Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Nosnost dreveneho tramu

Autor: Lukas Marek
Datum: 15.01.2016 18:05
uživatel: 121614


Dobry den, rad bych vas pozadal o radu. Mam u stropu dreveny tram o rozmerech 12x5,5cm a dlouhy 2m. Tram je polozen svisle na na dvou pricnych tramech 12x15. Tram nese pravdepodobne pouze sadrokartonovy podhled (jedna se o podkrovni byt). Do tohoto tramu potrebuju prichytit dve oka na kterych budou viset gymnasticke kruhy (celkove zatizeni tedy do max. 100kg). Otakza zni, zda-li toto tram unese a zda-li ho mohu takto narusit navrtanim samoreznych uchytu? Pokud ano, z ktere strany mohu tyto uchyty navrtat, ze spodni (ta uzsi 5,5cm) nebo z boku? Pokud je toto reseni neprijatelne, je tu jeste moznost ze bych mezi tento a sousedni seoubezny tram ( o stejnych rozmerech) umistil nejakou pricku a kruhy umistil na ni. Pak ovsem zase vyvstava otazka jak mohu tuto pricku navrtat, jednoduse ze spodu, nebo musi byt uchycena mezi tramy po jeho bocnich stranach?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.