Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Je nutné, aby zdi zmrzly?

Autor článku: Dr. Ing. Jan Kyncl
Plné znění článku: Je nutné, aby zdi zmrzly?
Anotace článku: Když poslouchám zprávy, kde se hovoří o tom, že i některé zatopené domy, které dnes statik schválí, ale které se nepodaří do zimy vysušit, mrazy poničí tak, že spadnou a nebo se na jaře budou muset stejně zbourat... přece je nutno se pokusit o nějaké technické řešení, jak tomu zabránit.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
příspěvek k promrzání zdí po povodníchfa KASPO PRAHA s.r.o., Ing.Šindelář, Ing.Trunc18.09.2002 16:42
levná izolaceKarel Srdečný16.09.2002 10:13

Příspěvky
Předmět: příspěvek k promrzání zdí po povodních
Autor: fa KASPO PRAHA s.r.o., Ing.Šindelář, Ing.Trunc
Datum: 18.09.2002 16:42 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...

Firma KASPO Praha , s.r.o. nabízí světlé plynové infrazářiče, které jsou vhodné pro vysoušení budov po povodních.
Zdivo je vysoušeno pomoci infračerveného záření, které ohřívá zdi nebo podlahy, a tím dochází k vypařování vody ze stavby.Vypařená voda je odvětrána okny. Například při výkonu 10 kW se může odpařit až 200 litrů vody za den, při spotřebě 1,1 m3 zemního plynu , nebo 0,77kg propanu za 1 hodinu.
V závislosti na velikosti vysoušené plochy, nabízíme typovou řadu zářičů a to od 7 kW do 50 kW. Pro rodinné domky jsou vhodné infrazářiče 7 nebo 10 kW. Vykonější typy jsou vhodné například pro vysoušení tělocvičen, kulturních domů a jiných velkých objektů. Infrazářiče je možno použít po skončení vysoušení s minimálními úpravami pro vytápění velkoprostorových objektů.
Jako palivo je možné použít propan – butan nebo zemní plyn.
Podrobnější informace o plynových infrazářičích včetně konkrétni nabídky Vám rádi poskytneme na vyžádání. Podrobné informace o výrobcích KASPO jsou k dispozici na webovskách stránkach firmy KASPO: www.kaspo.com , nebo na telefoních číslech: +420 2 5155 0040, +420 2 5155 6817.
Ceníková cena bez DPH se pohybuje od 19 600 Kč pro 7 kW, do 45 440 Kč pro 50 kW.
Pro vysoušení budov nabízíme povodňovou slevu a to 30% z ceníkové ceny zářičů.
Tuto nabídku jsme rozeslali na obecní úřady nejvíce postižených obcí (cca 200 OÚ), ovšem ačkoliv se jedná o způsob vysoušení nepoměrně účinnější, než klasickými vysoušeči (+možnost vysoušení zdí i z venkovního prostoru), byla odezva minimální. S pozdravem vedení firmy KASPO PRAHA s.r.o.


Předmět: levná izolace
Autor: Karel Srdečný
Datum: 16.09.2002 10:13 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Výborná a docela levná izolace může být v tomhle případě obyčejná balíkovaná sláma. V tomhle případě by se na jaře musela část slámy asi vyhodit, kvůli plísni. Zkušenosti s izolačnímui schopnostni slámy i stvění nevysokých zdí z balíků jsou zatím výborné - viz např. http://www.ecn.cz/rosa/dum2.html.
Karel Srdečný

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama