Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Co obsahuje návrh zákona z dílny Energetického regulačního úřadu?

Autor článku: Ing. Jan Schindler, redakce
Plné znění článku: Co obsahuje návrh zákona z dílny Energetického regulačního úřadu?
Anotace článku: 10. února uspořádal Energetický regulační úřad tiskovou konferenci, na které uvedl, že se kvůli mnoha často protichůdným pozměňovacím návrhům rozhodl vypracovat svůj vlastní návrh Energetického zákona. Jaké jsou největší změny? Pokud by byl návrh přijat, ochrání lépe spotřebitele? Zabrání odčerpávání peněz ze státního rozpočtu?

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re: má to smysl?Vladimír Křen27.02.2015 08:23
má to smysl?Tomáš tom26.02.2015 07:58

Příspěvky
Předmět: má to smysl?
Autor: Tomáš tom
Datum: 26.02.2015 07:58 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 103641
reakce na ...
Má smysl se tím vůbec ještě zabývat, když "naše" proputinovské ministerstvo průmyslu a obchodu bude mít snad brzy utrum s dalším lhaním a směrováním naší energetiky zpět do středověku.

"Komise proto už na přelomu let 2015 a 2016 vytvoří legislativu, která trh s elektřinou ještě víc promění. Jejími hlavními hesly budou: zapojení nových zdrojů; chytré spotřebiče v domácnostech a chytré sítě, které dovedou reagovat na aktuální poptávku; větší integrace trhů a více přeshraničního obchodování."

http://www.euractiv.cz/energetika/clanek/leak-navrh-energeticke-unie--sefcovic-planuje-jednotneho-evropskeho-regulatora-012481

http://www.euractiv.cz/energetika/clanek/energeticka-unie-co-prijde-jeste-letos-vybirame-10-bodu-012487

Předmět: Re: má to smysl?
Autor: Vladimír Křen
Datum: 27.02.2015 08:23 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100035
reakce na ...
Máme rok 2015. O chytrých sítích se toho napsalo hodně a zatím skutek utek. Na jedné straně jsou spotřebiče které by měly s chytrou sítí komunikovat, na druhé straně zdroje el. energie které by měly zajišťovat funkci sítě. Mírně inteligentní je pouze přepínání VT / NT tarif. Běžná obměna spotřebičů je 10 - 15 let a přitom na trhu není žádný chytrý spotřebič. Spotřebič s časově posunutým startem je celkově blbec. Ten se s největší pravděpodobností připojí v nejnevhodnější okamžik. Tak že zatím žádná perspektiva. Podstatná je informace o možnosti přestupu k jinému dodavateli. Zde schází povinnost nejdřív informovat zákazníky a potom teprve zdražovat. Za úvahu by stála povinnost informovat zákazníka o zdražení v dostatečném předstihu a zakotvení možnosti přestupu z této lhůtě bez sankcí.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama