Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Aplikace při nízkých teplotách

Autor: Jiří Kovařík
Datum: 12.04.2013 07:20
uživatel: 113069


Fotogalerie:

Dobrý den,
v prosinci byla provedena na našem domě finální omítka při teplotách -6 až -1 stupeň. Po třech měsících se začalo na fásádě oběvovat několik vymitých fleků různých odstinů. Firma která zateplení prováděla nám tvrdí, že si pozvou firmu která provede "trhové zkoušky" a přetře fasádu. Je realné takovéto měření nebo je to pokus a zavření huby?

děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jarda Holík07.10.2014 21:28
Lumír Novák12.04.2013 16:07
Laďa Jaskva12.04.2013 08:02

Příspěvky
Autor: Jarda Holík
Datum: 07.10.2014 21:28 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117510
reakce na ...
Dobrý podvečer,

1. bohužel neexistuje na trhu pastózní omítka pro aplikaci v jakýchkoliv teplotách po 5 stupňů.

2. nejde o plíseň ( jak to bohužel mylně označil Laďa Jaskva ), ale dle mého se docela trefil Lumír Novák a to tím, že šlo o nevyzrátí omítky resp cementové stěrky pod ní právě na základě nedovolených aplikačních teplot.

3. ano nezávislá osoba z oboru stavebnictví posoudí kde je ( tedy byl ) problém. Před jeho návštěvou Vám si doporučuji nachystat minimálně stavební deník, kde je právě uvedeno za jakých podmínek byla povrchová úprava Vašeho zateplení aplikována.

4. Je pravdou že i takováto omítka v uvozovkách drží, ale jak dlouho... a jestli v intervalu záruky na toto dílo bude plnit ochrannou funkci onoho zateplení.....

Určitě dle možností co nejdříve písemně u realizátora reklamujte.

Autor: Lumír Novák
Datum: 12.04.2013 16:07 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109128
reakce na ...
Laďa tam nic nemůže vidět,neboť to nedělá.Je to minerální omítka s následným nátěrem.Omítka nebyla dostatečně vyzrátá,tzn.nezkarbonizovala.Proto vápno obsažené v omítce sežralo fasádní barvu.Je to chyba aplikační firmy, výrobce barev reklamaci neuzná.Vy máte ale smluvní vztah s provádějící firmou,takže musíte uplatnit reklamaci u ní a trvat na posouzení dodavatele materiálu.

Autor: Laďa Jaskva
Datum: 12.04.2013 08:02 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100179
reakce na ...
Dobrý den. Já tam nějaké vymytí nevidím, spíše to vypadá na nějakou plíseň, nebo co. Nicméně, asi bych si zavolal sám nějakou firmu, nebo odborníka, který to celé posoudil, aniž by znal firmu, která Vám to dělala. Ono všude tak trochu funguje systém polopravd, lží, podvůdků až podvodů. Pak skončí záruka a jste vedle. Ten fasádní systém samozřejmě nějak drží, je ale otázka, po aplikaci za mrazu, jak dokonale a jak dlouho. Čili, já bych si to nechal posoudit od nezávislého člověka.
S pozdravem Laďa

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama