Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

zateplení podkroví+ pochozí půda

Autor: Jaroslav Dzinzika
Datum: 12.11.2012 22:12
uživatel: 111235

Dobrý den,
Měl bych dotaz ohledně podkroví a půdy v novostavbě.Mám sedlovou střechu bramac,podkroví chci zateplit tak,že dám zespodu z pokojů parotěsnou folii,kterou utěsním...nad parotěsnou folii dam minerální vatu.Na půdě by jsem chtěl udělat rošt a půdu mít pochozí,v minerální vatě chci vést ještě rozvody pro rekuperaci,které by byli schované v té vatě.
Jde mi o to,jestli mohu hned nad vatu na rošt položit třeba OSB desky nebo prkna?Má tam být nějaká mezera mezi vatou a pochozí vrstvou,popřípadě znovu nějaká folie?Kolik centimetrů vaty dát nad rozvody rekuperace,aby vše bylo v pořádku?

Děkuji moc

S pozdravem,
Dzinzika

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Pavel Hála30.11.2013 09:33
Jiří Kubíček13.11.2012 10:46

Datum: 30.11.2013 09:33 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 114661
reakce na ...
V podstatě souhlasím s předchozím příspěvkem, možná vám trošku pomůže toto video: http://www.youtube.com/watch?v=frh21AQziM8

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 13.11.2012 10:46 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 107672
reakce na ...
Dobrý den, v případě dobře provedené parozábrany pod vatou teoreticky můžete položit OSB desky nebo prkna hned na vatu. Kdyby se vám ale někudy dostávala do vaty vlhkost, byl by problém s OSB deskami, které vatu zatěsní a v tomto případě je lepší udělat mezi vatou a OSB deskami odvětrávanou mezeru. Při použití prken není žádná odvětrávaná mezera nutná. Instalace fólie na vatu není též nutná,obzvláště u OSB desek, ale můžete použít nějakou ochrannou difúzně otevřenou membránu.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.