Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Domácí solární systém s parní turbínou (el. generátor)

Autor: Petr Král
Datum: 24.05.2008 08:17

Kde koupit kompletní solární systém pro domácnost na principu parní turbíny a el. generátoru. Ekonomické srovnání s fotovoltaickými články?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 360   starší >>
Příspěvky
Autor: jaroslav vyskocil
Datum: 08.03.2010 16:33 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
seko.edm v lounech vyrabi parni turbiny i s generatorem

Autor: palot kubik
Datum: 02.01.2010 07:37 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
ak chcete tak vam mozem predat parny motor ( neni nutne mazanie olejom staci mazanie parov ) vykon 600 watow


Autor: Fery Mara
Datum: 02.01.2010 10:15 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Můžete zde uvést podrobnější údaje? Díky

Autor: František Hrkota
Datum: 23.10.2009 20:25 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Chtěl bych Vás odkázat na web parostroje.wz.cz od Petra Šedého, který nabízí jak návod tak možnost si u něj koupit hotový parní stroj-dále je možno na blogu zadat petrsedyabcd.blog.cz využití
sluneční energie pomocí parabolického zrcadla k výrobě páry-toto zrcadlo si musíte vyrobit sám .
s pozdravem H.F

Autor: Jozef Homola
Datum: 23.10.2009 21:19 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Uf, to je síla. Za všechno mluví už ta adresa "bazmek". Kdo zná maďarsky, tak ví, že bude s Vámi vyjeb...

Autor: Bronislav Bechník
Datum: 26.10.2009 07:00 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
dokud to někdo seriozně nezměří, jedná se jen o hezké obrázky

Autor: Jozef Homola
Datum: 26.10.2009 09:43 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
http://petrsedyabcd.blog.cz/0910/benzinova-dvoutaktni-elektrocentrala-predelana-na-paru

http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?t=1097&sid=8ffe72bf795f37d2a57bff8ffd3c41b8

http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=359&start=30&sid=0d38a329710db115c28d98ee99502905

Co mne je záhadou, tak jak může píst parního stroje dávat takový výkon přes "šroubky M4" a s přívodem páry z pouze z jedné strany pístu a dosahovat otáček 3500 za minutu. Novinkou je taky výroba elektřiny z krokového elektromotoru. Úplnou novinkou je ten pohon lodního motoru. Já bych to maximálně "zjednodušil". Prodloužit "hlazenku" a namontovat rovnou lodní šroub.

Autor: Vláďa z Valach
Datum: 26.10.2009 10:47 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Je to ňáký divný. Když beru dosažitelné parametry (4 atmosfery, 1stC nad sytostí) tak mi vychází pro výkon 0,8 kW elektrických kotel o výkonu 19,5 kW. Není zde žádná kondenzace a u zdroje páry nějaké přehřátí. Na obrázcích jsou volně v prostoru převody, sice hezky udělané ale kde je nějaké mazání. Jako hračka to může fungovat ale jako opravdový trvalý zdroj energie, no nevím.

Autor: Bronislav Bechník
Datum: 27.10.2009 13:28 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
pan Homola dodal dobré odkazy,

ještě si dovoluji upozornit, že anonym gewo v jedné z diskusí je podvodník, znám jeho skutečné jméno i řadu jeho aktivit, nasliboval hory doly, například již před více než 5 lety energii skoro zdarma, v realitě však není vůbec nic

Autor: Bronislav Bechník
Datum: 27.10.2009 13:41 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
pardon, zdá se, že minimálně poslední odkaz je přímým pokračováním jeho předchozí "práce"

Autor: Jozef Homola
Datum: 27.10.2009 18:18 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Něco málo pravdy k parním strojům. On ten problém už nastínil „Vláďa“ a nepochybuji, že má „páru o páře“. To není jen tak páru vyrobit a pak ji vypustit po pracovním cyklu do luftu. Praxe je taková, že se obvykle z vysokotlakého válce po expanzi ještě zužitkuje v dalším následném nízkotlakém válci (není to pravidlem), protože ještě nějakou „páru“ má. No pak je dobré ji zkondenzovat a napáječkou ( a to sežere nějaký výkon) pod tlakem dostat jako vodu zpět do kotle. Jinak by nám voda (a bez minerálů) chyběla. Provozovat kotel pouze na vodu čerstvou je problém, protože to množství by zanechalo kilogramy vodního kamene, že by teplo z ohniště se ani nedostalo do kotle.
„Hrobem“ parních strojů je účinnost. Pohybuje se od 5 do 15% a u špičkových strojů 18%.
Pro ilustraci uvedu několik parametrů modernizované parní pily, kde se topí dřevním odpadem a tudíž se takovýto provoz vyplatí.

Výkon kotle 400 kW, tlak 0,5 MPa, účinnost kotle 70-75%, množství páry syté 220 kg/hod, potřeba tepla 28 866 kWh za měsíc.

Pozor, nejdůležitější parametr a to výkon na výstupu (stroje) pouze 30 kW a celková účinnost 15%.

Autor: Bronislav Bechník
Datum: 27.10.2009 18:59 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
zdá se, že z mnoha důvodů je pro malé výkony vhodnější Stirlingův motor, nehrozí exploze kotle, teoreticky dosažitelná účinnost je vyšší...

Autor: Fery Mara
Datum: 27.10.2009 20:48 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Ten motor by mě zajímal. Je někde v ČR jeho instalace a nebo je to jen na bázi pár výstavních kusů?

Autor: Vláďa z Valach
Datum: 11.02.2009 09:56 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Nějak se nám to vymklo vlákno "Domácí solární systém s parní turbínou (el. generátor)" a zapadlo. Nějak to přešlo v plácání a technická debata se vytratila.

Autor: Bronislav Bechník
Datum: 10.02.2009 17:53 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
nevím, zda je možno v ČR takový systém pořídit

před několika lety jsem odhadoval, že systém s natáčivým koncentrátorem by při sériové výrobě mohl být o něco levnější než fotovoltaické panely, jenže od té doby cena panelů klesla, jen za poslední rok minimálně o 15 % a ukazuje se, že by mohla klesnout nejméně na polovinu během pěti let, možná však na čtvrtinu, a to nemám představu o potenciálu tenkovrstvých technologií, za této situace nevěřím, že by někdo uvažoval o výrobě zařízení, na jaké se ptáte

troufnu si však prohlásit, že v ČR by takový systém byl málo efektivní, systémy dostupné v zahraničí jsou navíc příliš drahé, hlavním důvodem je snaha o maximální účinnost; pokud by cílem byla nízká cena, účinnost by samozřejmě nedosahovala takových hodnot, poměr cena/výkon by však mohl být výrazně lepší, doporučit lze stránky organizací zabývajících se pomocí rozvojovému světu

srovnání s fotovoltaickými články:
regulátor, střídač, případně akumulátor budou třeba pro oba systémy, proto je z následujících úvah vynechávám
fotovoltaický panel o výkonu 180 Wp lze pořídit za cenu kolem 20 tis. Kč, dává napětí od 12 do asi 50 V
za tu cenu lze pořídil sotva jeden vakuový trubicový kolektor (pro výrobu páry), k tomu by byl nutný tepelný stroj (parní stroj nebo turbína), nevím však o nikom, kdo by něco takového vyráběl, maximální teoretická účinnost by dosahovala kolem 20 % při maximálním slunečním záření, prakticky odhaduji polovinu, při polovičním oslunění by už toto zařízení nebylo schopno dodávat užitečný výkon
nelze ani uvažovat o natáčecím zařízení s koncentrátorovými kolektory, o jakém jsem uvažoval před lety (viz výše), protože většina dopadající energie je tvořena difůzním zářením, které koncentrační kolektory neumí využít, časové využití by bylo ve srovnání s fotovoltaikou asi poloviční, účinnost by teoreticky mohla být vyšší, nemám však představu o ceně

diskuse k tomuto dotazu se boužel zvrhla k tématu obnovitelné zdroje versus jaderná energetika

Autor: fany fany
Datum: 10.02.2009 17:37 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Pánové, když si dáte do vyhledávače www.google.cz výraz "větrná elektrárna" nebo "větrná energie", tak získáte tolik názorů a postřehů, že byste si měl vybrat. Pokud Vám firmy, co chtějí stavět větrníky na vašem území, nabízí exkurze, tak jeďte, ale udělejte si více času a navštivte lidi z okolí.
Realita“ Větrná energie v Evropě exkluzivně neuspokojuje potřeby ani jediného člověka (pokud samozřejmě nepočítáme pár odlehlých samot, kam dodnes nevedou elektrické dráty, takže si jejich obyvatelé postavili větrník). Protože totiž závisí na rozmarech počasí, je už z principu tak nespolehlivá, že musí být zálohovaná klasickými zdroji o stejném výkonu. Argumentovat zbožným přáním větrné lobby (EWEA), která je na příjmech z větrníků ekonomicky závislá, je i z tohoto důvodu logický nesmysl.
Větrná energie nikdy ničí potřeby 100 % uspokojovat nebude. Vždy zůstane jen technickou hračkou, přívěskem klasických zdrojů. Deset procent Evropanů, jejichž dodávka energie by závisela jen na tom, jestli právě fouká vítr, je poněkud bizarní představa.
Větrná energie roste jen z jednoho jediného důvodu: kvůli ideologicky motivovaným subvencím. Rotory větrných elektráren tak vlastně nepohání vítr, ale peníze vytahané z kapes nás všech. Důvod je prostý: Energie z větrných elektráren je tak drahá, že by se bez subvencí neudržela. Právě proto také musely české úřady nařídit její povinný výkup za ceny zhruba třikrát vyšší než tržní. Kvůli nesmyslné podpoře obnovitelných zdrojů energie zaplatí každý obyvatel ČR za elektřinu 800 Kč ročně navíc.
Co se stane, pokud podíl větrné energie na trhu překročí rozměr technického experimentu, ukazuje příklad Dánska, které ekologisté označují za „vzorný příklad“ hodný následování. Asi 18 % dánské spotřeby pokrývají větrné elektrárny. Po volbách v roce 2001 nový ministr hospodářství Bendt Bendtsen prohlásil, že jeho země přestane jejich provoz subvencovat, protože větrná energie je "příliš drahá" a snižuje konkurenceschopnost dánské ekonomiky. Ministr financí Thor Pedersen uvedl, že Dánové kvůli subvencím obnovitelných zdrojů platí za energii až pětkrát víc, než by platili na volném trhu.
V případě naší republiky by k tomu ještě přibyl další problém. A to nedostatek záložní energie. Náš gigant ČEZ sice investuje kde buď, ale doma to politici nedovolí. Než dostanou politici rozum a dohodnou se na rozšíření Temelína, tak budeme elektriku dovážet. A to pěkně draho. Vy se pak budete dívat na ta „krásná technická monstra“, ve vaší krajině a budete skřípat zuby, neboť místo slibovaných příjmů do obce, budou vytahovat další peníze z peněženek nás všech. Kdo se bude tetelit radostí jsou majitelé větrníků. Ovšem vše je ve jménu zbožné ekologie a globálního strašení.
Ale co, jak říká klasik „nechci slevu zadarmo“…..

Autor: Peter Švančárek
Datum: 10.02.2009 17:45 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Presne tak plne suhlasim...

Aj ked planujem postavit taky mensi VAWT podobny H-rotoru... ale cisto pre vyrobu tepla... vsetku vyrobenu el. energiu premenit na teplo... a uskladnit do velkeho zasobnika. Vietor je velmi nespolahlivy... 4 dni tu u nas fukalo tak ze by som vyrobil z veternicka o 9m2 pracovnej plochu vyse 600kW... potom niekolko dni skoro vobec, 2dni okolo 5m/s, 1 den okolo 10m/s(ale bol taky narazovy... a teraz zasa niekolko dni bezvetrie...

Autor: Bronislav Bechník
Datum: 10.02.2009 18:17 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
pravděpodobnost, že v okruhu 100 km nebude nikde foukat vítr je nižší než pravděpodobnost neplánované odstávky Temelína

pravděpodobnost, že se tak stane v okruhu 300 km je nižší než pravděpodobnost havárie jaderné elektrárny

když se vhodně upraví okrajové podmínky, lze dokázat cokoli, podívejte se do různých čísel jednoho stavebního časopisu, najdete několik studií porovnávajících různé stavební systémy, pokaždé vyjde jako nejlepší nějaký jiný

problém je, že zobecňujete situaci u Vás doma se situací u sousedů, když to přeženu, to byste taky mohl věřit, že když je u nás poledne, mají v Austrálii taky poledne

nikdo netvrdí, že jedna větrná elektrárna SAMA může zajistit spolehlivé dodávky elektřiny, stejně tak nikdo nebude něco podobého tvrdit o jednom jaderném reaktoru, je však jisté, že výpadek jedné vrtule je 2,5 MW, což síť nepozná, výpadek jednoho bloku Temelína je přes 900 MW, to už se pozná

skromnost a přizpůsobivost, nic jiného nemůže vyřešit zásobování energiemi spolehlivěji

fotovoltaika, voda a vítr závisí na rozmarech počasí
plyn, ropa a uran na rozmarech Ruska

Autor: John Denver
Datum: 10.02.2009 18:37 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Pane Bechniku...ty okrajove hodnoty pouzivaji BOHUZEL prevazne takovi ekologiste jako vy...viz blbost jmenem Kjotsky protokol...a k fofrnikum jen tolik...prevazne uz toho bylo dost...NESMYSL je pripojovat tato nespolehliva monstra k verejne el.siti. O fotoel. panelech ani nemluve. Kdyz to nekdo mermomoci chce, at si to realizuje, ALE ZA SVE PENIZE. Proc podobnemu vycurankovi dotovat jeho nesmysl z kapes nas vsech...pro informaci ode mne...sam jsem si pred lety instaloval predrazeny panel od zlode.ske fy SOLARTEC. A nesplnil predpoklady...prevaznou cast zimniho obdobi nefunguje, tedy nedodava dost energie ani k prumernemu dobiti aku NKN, pricemz hodinovy odber z aku je max.20 W. Takze nas nekrmte hloupostmi, ano...uz je toho opravdu dost, staci ta zelena pakaz v te soucasne pseudovlade....!!!

Autor: Bronislav Bechník
Datum: 10.02.2009 23:19 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
rád bych, abyste citoval, kde jsem uvedl nesmysly, proti kterým se zde tak vášnivě oháníte, a trošku je konkretizoval, obávám se, že pláčete na nesprávném hrobě

chcete snad tvrdit, že jsem Vás nutil si kupovat panel od fy. SOLARTEC? to bylo Vaše svobodné rozhodnutí
nebo jsem Vám snad řekl, že fotovoltaika Vám v zimě dobije akumulátor? to bych Vám ani já ani nikdo z výrobců fotovoltaiky nikdy neřekl, vybral jste si špatně poradce, a je Vaše chyba, že jste mu věřil, překvapuje mě však, že jste nepoužil zdravý selský rozum
SOLARTEC Vám určitě nabídne panely s krystalickými články a bude uvádět celou řadu důvodů, proč jsou lepší než tenkovrstvé, jednoduše proto, že SOLARTEC vyrábí krystalické články
tenkovrstvé články jsou relativně nové, nejsou s nimi dlouhodobé zkušenosti jako s krystalickými, obecně jsou však považovány za perspektivnější technologii, jenže ani krystalická technologie neřekla dosud poslední slovo, tento spor však vyřeší jedině čas

nikdy jsem nepropagoval žádný zdroj samostatně, jsem však přesvědčen, že kombinace jednotlivých OZE může zajistit dost energie pro spokojený život

opakuji stále dokola jediné téma - skromnost, úspory, redukce spotřeby, to je jediný skutečný způsob, jak snížit emise čehokoli, jak snížit jakékoli dopady na životní prostředí, byl bych rád, aby ti, kdo se přepravují auty, vlakem, letadly nebo jinak zajistili, aby jejich emise, hluk a jiné dopady na životní prostředí byly srovnatelné s jízdním kolem, Vašimi slovy, aby se postarali o ochranu životního prostředí ZA SVÉ PENÍZE, protože jestli něco potřebujeme k životu, je to především vzduch a voda, neexistuje průmyslový proces, který by neměl negativní dopady na životní prostředí, pokud nebudeme skromní, vždy se dostaneme do stavu, že naše dopady budou vyšší než schopnost přírody se s nimi vyrovnat tak, abychom zde mohli žít

www.stormsmith.nl uvádí, jak propagátoři jaderné energetiky zkreslují informace, aby veřejnost přesvědčili, že právě to je jediný samospasitelný zdroj, o tom, že neexistuje způsob, jak dostat energii z fúzního reaktoru typu ITER nebo TOKAMAK je mezi odborníky jasno, požadavky jsou natolik protichůdné, že: "v dohledu není žádný vhodný kandidát na materiál vnitřní stěny fůzního reaktoru"

Autor: hetzer hetzer
Datum: 10.02.2009 21:55 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
pokud se naplni chmurne predpovedi astronomu tak to bude znamenat konec fofrniku a fotovoltaiky, protoze prestanou dotace. penize budem potrebovat na vystavbu levnejsich zdroju energie abychom ten mraz preckali.

Autor: fany fany
Datum: 11.02.2009 05:07 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
A lidé budou konečně více zateplovat a tím pádem zase tolik energie nebude potřebovat.

Je třeba okamžitě dotace, na třeba technicky zajímavé větrníky a solární placky, zakázat. Nechť si tyto výrobky najdou své zákazníky normální tržní cestou. Jistě by si je někteří zdejší zastánci koupili.

Autor: Bronislav Bechník
Datum: 11.02.2009 08:00 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
nejdřív by bylo nutné splnit několik podmínek:
1) bude zrušena podpora fosilních a jaderných zdrojů
2) budou vráceny již vyplacené dotace do fosilních a jaderných zdrojů, jejich výzkumu, prosazování, podpory těžby uranu v ČR, revitalizace...
3) bude vytvořen Výzkumný ústav obnovitelných zdrojů energie se stejně štědrými dotacemi, jaké dostává Výzkumný ústav jaderné energetiky, pro začátek mu budou poskytnuty prostředky, které již dostal VÚJV v minulosti
4) bude vytvořena Fakulta obnovitelných zdrojů energie
5) budou vytvořeny tarify pro elektřinu, které budou stejně vyhovovat potřebám obnovitelných zdrojů jako jaderných
6) do oponentní rady (která oponovala Zprávu NEK - Pačesovy komise) budou přizváni odborníci z oborů obnovitelných zdrojů energie
7) všechny elektrárny budou mít plnou zodpovědnost za případnou havárii a budou platit komerční pojistné, jaderné elektrárny tedy nebudou mít zákonem omezen strop pojistného plnění
8) všichni výrobci elektřiny budou plně zodopovídat za veškeré emise a odpady, jak z výroby zařízení a jeho následné likvidace, tak z výroby energie, včetně těžby surovin a likvidace odpadů, nebude spuštěno zařízení, které nemá vyřešeny všechny fáze životního cyklu
...
tento seznam by mohl ještě dlouho pokračovat
až bude tohle všechno a řada dalších splněno, můžeme diskutovat o zrušení dotací pro obnovitelné zdroje, pak se rychle ukáže, jestli jsou jaderné a obnovitelné zdroje srovnatelné

Autor: fany fany
Datum: 11.02.2009 08:07 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Kde berete dotace na fosilní a jaderné zdroje? Prosím o odkaz kde to najdu, kdo dotace poskytuje, kdy a v jaké výši. V jakém zákoně, či v jakém rozhodnutí jakého orgánu se tak děje.
Děkuji

Pokud to není pravda, což předpokládám, tak vše ostatní je jen zástupný problém, jak obhájit neobhajitelné.

Autor: Bronislav Bechník
Datum: 11.02.2009 08:24 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
V l á d a
I. s o u h l a s í
b) s financováním nákupu 754 tun uranu do státních hmotných rezerv ve výši 1 3O5 mil. Kč v roce l993, tj. se zvýšením rozpočtu výdajů Správy státních hmotných rezerv na rok l993 o 772 mil.Kč;
viz
http://kormoran.vlada.cz/usneseni/usneseni_webtest.nsf/0/9B108E729C4E8E3FC12571B6006E3464

Autor: Peter Švančárek
Datum: 11.02.2009 08:29 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
ale to su hmotne rezervy... to nie je dotacia.

Autor: Bronislav Bechník
Datum: 11.02.2009 13:13 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
je jedno jak nazvete níže uvedený postup, náklady na nákup paliva jsou v prvním roce 1,5 mld. Kč, v dalším roce se předpokládá prodej paliva ČEZu za původní cenu a nákup nového paliva za aktuální cenu, celkem stát na začátku zaplatí skoro 2,5 miliardy a ještě za skladování hmotných rezerv v areálu ČEZu...

Varianta C je založena na tom, že Správa státních hmotných rezerv (SSHR) prostřednictvím ČEZ, a. s. uzavře kupní smlouvu o nákupu čerstvého jaderného paliva (ČJP), které bude podle varianty C1 i varianty C2 za úhradu skladováno v prostorách jaderných elektráren.
SSHR nakoupí prostřednictvím ČEZu, a. s. jaderné palivo na čtyři překládky. To vyžaduje v roce 2009 finanční prostředky ze státního rozpočtu ve výši 1,48 mld. Kč. V roce 2010 prodá SSHR toto ČJP společnosti ČEZ, a. s. a za získané prostředky nakoupí další ČJP na čtyři překládky. Vzhledem k nárůstu cen uranu a zejména proto, že v roce 2010 skončí dosud platný kontrakt ČEZu, a. s. je vysoce pravděpodobné, že předpokládaná cena ČJP v rámci nového kontraktu bude pohybovat kolem 2,36 mld. Kč - ze státního rozpočtu bude nutná jednorázová částka cca 880 mil. Kč).

citováno z:
http://download.mpo.cz/get/35046/39397/456808/priloha003.doc
bod 19 programu schůze vlády dne 23. 7. 2008 - č.j.1099/08

Autor: Vláďa z Valach
Datum: 11.02.2009 13:36 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Máte vůbec představu co stojí uhlí pro běžnou elektrárnu o 4 blocích po 200MW.

Autor: John Denver
Datum: 11.02.2009 15:46 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Mno...to ekologista p.Bechnik urcite NEMA, jinak by si tu NEPLETL material v zasobach SSHR s DOTACEMI na fotoel. panely a fofrniky a na cenu elektriny z techto PAZDROJU...jak jsem jiz uvedl, kdyz to nekdo chce, tak za SVE. Elektrinu p. Bechnik taky odebira z rozvodne site...sice pracuje na tom, aby mel oproti soucasnosti spotrebu jen 5%, ale rad bych to videl...a kdy.Ale on sam zacal s propagaci OZE a plivanim na soucasne standartni zdroje...asi je placen lobby OZE, jinak to nevidim. At se laskave vyjadruje k tematu zadanemu autorem...a co udelal pro to, aby neco podobneho existovalo a bylo poriditelne. TAK.

Autor: Bronislav Bechník
Datum: 11.02.2009 20:44 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
zdá se, že Vám došly argumenty, a ztratil jste schopnost porozumět psanému textu, napadáte totiž věci, které jsem nikdy neprohlásil

pokud vím, začal jsem tímto

Autor: Bronislav Bechník
Datum: 06.02.2009 10:31
čímž jsem se navezl do ropných písků, to snad není konvenční zdroj

k tématu jsem se vyjádřil hned vzápětí
Autor: Bronislav Bechník
Datum: 06.02.2009 10:34

a ještě jednou
Autor: Bronislav Bechník
Datum: 10.02.2009 17:53
na to však nikdo nereagoval

od tématu otázky se však s propagací fosilních zdrojů odchýlilo několik autorů už o půl roku dříve

překvapuje mě, že jste si nevšimnul, že jsem placen za zprostředkovávání informací o obnovitelných zdrojích a úsporách energie přímo provozovatelem tohoto portálu, ostatně diskutujeme v sekci Alternativní a úsporné zdroje, takže mimo téma jsou zcela zjevně ti, kdo se tady snaží propagovat konvenční zdroje

zajímalo by mě, kdo z diskutujících by souhlasil, aby byly vymazány všechny příspěvky, které neodpovídají na položenou otázku

zobrazuji 1 - 30 z 360   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama