Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Alarm do RD

Autor: Libor Zelinka
Datum: 01.06.2010 22:54

Dobry vecer,

Potreboval by som poradit pri vybere vhodneho typu alarmu do RD. Ide o novostavbu - cize uvazujem o kabloch. Mam zatial ponuku na ustrednu PARADOX MAGELLAN MG5050 a Jablotron ( ustredna systemu OASIS, JA-83K).

Ma niekto prakticke skusenosti s tymito ustrednami?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 44   starší >>
Datum: 31.10.2019 11:54 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131159
reakce na ...
Nemyslím si, že vzhledem ke staří příspěvku je tato informace pro vás přínosná, ale určitě bych se zkusil podívat po bezdrátových zařízeních, které jsou v dnešní době za rozumnou cenu a dokonce dokaží konkurovat takovým firmám jako Jablotron.

Například já si do novostavby pořidil zařízení od BEDO Ajax a nemůžu si to vynachválit. Instalace mi zabrala nějakých 15 mintu, žádné kabely, žádné výdaje za montáž a všechno mám přehledně v aplikaci na mobilu.

Autor: Jan Šiman
Datum: 16.12.2016 00:03 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124119
reakce na ...
Pokud chcete sofistikované levné zabezpečení, bez tahání drátů, zvažte produkty na ringshop.cz, určitě se hodí chytrý wifi videozvonek s kamerou, přídavné wifi kamery, vše si můžete připojit na mobily, tablety a počítače co máte v rodině, ve firmě, připojit své přátele když odjedete na dovolenou, instalaci zvládnete sám.

Autor: Roman Dostál
Datum: 04.08.2016 20:19 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123072
reakce na ...
Teď řeším sám problém při rekonstrukci domu. Ale vyhrál Jablotron JA-83. Zrovna tahám všude na detektory a senzory kabely ( klávesnice, ústředna, sirény apod... ) Sykfy 3x2x0,5. Pohybovy čidla plus do sklepa CO2 + klasický kouř. Vrtám do plast. dveří tuším 6 mm díru, ať schovám dveřní senzor pěkně do rámu atd...

Autor: david mara
Datum: 22.07.2016 16:24 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 122022
reakce na ...
Resil jsem ted alarm taky do novostavby meho domu. Investovat do plnohodnotneho alarmu je vlastne zcela nesmyslna vec, pokud tedy nejste bohatsi clovek.. Kdyz se nad tim logicky zamyslite alarm ma vlastne vyznam hlavne k odrazeni zlodeje ( sirena ), rychleho prijezdu nekoho kdo objekt zkontroluje (otazka za jak dlouho prihjede) na zaklade hlaseni treba o rozbiti skla. Takova skluzba ale uz stoji mesicni poplatky a je s otaznikem kdy tam kdo dorazi a jestli uz nebude dum vykraden.

Nakonec jsem dospel k nasledujicimu reseni. Ja budu instalovat do domu chytrou krabicku Elko abych mohl centralne ovladat zaluzie a topeni. Staci poridit 2 bezdratove kamery ktere nekam umistite sa detekci pohybu a zvuku. Pokud vas kamera upozorni pomoci gsm nebo internetu na naruseitele, proste zavolate sam policii. Dalsim dobrym odrazovacem zlodeju je umistnit na dum svetla na pohybovy senzor - kdyz se nekdo v noci k domu priblizi svetla se rozsviti, to odradi tak 85% zlodeju. Kdyz uz by to neodradilo a zlodej pronikl dovnitrkamera zareaguje na pohyb ci zvuk tristeneho skla a da vam informaci na telefon.

JInak plati zaklad, drahe veci schovat, mit v trezoru, data z pocitace zalohovat a zaheslovavat a mit vse dobre pojistene.

Autor: Jakub Mach
Datum: 24.07.2016 09:59 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113252
reakce na ...
Teď jste to prozradil. Pan Dědek to může zabalit a zavřít firmu.

Autor: František Rezek
Datum: 24.07.2016 12:39 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 102553
reakce na ...
Fotogalerie:
Pořiďte si pořádného psa. My máme takového oříška viz obrázek
Opálení přejdou na druhou stranu cesty než aby šli podél našeho plotu.Nevím jak ,ale ona je bezpečně pozná i bez učení.Funguje to lépe než alarm.

Datum: 24.07.2016 12:46 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Až vás bude chtít vykrást zloděj a ne fetka, tak psa zabije a pokračuje dál. To je opravdu skvělá náhražka zabezpečení...

Autor: František Rezek
Datum: 24.07.2016 13:44 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 102553
reakce na ...
Zloději včetně fetky půjdou jinam on si málokdo troufne na cvičeného psa.

Datum: 26.07.2016 18:46 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tak nikdo netvrdí, že ho bude vraždit holýma rukama. Pokud máte ale klidné spaní, tak je vše v pořádku. My ostatní máme alarm.

Autor: Laďa Jaskva
Datum: 26.07.2016 20:22 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100179
reakce na ...
kdo je to ti my ostatní ? ty a tvůj kámoš ? udělej si zde průzkum a zjisti si reálná čísla. já jenom tak namátkově sděluji, že v naší řadovce ( 7 baráků ) je nula alarmů. a to vím naprosto na 100 %

Datum: 27.07.2016 09:31 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Hele Láďo, to že zrovna ve vaší řadovce nemáte EZS neznamená, že ho nemá nikdo. Když něčemu nerozumíš, tak se zdrž komentářů, vypadáš pak jako blbec. Tazatel se ptal v původním dotazu úplně na něco jiného. Rozhodněne na to, jestli si má koupit psa a nebo jestli mu stačí dům bez psa a alarmu.

Autor: Laďa Jaskva
Datum: 27.07.2016 20:02 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100179
reakce na ...
toto není o tom, jestli tomu rozumíš nejlépe. je to otázka individuálního přístupu každého investora. někdo si poříd psa a má lepší pocit jako ty se svým alarmem. takže nemachruj, protože ty vypadáš jako trouba, který ty alarmy vnucuje a prodává. je jasné že alarmů jsou u nás tisíce. ale psů je více

Datum: 27.07.2016 20:05 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
A na to jsi přišel jak? Někomu jsem někde snad vnucoval nebo nabízel prodej alarmu? Psal jsem někde, že tomu rozumím nejlépe? Co to meleš? Vyjadřuj se k tématům, kterým rozumíš.

Autor: Pavel Hanuš
Datum: 29.04.2016 15:01 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 122527
reakce na ...
V první řadě bych si ujasnil, zda mohu tahat dráty, pak bych šel do drátového systému. Tato varianta je lepší, neboť se nemusí řešit rušení, baterie, omezený sortiment detektorů.

Pokud je dům/byt již obydlen, tak zbývá varianta použít bezdrátový nebo hybridní systém. V této době bych doporučil systém na frekvenci 868MHz s obousměrnou komunikací všech bezdrátových prvků. Je tím zvýšena odolnost a spolehlivost systému.

Informace o poplachu je možné předávat několika způsoby, lze je i kombinovat - přenos na PCO (GSM, 3G, IP), SMS uživateli, prozvánění, podpora mobilní aplikace atd.

Pro většinu instalací stačí PIR detektory. U instalace detektoru PIR+MW se musí počítat s tím, že MW část detektoru prochází skrz zeď a proto se musí správně nastavit dosah MW části detektoru - aby paprsek neopustil střežený prostor.

Určitě doporučuji jít do systémů, které jsou na trhu několik let a jejich spolehlivost je vyzkoušená časem. Například Visonic Power Master, DSC Power Neo, Paradox Evo a další...

Autor: fany fany
Datum: 02.01.2015 13:38 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100332
reakce na ...
Jaké zabezpečovací zařízení? Asi takové, které mi opravdu zaručí, že se mi nic neztratí, případně že bude pachatel řádně potrestán.....

Znáte takové?

Ptám se proto, že syn má také nějakou chytrou mašinku/sestavu, kde jsou i kamery, hlučný alarm, ale i tak mu bylo dvakrát zcizeno dětské kolo, přesto, že bylo pod zámkem. Zloděje neodradil ani alarm, na který nereagovali ani sousedi. Policie si prohlédla záznam z kamer, ale když tam nebyl dobře vidět pachatel, tedy obličej a ještě lépe s občankou na krku, tak se, s úsměvem, poroučeli.

Jeden můj známý farmář zná jediný způsob ochrany majetku a to je brokovnice, případně další střelné zbraně.
Osobně k tomu mám výhrady. Leda, že by se vždy trefil přesně.....

Autor: Lukáš Procházka
Datum: 06.03.2015 06:50 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 119223
reakce na ...
Dobrý den,
alarm jako takový by měl být propojen s PCO a přes GSM s Vámi, aby měl opravdu smysl. K zabezpečení objektu spousta domácností co alarm má dělá jednu zásadní chybu, a to že se zaměřuje pouze na zabezpečení bydlení jako takového PIR/magnety, ale zabezpečení svého "pozemku" vynechává. V dnešní době hi-tech elektroniky, kdy se dá pořídit prakticky cokoliv bych volil spíš zabezpečení enviromentální než domácnosti jako takové. Pak záleží kolik chcete do dané věci investovat. Magnet na dveře se sirénou za pár stovek asi Váš majetek moc neochrání. Pokud má mít alarm opravdu smysl měl by být propojen dále aby zainteresované osoby mohli v případě poplachu jednat. Sám mám zkušenosti s Jablotronem, který je zaměřen na koncového uživatele. Paradox funguje taky ale už není tak uživatelsky jednoduchý. Je na Vás co si vyberete a kolik do toho chcete investovat. Šťastnou ruku při výběru.

Autor: Robert Živný
Datum: 24.08.2014 16:08 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117138
reakce na ...
tento příspěvek byl redakcí odstraněn

Autor: melkor unlimited
Datum: 03.09.2014 12:56 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100033
reakce na ...
To musí být hodně "dobrá" firma, když potřebuje levnou reklamu.

Za 30 táců pořídíte u té druhé firmy
9x pohybové čidlo s detektorem rozbití skla
2x pohybové čidlo
2x detektor rozbití skla
2x požární čidlo
1x externí siréna
1x interní siréna
19x magnetický senzor okna/dveře
1x klábosnice
2x bezdrátový zvonek
GSM modul
ústředna
AKU na 48 hodin provozu

Tak jsem dejte pro srovnání, za co jste vyhodil 8400 Kč.

Autor: Markéta Uhlířová
Datum: 07.09.2014 20:56 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117267
reakce na ...
tento příspěvek byl redakcí odstraněn

Datum: 08.09.2014 13:39 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Věřte tomu, že například u jedné velké české firmy, která vyrábí a vyvýjí alarmy rozhodně nepřiplácíte za značku, ale za servis zákazníkům, kvalitu, služby atd. Ta firma si za svými výrobky stojí a dokáže vám zaručit to, že její výrobky fungují a fungovat budou tak, jak mají.

Autor: Honza Kopřiva
Datum: 08.09.2014 15:15 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100266
reakce na ...
Nechci vám kazit radost z laciného pořízení alarmu. Už jsem se s takovým "alarmem" setkal. Je to opravdu velice jednoduchý čínský výrobek s hodnotou cca 1500,-kč s primitivním nastavením a absencí jakéhokoliv dalšího rozšíření drátovou částí, dalšími klávesnicemi, výstupem na PCO, atd.. O bezpečnostní třídě ani nemluvě. Jestli bych chtěl zabezpečit firmu tak tímto určitě ne protože takový "alarm" by nikdo v žádném případě nepřipojil na PCO. Už jen proto že to nelze.

Autor: Petr Prošek
Datum: 31.12.2014 10:42 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 114788
reakce na ...
No to máte jako se vším. Ale jak se říká, "nejsem tak bohatý abych mohl kupovat levné věci". Samozřejmě že ani cena není zárukou pro kvalitu, ale můžete věřit, že v případě firmy Jablotron tomu tak je a určitě u produktu http://www.jablotron.com/cz/alarmy/jablotron-80/. Mám ho jak v baráku, tak na chalupě. Mám konkrétně tento JA 83K od firmy Elektronis http://www.elektronis.cz/sluzby/ja-83k . Celkově to sice vyšlo na více než váš alarm od strážce domova, ale budu spoléhat, že na dostupný servis a také na kvalitu. Nicméně každý at uzná za vhodné jaké produkty jsou pro něj.

Přeji hezký rok 2015

Autor: Honza Kopřiva
Datum: 02.01.2015 11:09 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100266
reakce na ...
Taky pěkná reklama.

Datum: 02.01.2015 12:03 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Proč reklama? Jen doporučení konkrétního výrobku, se kterým je pisatel spokojen.

Autor: Jozef Homola
Datum: 02.01.2015 12:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
http://rejstrik.finance.cz/42466911-prosek-opravy-a-udrzba-elektrickych-zarizeni/

Možná je to pouze pisatel ale možná taky ponikatel.

Datum: 02.01.2015 13:58 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
No a? Já jsem taky podnikatel. Nikdo z nás tady ale své služby nenabízí.

Autor: Petr Prošek
Datum: 25.02.2015 14:43 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 114788
reakce na ...
:-) Celkem jste mě pobavil. Možná, že Prošek neexistuje jen 1, ale jejich třeba více a ne všichni musí mít firmu na zabezpečení a dělat si reklamu atd.. Chtěl jsem jen říci s jakým produktem mám zkušenost kdo mi ho instaloval (protože celé jsem to tam objednal atd..).. v podstatě jakýkoliv odkaz mimo tenhle web je reklama jinému webu

Autor: Zdenek Hejčl
Datum: 08.09.2014 19:47 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 105603
reakce na ...
Levný alarm Vás nakonec může vyjít moc draho. Nejen za zbytečně vyhozené peníze, které dávají falešný pocit bezpečí. Nakonec ještě můžete přijít o mnohonásobně větší peníze, než by jste investoval do solidního zabezpečení.
Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci...

Autor: Pavel Kopřiva
Datum: 14.01.2011 14:43 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 101899
reakce na ...
Já mám zkušenosti s Jablotronem.

Nemůžu ho sice porovnat s jinými systémy, ale jsem naprosto spokojený. Nějaké problémy tam s nastavením, resp. vyřešením několika detailů z mé strany, bylo ale nakonec si s tím chlapy co to montovali poradili.. mám i zvířectvo, takže to prý udělaj tak abych to měl zabezpečený a byl v klidu... zabezpečený to mám, v klidu taky sem, a poplachy nemám...

Autor: Libor Zelinka
Datum: 09.06.2010 21:55 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Dobry vecer.

Vdaka vsetkym za prispevky a info. V podstate som sa uz rozhodol. Necham si namontovat system od Jablotron. O tom cidle PIR/MW pouvazujem - skoda len ze je bezdrotove. U mna sa jedna o montaz systemu do novostavby, cize planujem vsade pouzit kable. V najhorsom pripade sa v pripade castych falosnych alarmov da konkretne cidlo ( PIR) nahradit PIR/MW. Ak budem mat stastie a zistim o ktore sa jedna -:)

Este raz vdaka.

Pekny vecer vetkym.

zobrazuji 1 - 30 z 44   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama