dešťový svod

Autor: Tomáš kučera
Datum: 24.03.2012 13:20
uživatel: 109304


Dobrý den, mám dotaz ohledně izolace dešťového svodu. Mám RD s 2NP a plochou střechou s dvěma vtoky, které ustí do vnitřní nosné zdi.Jak tlustou stěnu zvolit a jakou tloušťku izolace volit? díky za odpověď.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jan Krejčí
Datum: 26.03.2012 12:30 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100236
reakce na ...
Dobrý den,

izolaci potřebujete 1) proti kondenzaci vlhkosti na povrchu potrubí, 2) proti přenosu hluku tekoucí vody do zdi.

To první je závislé zejména na teplotě a vlhkosti vně trubky, to druhé na způsobu instalace potrubí a jeho materiálu. Proto by izolace měla být řešena komplexně projektantem ZTI s ohledem na uvažovanou stavební konstrukci (nikoliv obráceně).

Odhad je pochopitelně možný, ale bez záruky. Jestli si můžete dovolit šachtičku (cca o 10 cm širší než je roura), tak to zkuste dát do ní.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czRoudnice nabídne pozemky na stavbu domů v centru městaBudování nejvyšší stavby světa jde zatím podle plánuVelký jarní úklid se chystá již za měsíc, letos i s Gabrielou KoukalovouPraha řeší změnu územního plánu pro tramvaje na Václavské náměstí