Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Detekce domácího plastového potrubí ve zdi

Autor: Karel J.
Datum: 11.10.2007 21:27

Dobrý den,

nevíte o nějakém přístroji, který by uměl nalézt plastové trubky ve zdi domu? Nasel jsem pouze Bosch D-tect 100 Univerzální detektor, ale ten je příliš drahý. Neexistuje něco za přijatelnější cenu? Nepotřebuji nic profesionálního...

Děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Pavel Netusil19.02.2019 09:54
pavel Aubi31.10.2007 17:23
Jozef Homola12.10.2007 16:30

Datum: 19.02.2019 09:54 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 105475
reakce na ...
I přes stáří dotazu, je stále aktuální. Potřebuji detekovat plastové trubky s vodou ve zdi a napadlo mě, jestli bych do těch trubek s vodou nemohl pustit elektrický proud a ten pak zkusit detekovat ve zdi detektorem na "dráty" nebo něčím podobným.

Konce trubky jsou venku ze zdi zakončené kovovými kohoutky, tak bych jako konakty (elektrody) použil je.

Samozřejmě nejjednodušší je to zkusit, ale než se do toho pustím, tak se ptám, jestli už to někdo nezkoušel...

Autor: pavel Aubi
Datum: 31.10.2007 17:23 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Řešim stejný problém, našel jsem půjčovnu v Praze kde tento detektor půjčují...

http://www.dknv.cz/cz/vyhledavac-kovu-a-plast-trubek-ve-zdi-bosch-d-tect-100.html

Autor: Jozef Homola
Datum: 12.10.2007 16:30 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Jedna z možností jak najít potrubí ať teplé nebo studené vody pod omítkou je snímek termokamerou nebo pohled termovizí. Samozřejmě to nebudete kupovat ale někoho kdo to vlastní o to požádat. Před snímkem je zapotřebí nechat chvíli proudit vodu. Dneska jsou detekční schopnosti temokamer v oblasti milikelvinů.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.