Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Návrh expanzní nádoby

Autor článku: Ing. Jiří Bašta, Ph.D.
Plné znění článku: Návrh expanzní nádoby
Anotace článku: Návrh tlakové expanzní nádoby byl již mnohokrát v literatuře popsán. Protože ale stále dostáváme dotazy na toto téma, přinášíme souhrnný postup výpočtu nově obohacený o případy střešních kotelen a malých (jednopodlažních) vytápěcích soustav.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Návrh expanzní nádoby pro primer tepelného čerpadlaPavel Neumann18.10.2009 10:38
PodlahovkaPavel Š.11.01.2005 12:38

Příspěvky
Předmět: Návrh expanzní nádoby pro primer tepelného čerpadla
Autor: Pavel Neumann
Datum: 18.10.2009 10:38 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Návrh expanzní nádoby pro vytápěcí soustavy, kde se teplota otopné vody zvyšuje a roztahuje svůj objem je díky odb. literatuře a Vaší tabulce jasná.
Jak však postupovat při návrhu expanzní nádoby pro primer tepelného čerpadla tvořený zemními sondami nebo zemním kolektorem, kde dochází k opačnému jevu-teplota se provozem snižuje a zmenšuje svůj objem. V praxi se to obchází nastavením ze zkušenosti. Jak ale navrhnout expanzní nádobu výpočtem, jsem se nikde nedočetl. Oslovení teoretici si také nevěděli rady.
Děkuji za pomoc

Předmět: Podlahovka
Autor: Pavel Š.
Datum: 11.01.2005 12:38 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Můžu tento výpočet použít i pro výpočet podlahovéjho topení v přízemí a patře? Mám postupovat stejně nebo jinak? Děkuji....

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama