Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Rušivé pouliční osvětlení - limity?

Autor: Fatima Cvrčková
Datum: 11.04.2012 15:48
uživatel: 104101


Dobrý den,

Máme před okny RD pouliční lampu a i při zatažených žaluziích se v celém bytě v noci téměř dá číst. Existuje nějaký hygienický předpis či norma stanovující maximální úroveň osvětlení ložnice v noci, na jehož základě bychom mohli požadovat instalaci stínidla či clony na lampu?

Navíc mám podezření, že použitá lampa je nevhodného typu (svítidlo určené pro plošné osvětlování rušných ulic a parkovišť, ale použité ve slepé ulici s minimálním provozem), a že je instalována silnější než nezbytná výbojka. Pokud by tomu tak bylo, uvítám nápady, jak se domoci méně rušivého osvětlení.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Petr Zíka
Datum: 11.04.2012 23:03 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100057
reakce na ...
Za cca 500 Kč si kupte roletu, namontujte ji zevnitř co nejblíže ke zdi. Až ji budete vybírat, zkuste ji prosvítit baterkou, jsou v nich veliké rozdíly. Jinak Vaše podezření je oprávněné, výbojky pro venkovní osvětlení nejsou příliš vhodné pro osvětlení obytných místností. A k tomu pouličnímu osvětlení, já bych naopak uvítal silnější, když v noci courám po baráku, nemusel bych si všude rozsvěcet.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama