Zpracování pěnoskla a zahraniční alternativa

Reklama
LK Luboš Kosour @lubos.kosour před 12 roky01.02.2012 12:30:00
Zpracování pěnoskla a zahraniční alternativa

Dobrý den, po přečtení snad všech diskuzí na toto téma jsem se dopracoval k deskám Formaglas F, jako vhodném materiálu pod nosné zdi. I přes nedoporučení výrobce, to statik schválil. Navíc z diskuzí usuzuji, že nebudu zdaleka první. Ovšem zajímalo by mě:
1. Jak se dají desky řezat? Stačí na to obyčejná pilka na dřevo, nebo cihly?
2. Je nějaký odpad při řezání (poruší se okraje desek)?
3. Jakou povrchovou úpravu zvolit? Stačí natřít gumoasfaltem, nebo je lepší na to ještě nalepit lepenku?
4. Zná někdo alternativu k Formaglas F a Perinsul? Případně nějakou spolehlivou zahraniční konkurenci? (nechci stavět na štěrk z pěnoskla a první šár cihel dávat z Ytongu také ne)
Díky Luboš

PS: z firmy azflex.cz my přišla nabídka na materiál s rokem 2010. Na můj dotaz zda je to v pořádku odpověděli "ANO". Snad to stačí jako odpověď pochybovačům nad tématem monopolu a přemrštěných marží.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

9 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.