Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Ocelový nebo litinový automatický kotel

Autor článku: Ing. Zdeněk Lyčka
Plné znění článku: Ocelový nebo litinový automatický kotel
Anotace článku: V poslední době výrazně vrostl zájem o malé automatické teplovodní kotle na pevná paliva pro vytápění domácností. Nebývale narostl počet nových automatických kotlů s litinovým výměníkem, a mezi veřejností se tak „rozhořel“ spor o to, co je výhodnější. Zda Ocel nebo Litina.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Spalování
Autor: Vladimír Křen
Datum: 10.02.2014 07:24 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100035
reakce na ...
Skutečně přínosný článek. Jednoznačně popsané chování kotle při spalovacím procesu. Opravdu by to bylo na knihu. Protože kotle jsou provozovány v reálných podmínkách bylo by vhodné doplnit o popis dějů pro minimální výkon, čím je minimální výkon limitován a jak hlavně u automatického kotle zajistit emisní parametry v celé škále provozní oblasti. Začíná se topit když je venkovní teplota okolo 15-17stC. To bude asi i pro nachytřený kotel oříšek.
Omlouvám se že neporovnáván materiály ocel / litina.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama