vás probíhat rekonstrukce oken celý den a budete mít klid.

zobrazuji 1 - 30 z 85   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.