Revitalizace severní fasády domu

Autor: Petr Dýr
Datum: 25.06.2012 13:59
uživatel: 105671


SVJ plánuje provedení rekonstrukce severní fasády domu.Fasádu tvoří ze 2/3 vnější stěny obytných místností s okny(již dříve vyměněna) a z 1/3 schodišťová stěna, která je kombinací skleněných tvarovek/po 30 letech značně popraskaných/ (tzv.LUXFERŮ) a oken v kovovém rámu. Přes schodišťovou stěnu v zimě dům promrzá a evidentně tato stěna nesplňuje požadavky tepelně-technické normy (požadovanou hodnotu Un). Pro zachování „architektury“ domuje navržena pouze výměna oken i skleněných tvárnic bez toho, aby se řešil požadavek současně platné tepelně-technické normy popř.požadavky Zákona č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií a vyhlášky 148/2007 Sb., o energetické náročnosti budov. Se zateplením severní fasády (ani ostatních fasád) se nepočítá – byť je dům volně stojící. Střecha domu bude zateplena 150 mm extrudovaným polystyrenem. Dům není památkově chráněn.
Je možné takto zvolený postup zvrátit (napadnout) oporou o současně platnou legislativu a normy ? Děkuji za info.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czModerní dům s tradičními prvky a velkou garážíČeský ostrovní dům zve na Pohled do budoucnosti, seminář o domě v roce 2030Při stavbě v Hradci Králové objevili archeologové opevnění, projekt investor upravíRoudnice nabídne pozemky na stavbu domů v centru města