Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

hluk

Autor: Věra Králová
Datum: 03.01.2016 13:18
uživatel: 121456


Mám byt u strojovny výtahu v paneláku.
Lze nějakým způsobem snížit hlučnost? Prosím o radu. Děkuji předem. (Věřte, že je to velmi nepříjemná situace. Jsem v bytě sama a nepříjemným spínáním výtahu dost trpím)

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Václav Létal
Datum: 19.01.2016 19:18 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 121657
reakce na ...
Dobrý den,

v první řadě by bylo zajisté dobré vědět něco blíže k dotčenému zařízení. Ze skromného popisu předpokládám, že se jedná o původní výtah osazený v době vzniku bytového domu. A tedy že jde o jednorychlostní (dvourychlostní) stroj bez frekvenčního měniče, dvojčinné brzdy, automatických dveří atd, tedy komponent bežně používaných již od 90.-tých let minulého století. Doporučuji Vám se obrátit na správce / důvěrníka pro Váš vchod s žádostí na sjednání nápravy od výtahové servisní organizace, se kterou má dům smluvní vztah. Technici vědí nejlépe, od čeho hluk (časté spínání je příliš obecné vyjádření problému) pochází, proč vzniká (opotřebení nebo únava materiálu) a jak a za kolik jej lze dostat na komfortní mez. Dnešní (rozumějme moderní) výtahy by měly jezdit takřka neslyšně, krom provozního hluku vznikajícího pohybem anebo signalizací.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama