Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

koupelna na trámovém stropě

Autor: michal vaculík
Datum: 07.01.2016 13:23
uživatel: 121517

Dobrý den dal jsem se na rekonstrukci rodinného domu a potřeboval bych poradit ohledně komplikací s koupelnou.
Pro nastínění situace koupelna by se měla nacházet v 1 np rozměrově 240x210cm na podlaze jsou tři trámy o délce cca 280cm na jedné straně leží na obvodové zdi na druhé na překladu 14-14-284 na kterém je ještě 15cm cihlová příčka v celém patře budou podlahy s osb 22mm kročejová vata a dvě osb 15mm křížem a slepené jenže se bojím této skladby při požití v koupelně jelikož bych potřeboval dozdít 80cm zástěnu pro niku sprchového koutu a nejsem si vůbec jistý vhodností osb jako podklad pod dlažbu jenže nalití 7cm betonu mi přijde jako velká zátěž toho jednoho překladu existuje nějaká lehká podlahová skladba vhodná pro koupelny

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Karol Konárik28.06.2020 14:56
Jiří Kubíček28.06.2020 13:40
Karol Konárik28.06.2020 12:17
michal vaculík07.01.2016 18:50
Jiří Kubíček07.01.2016 16:13

Datum: 07.01.2016 16:13 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Zdravím, zas takový problém udělat koupelnu na lehké plovoucí podlaze to nebude, i když jakou plovoucí vrstva by bylo asi lepší použít místo OSB desek nějaké cementotřískové nebo cementovláknité desky (cetris, fermacell), ale lze i OSB. Postup přibližně takový:
- dilataci kolem stěn vypěnit PUR pěnou a seříznout do roviny
- na plovoucí podlahu aplikovat penetraci na nesavé materiály a následně tekutou hydroizolaci
- do rohů dát pružný těsnící rohový pás
- flexilepidlem nalepit dlažbu, následně do spár flexi spárovačku a kolem stěn silikon
- tekutou hydroizolaci aplikovat i na stěny, kde bude sprcháč nebo vana
Jinak pod plovoucí podlahou z desek patří kročejovka, jak píšete, ale mezi trámy byste měl dát ještě další minerál, který především řeší vzduchovou neprůzvučnost.

Autor: michal vaculík
Datum: 07.01.2016 18:50 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 121517
reakce na ...
no dneska jsem pod tím zase dvě hodiny chodil (a osekával omítky ) a začínám se čím dál víc klonit k tomu že přizdím kousek zdi přidám ještě jeden překlad a následně udělám cementový potěr nebo tam naliju anhydrit

Autor: Karol Konárik
Datum: 28.06.2020 12:17 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131429
reakce na ...
Dělám koupelnu v patře, podlaha lehká akusticka 2xOSB a marně přemýšlím nad smyslem celoplošné hydroizolace podlahy. Konečná pochozi vrstva bude PVC v celku.Zatim mam hydroizolaci jen pod sprchačem, ale asi je tam zbytečná.Pokud v koupelně praskne např. hadička pod umyvadlem, je jakákoliv hydroizolace zbytečná, protože i kdyby byla hydroizolace celoplošně s utěsnenim v rozích paskou, voda nastoupa a proteče pod dveřmi a stejně se dostane do tepelné izolace ve stropu a i v té koupelně jsou jen SDK stěny...
Prostě každé řešení mi příjde ne 100%. Když tam bude to PVC v celku, tak z běžného provozu koupelny by se neměla voda do plovoucí vrstvy OSB dostat a pokud v koupelně něco praskne, nebo přeteče umyvadlo, holt smůlu. Mám pravdu? Diky za postřehy.

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 28.06.2020 13:40 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Zdravím, samozřejmě, že když budete počítat nějaké katastrofické scénáře, pak nikdy nic není 100% a určitý druh domů, jako jsou dřevostavby byste ani nemohl stavět. To je jako přemýšlet nad tím, co si postavíte nebo nepostavíte a zda vůbec v povodňovém pásmu. Tady jde o to, abyste alespoň v rámci nějakých možností zamezil určitým škodám, které mohou díky vlhkosti nebo nějakému zatečení vody nastat. Je to ale vaše volba, zda tam tu hydroizolaci na OSB deskách uděláte. Osobně bych třeba plovoucí roznášecí vrstvu v koupelně nikdy z OSB desek nedělal, a kdyby ano, tak bych tam tu hydroizolaci udělal. PVC sice hydroizolaci do určité míry nahradit může, ale muselo by být nějak nalepeny v rozích na ty rohové těsnící pásky, další věcí je, že hydroizolace se přeci jenom do určité míry do OSB desek "nasákne" a je to podle mne lepší, než se spoléhat jen na lino. Je to ale na vašem rozhodnutí.

Autor: Karol Konárik
Datum: 28.06.2020 14:56 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131429
reakce na ...
A vo tom to je.Čemu pomůže perfektní izolace podlahy koupelny, nebo i jiná konstrukce než z OSB, když ve vedlejších mistnostech je podlaha z OSB bez hydroizolace .. a voda je previt a dostane se v případě většího úniku v koupelně nejen do podlah pod koupelnou, ale přes práh...ale to jsem již napsal v předchozím příspěvku. Dle mně by pro tento případ bylo řešením pouze a jedině umístění podlahové vpusti v koupelně....,a pak by měla smysl dobrá celoplošna hydroizolace.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama