Zvuková izolace odpadové trubky v podlaze

OK Ondřej Kubica @ondrej.kubica před 9 roky14.09.2014 10:14:00
Zvuková izolace odpadové trubky v podlaze

Dobré nedělní ráno,

během rekonstrukce bytu v činžovním domě jsme narazili na zásadní problém:

Při přesunu koupelny z původního místa na nové potřebujeme z nové místnosti napojit odpadovou trubku HT 110. Vzhledem k nutnosti dodržení spádu instalatér odboural betonovou podlahu a k litinové trubce, vedoucí klasicky stoupačkou kolem malého WC vede novou trubku "pod podlahou". Ne úpně, trubka částečně vystupuje nad povrch betonové "šlupky", ale zhruba polovinou je zapuštěná v podlaze.

Pod cca 5cm tlustou armovanou betonovou podlahou je cca 40 cm prázdno, pak je dřevěné podbití a rákosový strop toho pod námi.

Narazili jsme (zcela logicky) na problém s vlastníkem bytu pod námi, kterému vadí, že bude slyšet tekoucí vodu v odpadu ve své chodbě. Původně požadoval neprovedení tohoto řešení, nakonec jsme se dohodli na tom, že pokud trubku dokážeme zaizolovat tak, že nebude vůbec slyšet ani splachování ani sprcha, bude s její instalací souhlasit.

Pro snazší orientaci přikládám řez podlahou.

Z toho málo, co vím o akustice, mě napadlo:

1.)vyplnit prázdný prostor ve stropě minerální vatou

2.)trubku opatřit mirelonovým návlekem a omotat filcem

3.)uchytit trubku tak, aby se nikde neodtýkala ani betonových trámů a ani podlahy, v místech styku dát montážní pěnu

Může mi prosím někdo poradit, zda je moje úvaha správná nebo zda existuje nějaké lepší řešení?

Děkuji

O.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

3 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.