Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Ceny EE v porovnávací tabulce

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 02.01.2016 15:43
uživatel: 113007

Dobrý den, mám připomínku na tvůrce, resp. editora porovnávací tabulky - kalkulačky nákladů na vytápění. Dnes jsem zjistil, že zde máte např. u TČ a přímotopné elektřiny přednastavené ceny EE v NT a VT, tak, že se nejedná o celkovou cenu na 1 kW vztahující se ke spotřebě (tedy celkovou cenu mimo paušální platy jako je cena za jistič + stálá měsíční platby + cena za činnost operátora v trhu), ale pravděpodobně jen o cenu za dodávku VT a NT. Pak samozřejmě je celý výpočet nereálný, předpokládám, že to bude v nejbližší době opraveno. Podobný problém vidím i v kalkulátoru cen energií, kde jsou podobné cifry v záložce "informace o ceníku", kde je malá celková cena NT a VT. Pro jistotu jsem se ještě nahlédl do ceníku našeho dodavatele EE, kde např, při tarifu D56d máme celkovou cenu ve VT 2,6,-Kč a v NT 2,1,-Kč, zatímco v kalkulátorech je to cca 2,-Kč a 1,6,-Kč (podle dodavatele se to mírně liší).

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jiří Kubíček10.01.2016 17:10
Laďa Jaskva10.01.2016 16:29
Jiří Kubíček10.01.2016 16:07
František Petrů10.01.2016 15:35
Jiří Kubíček10.01.2016 15:09

Datum: 10.01.2016 15:09 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Koukám, že ty špatně nastavené ceny EE stále nikdo z tvůrců neřeší.

Autor: František Petrů
Datum: 10.01.2016 15:35 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100477
reakce na ...
Ty ceny tam si tam stejně každý musí dosadit nejen dle svého dodavatele, ale i dle konkrétního produktu.
Třeba EON má aktuálně v platnosti tuším 10 různých produktů.

Datum: 10.01.2016 16:07 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
To ano, ale ty ceny, co jsou tam nyní jsou úplně mimo realitu všech dodavatelů, přibližně o nějakých 60-70 haléřů dole.

Autor: Laďa Jaskva
Datum: 10.01.2016 16:29 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100179
reakce na ...
Dobrý den. Najednou to vadí ? Já jsem ze všech diskuzí s Vámi vydedukoval, že platba za jistič je stejně jenom náklad za celý barák, ale nemá to v nákladech za topení žádnou váhu.
S pozdravem Laďa

Datum: 10.01.2016 17:10 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ale tady se vůbec nejedná o platbu za jistič, ale o některé položky, které se platí v rámci spotřeby a né paušálu. Např. u našeho dodavatele máme konečnou cenu u D56d za 1 kWh v NT cca 2,1,-Kč a ve vysokém 2,6,-Kč a stálá měsíční platba se skládá ze stálé měsíční platby dodavatele cca 28,-Kč + cena za činnost operátora v energetice cca 5,-Kč a platby za jistič u 3x25A 381,-Kč, tedy celkem 413,-Kč.

Ale na druhou stranu je ale pravda, že složka ceny na podporu elektřiny z podporovaných zdrojů energie je daná ve dvou variantách, jednou jako stálá měsíční platba (29,-Kč za 1A, v případě 3x25A by to bylo 2.175,-Kč měsíčně) a jednou ve spotřebě, a to 599,-Kč za MWh a záleží na tom, co je pro odběratele v konečném součtu výhodnější. Předpokládám, že pro RD je vždy výhodnější druhá varianta, proto by mělo platit, že cena VT a VT je přibližně 2,6 a 2,1,-Kč, někde třeba o desetník vyšší podle odběratele. V kalkulačce nákladů na vytápění je však přednastavená cena cca 1,95 a 1,6,-Kč, což je pak v konečném součtu dost zkreslující, když si toho člověk nevšimne. Ale ta má výtka nemá nic společného s pevnou platbou za jistič.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.