Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Češi nakupují kotle – výrobci se předhánějí s novinkami

Autor článku: Ing. Vladimír Stupavský, redakce
Plné znění článku: Češi nakupují kotle – výrobci se předhánějí s novinkami
Anotace článku: Nedávno skončil Aquatherm v nové podobě, jenž se snažil rehabilitovat kdysi dominantní veletrh topenářské techniky, dodejme, že úspěšně. Vystavené kotle na tuhá paliva v počtu značně převyšovaly ostatní exponáty. Když jsem se dopočítal ke čtyřicátému modelu kotle, nechal jsem toho. Pořizování a výměny kotlů zjevně táhnou a výrobci přicházejí s novinkami daleko častěji nežli v předešlých letech. Společnými jmenovateli se stávají vysoké emisní třídy 4. nebo 5., automatický provoz, komfort v ovládání, důraz na ekologii a úspora paliva.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re: nové automartyVladimír Stupavský16.04.2014 10:43
nové automartyJiří Bílý31.03.2014 10:26
VyužitíVladimír Křen25.03.2014 06:11

Autor: Jiří Bílý
Datum: 31.03.2014 10:26 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 102059
reakce na ...
zajímalo by mne, zda Varimatik je zde diskriminován, nebo nemá zájem prezentovat své výrobky, zlepšení, úpravy, případně snížení ceny :-)

Předmět: Re: nové automarty
Autor: Vladimír Stupavský
Datum: 16.04.2014 10:43 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 115315
reakce na ...
Dobrý den,

tyto kotle na výstavě nebyly prezentovány. Všechny spadají do 3. emisní třídy, která se přestane smět prodávat, tzn. výrobce možná celou řadu bude teprve inovovat.

V. Stupavský

Předmět: Využití
Autor: Vladimír Křen
Datum: 25.03.2014 06:11 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100035
reakce na ...
Jeden kotel jako druhý splňují přísnější limity. Nikde se nepíše o nutnosti dodatečných úprav vlastního topného systému. Proto jsem zvědavý jaké bude skutečné využití nových kotlů, zda to opravdu prospěje životnímu prostředí.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama