Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

hutnění a zásyp

Autor: Novotný Michal
Datum: 23.02.2014 07:57
uživatel: 115868


Dobrý den, co si myslíte, že správné...
Ke stavbě RD je nutné dotáhnout veřejnou kanalizaci cca 200 m pod místní komunikací (souhlasy k tomu jsou včetně SP), akci lze realizovat ve vlastní režii dle projektu.
Kanalizace bude ve hloubce 1,3 m, bude to hladké PVC 250 mm, SN8, čím však obsypat a čím následně zasypat, všude je napsáno, že to má být nesourodou dobře zhutnitelnou zeminou, dle čsn 1610 o frakci 0-40 mm. Co je, ale správně pro kanalizaci nemusí být dobře pro komunikaci, písek 0/4? (jak ho lze zhutnit...), či snad lomový štěrk 0/8?, popřípadě recyklát betonový 4/8?, každý výrobce potrubí vyžaduje hutnění, tj dobře hutnitelným materiálem, což jsou jemné frakce, ale ty jsou pak i pro komunikace na druhou stranu rizikové v možnosti nasákávání..., pak je také riziko proražení ostrým štěrkem, pak je to také o ceně..., písek 0/4 250 Kč/t, štěrk 0/8 250 Kč/t, betonový recyklát 0/8 70 Kč/t, kopaný písek 120 Kč/t (ale ten je plný hlíny a jílů...), co je správně...?
Předem velmi děkuji za názor a podělení se o zkušenost, s pozdravem Novotný

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama